З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у селі Гулівці Ковельського району відбувся вечір-реквієм. Присутні низько схилили голови і хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв. Священики о. Петро та о. Дмитро відслужили панахиду.
Учасники вечора-реквієму пригадали страшні події лютого 2014 року, відзначили подвиг українців, які вийшли на Майдан, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Перед присутніми виступила депутат районної ради Ольга Чепенюк.
22 лютого 1944 року село Гулівка було визволене від фашистських загарбників. І хоч все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасне світла пам'ять про тих, хто не шкодував свого життя задля Перемоги. На знак шани і вдячності загиблим у Другій світовій війні від жителів Гулівки до підніжжя Братської могили школярі поклали квіти.
Вечір пам'яті надовго запам'ятається його учасникам й завдяки старанням сільських аматорів сцени, які підготували гарну патріотичну концертну програму.
Хочу щиро подякувати усім односельчанам, які завжди беруть активну участь в культурному житті села, духовенству. Окреме "спасибі" — Євгенії Савчук та Лесі Демчук з Поворська, які зачарували усіх майстерним, проникливим співом.
Марія КОВАЛЬ,
зав. клубом с. Гулівки.
НА ЗНІМКУ: учасники художньої самодіяльності під час вечора-реквієму у селі Гулівці Ковельського району.
Фото з архіву автора.
Збираймося, родочку,
Справляти колодочку,
Колодочку справляти
Весело поспівати
Минають роки, все змінюється, тільки незмінні традиції нашого українського народу. Їх пам'ятають і продовжують у Поповичах.
Спочатку з концертом і привітаннями жінкам виступили юні таланти місцевої школи, вокальні колективи. Привітати з святом завітав селищний голова С. В. Гарбарук.
Після концерту Масляна запросила весь народ на весняний хоровод. Гучно, гостинно, щиро, весело з піснями, танцями, забавами гуляли в Поповичах Масляну.
Це популярне народне свято дійшло до наших часів. У давнину це свято, яке йшло протягом цілого тижня мало, назву "Колодій". Це суто жіноче свято. Нині воно співпало з 8 Березня.
Завітали на свято козаки С. Байда і В. Кравчук, всім побажали терпіння та мудрості. Наказали вогонь запалити, і в ньому нечисть всю спалити, і безробіття, і злочинність, і корупцію.
Подякувала за теплу зустріч Весна – Оксана Бейда, яка принесла золоте зерно, щоб засівалося і родилося людям на добро.
Іспит на парубоцтво склали О. Москалюк, В. Сахарчук, О. Якобчук. Дівчата прийнявши до гурту, охризували їх зерном, щоб парубоцьке життя завершилося добром, щоб любили і поважали усім селом.
Не забули дівчата ще про такі давні звичаї: хто до Великого посту не одружився, тому з колодками сьогодні дружити. В’язали хлопцям колодки до ніг.
Здавалося, наче магія свята перенесла глядачів у далекі часи, коли жили наші предки.
Земля і люди вже чекають весняної ласки. А щоб ця дія не мала зворотного ходу, спалили Масляну, щоб вогонь став початком весняного потепління.
Ми багаття палимо, прихід
весни прославляємо!
Хай тепліє скрізь, повсюди,
веселіться добрі люди.
Пригощайтеся млинцями,
медом, сиром, пирогами.
Бо на дворі Піст наступає.
Була надана можливість поласувати різноманітними млинцями, печеною картоплею.
– Масляна, Масляна, яка ти мала, якби ж тебе сім неділь, а посту одна, – жартували.
Довго ще тривали конкурси, розваги, які проводили А. Терещук і О. Бейда.
Наш кор.
У кожної людини життєва дорога розпочинається від мами. Адже, дякуючи їй, ми з'явилися на світ. У березневі дні ми віншуємо це святе слово "мама".
Учні школи, готуючись до свята, виготовляли своїм мамам, бабусям подарунки. Учні початкових класів подарували картини, вишиті бісером, та чудові підсніжники з шоколадною цукеркою всередині. Учні 5-6-их класів вишивали мамам серветки.
Хлопці старших класів вирізали дощечки для господарських потреб. Восьмикласники з бісеру вишили мамам ікони, а випускники подарували троянди, зроблені з паперу.
На свято прийшли не тільки батьки, бабусі, а й односельчани. Найцікавіше було слухати виступи учнів початкових класів та підготовчої групи. Слова любові й подяки звучали з вуст старшокласників, на святі лунали пісні про маму.
Зі святом жінок привітала голова профкому Т. П. Романюк, яка відшукала неперевершені рядки спогадів матері про дітей в різні роки їхнього життя.
Не могли не згадати мам, які втратили синів в наш час на Сході, тих матерів, які щодня моляться, щоб син повернувся швидше додому, щоб був мир в Україні. Для цих матерів у виконанні працівників школи прозвучала пісня "Мамо, мамо, не плачте". Ця журлива пісня кожного зворушила до сліз.
Після свята запросили всіх на ярмарок, який приготували працівники школи. Меню складали учні, які в скриньку кидали побажання, які страви готувати. Вони замовляли торти, ватрушки, піцу, пельмені, голубці, котлети. А одна дитина прохала, щоб були низькі ціни.
Колектив виконав бажання учнів і поставив низькі ціни: шматочок торта – 2 грн., котлети – 1 грн., голубці – по 2 грн., піца – по 1 грн.
Всі страви миттю розібрали і учні, і батьки. Шкільну скарбницю поповнили 660 грн. Частина вилучених коштів піде на благодійні акції, а частина – на потреби школи.
До речі, це – сьомий ярмарок, який почали проводити в школі з жовтня 2015 року.
Віра Ткачук,
бібліотекар ЗОШ І-ІІ ступенів
с. Озерного.
Жінці-героїні, жінці-матері, жінці-вчителю присвятили літературно-музичну композицію учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Облап, яку назвали "Її величність Жінка!".
Під керівництвом учительки музики О. В. Гунчик учні виконали пісні "Діва сина колисала…", "Така, як ти…", "Снилась мені моя мати", "Найкраща у світі бабуся", "Справжні дівчата" (на знімку).
Добрим гумором повіяло зі сцени, коли члени драматичного гуртка Я. Федорук, О. Олексюк та А. Бруча показали уривок із п'єси Г. Квітки-Основ'яненка "Сватання на Гончарівці". Присутні щиро сміялися над невдалим сватанням Стецька до місцевої красуні Уляни.
По закінченню свята всіх учасників чекав "солодкий сюрприз". Святковий ярмарок, організований педагогом О. Олексюк, пропонував бажаючим широкий асортимент солодощів, випечених руками шкільних умільців.
Людмила БОРИСЮК,
завідуюча шкільною бібліотекою.
Залишити коментар