Звучанням "Місячної сонати" Бетховена розпочалася літературно-музична композиція, присвячена 145-й річниці від дня народження Лесі Українки в місті Ковелі. Представники міської влади, громадськості, студентської молоді прийшли цього дня до пам’ятника Лесі Українки, що розташований в центрі міста, та поклали живі квіти до його підніжжя.
До присутніх звернувся заступник міського голови Ігор Прокопів, який подякував організаторам та учасникам заходу, що прийшли і вшанували пам’ять Великої Українки. Він відзначив велич постаті геніальної поетеси та повідомив, що в місті буде проведений фестиваль, присвячений життю і творчості Лесі Українки.
Цього дня лунали слова великої шани письменниці, що стала символом незламності духу, волі, вміння протистояти злу.
Відомо, що на постаменті пам'ятника є напис: "Найрідніший, рідний край-Волинь". На Волині Леся бувала не лише в Колодяжному, Ковелі та Луцьку, а й відвідувала з родиною Волошки, Будище, Вербку, Любитів, Скулин, Нечимне, Дроздні, ліси Задибщини, Стаднища, Коничівщини, Березина, Запруддя. Усе цікавило Лесю: люди, звичаї, традиції, природа, які потім вона "переливала" в свої геніальні твори. Саме тут народились образи драми-феєрії "Лісова пісня", що є глибокою філософською драмою душі шекспірівського рівня.
Поезія Лесі Українки линула з вуст переможниці обласного конкурсу читців Олени Місюри та студентів Ковельського медичного коледжу Катерини Гундерич, Аліни Данилюк, Людмили Семенюк, Леокадії Старченко, а також учнів Школи гармонійного розвитку, що діє при "Союзі Українок", Каміли Гайдай та Анни Бордеану.
Присутні почули слова Івана Франка, що свідчать про те, як сприймали сучасники Лесі Українки її геній, написані одразу після смерті поетеси: "Відійшла цінена й визнана лише немногими, а для більшості залишилась невідомою і незрозумілою. Бо така доля віщого творця, що переростає своє вбоге і кволе оточення, така доля сівача, що в темну ніч заповідає незрячим світанок".
Ініціаторами та організаторами цього заходу виступила Громадська оргацізація "Союз Українок" м. Ковеля спільно з колективом Ковельського медичного коледжу.
Ведучі – студенти медичного коледжу Іванна Горніч та Микола Остапчук зуміли донести до присутніх високий дух Лесиного слова, мужність її життя.
Атмосфера дійства була такою, що, здавалось: це – не пам'ятник, а постать Великої Українки поруч стоїть і дає можливість глибше усвідомити посилання до нас її глибоких слів, які не втратили актуальності і сьогодні:
"Нащо даремнії скорботи?
Назад нема нам вороття.
Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя".
В урочистій акції взяли участь секретар міської ради Віра Федосюк, начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський.
Галина Голубович,
заступник голови "Союзу Українок" м. Ковеля.
На знімку: учасники літературно-музичної композиції, присвяченої вшануванню Лесі Українки.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар