Національна свідомість – чи не найважливіша риса кожного українця. Пам'ятати минуле своєї Батьківщини, боронити рідну землю від ворогів, дотримуватися національних звичаїв предків, розмовляти рідною мовою – це обов'язок справжнього патріота. І задля того, аби Україна мала вірних синів, ми повинні плекати молоде покоління з любов'ю до рідної країни та бажанням поліпшувати життя нації.
Педагоги Ковельської міської гімназії за активного сприяння учнівського колективу заклали добру традицію проводити усі заходи в патріотичному дусі. Останній із них –Українознавчий турнір був організований учителем української мови та літератури Оксаною Комашко для учнів 1-х класів, щоб перевірити, наскільки добре вони володіють знаннями про Батьківщину.
Юні гімназисти об'єдналися у три команди: "Кунг-Фу Панда", "Майбутнє України" та "Знайки-патріоти", кожна з яких мала по трійці "наставників" – учнів 7-Б класу. Протягом двох тижнів старшокласники, серед яких Оксенюк Д., Хомяк Я., Куклінський Д., Олексюк І., Семенюк П., Гапіч М., Козел А., Шеремета Н., Міхеєв О., готували "першачків" до турніру.
Першим етапом змагань стало знайомство з учасниками, під час якого команди продемонстрували присутнім власну творчість та неабиякий патріотичний дух.
Після знайомства з вуст ведучого Тараса Ілюшика пролунала крилата фраза: "Без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна", яка вкотре довела необхідність вивчення власної мови та культури.
Другий етап змагань під назвою "Таємниці слова" полягав у правильному тлумаченні різних українських слів, як-от: “милощі”, “дармовис”, “водограй”. Поки першокласники міркували над завданням, ведучі запропонували глядачам відгадати кілька цікавих загадок про ластівку, коровай та хустину.
Наступний конкурс стосувався національних страв. Гімназисти, як не дивно, були дуже обізнані в цьому питанні, оскільки добре знали та розрізняли смаколики по-українськи. Варто відзначити, що правильним відповідям діти раділи дуже емоційно, зі щирими усмішками.
Четвертий етап мав назву "Пишаємося Україною". Суть його полягала в тому, що команда повинна була підтвердити чи заперечити кілька історичних фактів, запропонованих ведучими. Питання стосувалися винаходів та подвигів наших співвітчизників. Гостям заходу знову ж таки дали можливість помізкувати над загадками, відгадавши які, можна було допомогти тій чи іншій команді одним або кількома балами.
За результатами чотирьох конкурсів, команда "Знайки-патріоти" припинила змагання.
На учасників, що залишилися, чекав чи не найскладніший конкурс – музичний. Перемогу в цьому раунді мав отримати той, хто відгадає українську народну пісню, під враженням від якої було написано зовсім іншу – її фрагмент і почули гравці.
Правильною відповіддю виявилася "Колискова". Почувши її у виконанні Українського Національного хору, Джордж Гершвін створив одну з найвідоміших пісень у світі "Summertime". Запрошені на турнір теж позмагалися між собою, відгадавши пісню "Щедрик", написану українським композитором Миколою Леонтовичем.
Етап "Мандруймо Україною" продемонстрував знання гімназистів з історії старовинних міст.
Останній раунд "Світ української природи" підтвердив, що першокласники володіють чудовими знаннями про навколишній світ. Звісно, варто віддати належне майбутнім випускникам закладу, які допомогли дітям якісно підготуватися до змагань.
Згідно з результатами, оголошеними журі, першу сходинку посіла команда "Майбутнє України", отримавши в нагороду перехідний приз – сову, яким володітимуть найрозумніші українознавці гімназії.
Сергій ГАВРИЛЮК,
учень Ковельської міської гімназії.
Фото з архіву
навчального закладу.
Залишити коментар