Як відомо, впродовж останнього часу у Ковелі загострилися проблеми, пов'язані з функціонуванням вузлової лікарні станції Ковель, а також навчальних закладів системи професійно-технічної освіти – професійного ліцею і ПТУ № 5.
Про невирішені питання, що стосуються їх фінансування, неодноразово писала наша газета, інші засоби масової інформації. Відповідні звернення на адресу київської влади приймали депутати міської ради, однак справу зрушити з місця не вдавалося.
10 березня ц. р. відбулася позачергова сесія Волинської обласної ради. Її рішенням виділено 1,8 мільйона гривень на підтримку залізничної лікарні і 6,8 мільйона – закладів профтехосвіти Волині. Але це рішення – лише початок шляху до повного розв'язання проблеми. Для того, щоб глибше ознайомитися з реальним станом справ у згаданих бюджетних установах, у Ковелі минулого тижня з робочим візитом побував голова обласної ради Ігор Палиця.
Першим він відвідав лікувальний заклад "Вузлова лікарня станції Ковель ДТГО "Львівська залізниця". Ігор Палиця особисто оглянув приміщення та відділення лікарні, щоб зробити висновки, в якому напрямку має рухатися заклад.
Нагадаємо: лікарня до 2015 року фінансувалася з Державного бюджету, бо відносилася до сфери управління Міністерства інфраструктури України, підпорядковулася Державній адміністрації залізничного транспорту України.
В 2015 році держава зобов'язала фінансувати залізничні лікарні з місцевих бюджетів. Волинська обласна рада своїм рішенням дала згоду на те, щоб заклад був в обласній комунальній власності.
Голова обласної ради вважає, що лікарню можна використовувати в двох напрямках: як госпіталь для ветеранів та інвалідів війни, а також як якісну профілактичну поліклініку. "Єдине, що потрібно зробити, – якісний ремонт приміщень та закупити сучасне обладнання, бо те, яке є сьогодні в лікарні, морально застаріле. Переконаний, тут треба зробити щось цікаве і потрібне для людей.
Сильне профілактичне відділення в будь-якому випадку буде актуальне в умовах страхової медицини, до якої ми обов'язково прийдемо. Люди будуть обирати лікарню, до якої прийдуть обслуговуватися зі своїм страховим полісом. Завдання лікарів сьогодні – зацікавити профілактикою вже.
Ми всі знаємо основні хвороби волинян. 20% причин – через відсутність профілактики. Потрібно, щоб жінки усвідомили, що кожного року їм потрібно перевіритися на мамографі, а чоловікам доречно хоч раз в 5 років пройти короноскопію", – каже Ігор Палиця.
Працювати над поставленими завданнями пообіцяв й трудовий колектив на чолі з головним лікарем Наталією Віслогузовою. Голова обласної ради просить лікарів подавати ідеї.
"Можливості обласного бюджету невеликі. Ми можемо "закрити" тільки захищені статті, видатки на які сягають 15 млн. грн. в рік. Треба думати, як закупити обладнання. Шукатимемо інвесторів та благодійників. В європейських клініках змінюють обладнання через кожні 5 років. В них є такі можливості, але те, що в них застаріле, може використовуватися в нас, і на це треба шукати кошти", – зазначив Ігор Палиця.
Крім того, він подав ідею, щоб верхні поверхи нинішньої поліклініки залізничної лікарні використовував Ковельський медичний коледж для своїх потреб, який сьогодні знаходиться в шести різних приміщеннях. На базі лікарні студенти могли б проходити практику.
Таку пропозицію приймають і в самому коледжі, де також побував Ігор Палиця. "Всі сильні клініки світу діють при університетах. Люди їдуть лікуватися туди, де є наука", – резюмував Ігор Палиця, заглядаючи в перспективу розвитку обох закладів.
Заступник директора коледжу з навчальної частини Станіслав Вознюк вважає, що на базі лікарні можна було зробити клінічний корпус для студентів. Вивільнені приміщення коледжу можна було б використовувати для гуртожитків. Адже сьогодні студенти з районів області змушені самотужки винаймати житло в Ковелі.
Керівництву Ковельського медколеджу та залізничної лікарні доручено виробити концепцію спільного використання приміщень.
При цьому, голова облради не бачить майбутнього за пропозиціями від ОДА – реоганізувати вузлову лікарню в хоспіс та філіал Ковельської міської поліклініки.
У той же день голова обласної ради Ігор Палиця побував у Ковельському професійному ліцеї, зустрівся з його керівництвом і трудовим колективом.
В закладі готують спеціалістів для різних галузей. Тут навчаються не лише майбутні токарі, фрезерувальники, електромонтери, слюсарі, зварювальники, але й майстри перукарської і манікюрної справ, кравчині, вишивальниці, лозоплетярі, квіткарі. Високу оцінку випускникам ліцею, як професіоналам, дає керівник підприємства "Волинь-Кальвіс" Анатолій Панікарчук.
(Повідомлення у наступному повідомленні)
Залишити коментар