– про це свідчать численні заходи, які пройшли на Ковельщині з нагоди Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні. У листах до редакції дописувачі розповіли, як вони вшанували подвиг Героїв.
Так, Дарія ЗІНКОВСЬКА розпочала з того, що країна повинна знати і пам'ятати своїх Героїв! Оскільки діти – це її майбутнє, з них і варто починати. Їм просто необхідно розповідати це і вчити пишатись людьми, які готові віддати найдорожче за Батьківщину – життя.
Тож для того, аби вшанувати світлу пам'ять Героїв, й об'єдналась учнівська молодь нашого міста та відвідала захід, присвячений пам'яті героїв Небесної Сотні, який відбувся у стінах Ковельської міської гімназії. В урочистостях взяли участь гімназисти та вихованці НВК "ЗОШ I-III cт. № 13-колегіум".
Присутні поринули в хронологію подій Революції Гідності. Діти по черзі розповідали про страшні події на Майдані. Важко було стримати сльози, коли дитячий голос співав "Гори моя свіча", а ще важчою була хвилина мовчання під тривожну мелодію "Пливе кача". На екрані в цей момент з'являлись знімки людей, яких, на жаль, уже немає серед нас.
Згадуючи події тієї страшної зими, присутні аналізували пережите, говорили про нелегке сьогодення, співали зворушливі пісні про Україну, про волю і відвагу Героїв, віршами звертались до наших захисників з проханням повернутись з війни живими. Неприховані сльози з'являлись на очах в учасників урочистого зібрання.
Перед присутніми виступила депутат Ковельської міської ради, ініціатор цього заходу Наталія Сеник (на знімку – вгорі). Вона говорила про те, що ці люди померли, відстоюючи нашу українську гідність та Незалежність. На жаль, як зазначила вона, болючим способом, але це нам нагадало, що ми – українці, що ми – прекрасна і вільна нація. Такою страшною ціною ми усвідомили, що Україна в нас одна! Вона особлива і неповторна! І допоки нам болить за державу – не все втрачено.
Завершила зустріч вихованка Ковельської школи мистецтв, маленька бандуристка Юлія Роїк. Вона акапельно заспівала Гімн України своїм дзвінким та проникливим голосом. До її виконання приєднались і присутні в залі.
Про вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні, який пройшов у Підріжжі, повідомила нам й завідуюча бібліотекою с. Підріжжя Жанна Кантерук.
Вшановуючи пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули, захищаючи європейське майбутнє нашої держави. На шляху боротьби за демократичні цінності їх не зупинили ні кулі снайперів, ні гранати, ні людська жорстокість.
Ведучі Каріна Ткачук та Анастасія Логвинюк нагадали присутнім про ті страшні сторінки історії країни 2014 року: "Україна вила і стогнала від болю. Освятили землю кров'ю своїх найкращих синів. Це не час Жовтневої революції, не час Великої Вітчизняної війни. Це — 2014 рік. Плаче небо, плачуть матері, дружини, діти, плаче повсюди люд".
Урочисто і піднесено читали вірші, присвячені пам'яті Героїв, Ангеліна Музичук, Сніжана Гергола, Регіна та Ангеліна Зоконь, Уляна Будь, Ольга Новосад, Катерина Ткачук, Марія Дерев'янчук. У виконанні Альони Падалюк та Марії Синюк прозвучали пісні "Мальви" та "Україна".
Героїв Майдану, усіх, хто залишив життя у 2013-2014 роках за світле майбутнє України, вшанували хвилиною мовчання. "У нашій пам'яті Ви назавжди! Ми за Вас молились і молимось. За Вами – ненька-Україна!" – так завершила свій лист Жанна Кантерук.
Про вірність народу та пам'ять про Героїчний подвиг говорили й на вечорі пам'яті "Небесна Сотня йде у небо", який підготували бібліотекарі с. Брухович та учні школи (на знімку – внизу). "Гинули та не здавались" – написала завідуюча бібліотекою с. Брухович Віра Йоц у листі до редакції.
“Так на Майдані з'явилась ще одна сотня – Небесна. Від нас пішли наймужніші, –пише вона. – Ті, для кого "свобода", "справедливість", "гідність", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя”.
На Майдані пліч-о-пліч стояли українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх усіх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали права вибору, а пізніше – права на життя.
Цього вечора вірші декламували Катерина Леонюк, Богдана Трофімчук, Тетяна Коренга, Ольга Стасюк, Владислав Дячук. Пісні, присвячені Героям, звучали у виконанні вокальної групи учнів школи, вчительки співів Лесі Яковлевої, вокальної групи будинку культури.
Присутні переглянули відеозаписи, присвячені подіям Майдану. Як зазначила Віра Йоц, найемоційнішим у той день був момент спогадів про пережите на Євромайдані. А поділився ними учасник тих буремних подій Володимир Лисюк, який тоді очолював волинську делегацію.
Підготував Дмитро Сукач.
Залишити коментар