Президент Петро Порошенко, Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк та Верховна Рада мають об'єднатися задля урядової програми реформ, яка втілює вимоги Майдану: прозора політика, правосуддя, припинення політики "все або нічого" і підкилимних домовленостей.
Так заявила Вікторія Нуланд у своєму виступі перед Комітетом у закордонних справах Сенату США на спеціальному засіданні "Українські реформи два роки після Майдану і російського вторгнення" 15 березня.
"Саме тому, що українці працювали так важко і так багато зробили, їхні лідери повинні залишатися єдиними і триматися курсу. І саме тому, що вже проведені реформи зараз вдарять по кишенях тих, хто нечесно заробив свої статки, та відрізає шляхи корупції, сили, які прагнуть реваншу, завдають удари у відповідь", – заявила вона.
Вікторія Нуланд наголосила, що є "хороші новини" з України. "З часу моєї останньої доповіді перед Комітетом щість місяців тому Україна відчутно стабілізувала свою валюту і відновлювала власні резерви, відчувається певне економічне зростання, пройшла свою першу зиму без залежності від газу "Газпрому", ухвалила бюджет на 2016 рік, узгоджений з вимогами МВФ, призначила нове правління НАК "Нафтогаз", побила власний рекорд з експорту зерна, створила незалежне Антикорупційне Бюро та антикорупційного прокурора, і почала процес децентралізації влади та бюджетних ресурсів до місцевих громад, аби покращити сервіси та механізми врядування для громадян", – підкреслила вона.
За "планом Медведчука", Ахметов і Бойко мають очолити не Донецьку і Луганську державні обладміністрації, а окремі райони Донецької і Луганської областей з особливим режимом самоврядування – фактично це держава у державі. Про це в ефірі "5 каналу" заявив журналіст Сергій Рахманін.
"План Медведчука існує давно, і він його оприлюднював – не думаю, що він суттєво змінювався з тих часів… Коли в моїй статті згадувався план Медведчука, йшлося не про план, як документ, а про його ідею створити адміністрації, які влаштовують і Київ, і Москву, і про конкретних кандидатів", – зазначив Рахманін.
"Раніше Ахметову пропонували очолити Донецьку обласну державну адміністрацію. Тут йдеться про абсолютно різні речі. Насправді не йдеться про заміну Ахметовим чи Бойком Туки чи Жебрівського. Йдеться, про абсолютно інші речі. Є Україна, яка живе за конкретною Конституцією, за конкретними законами, є частина Донбасу, яка контролюється Україною і там є керівники адміністрацій, відповідно Жебрівський і Тука.
А є окремі райони, яким надають окремі повноваження, де збираються проводити вибори – фактично, це буде держава в державі, яка існуватиме за власними законами. Але для того, щоб цьому надати видимість українськості, пропонувалось поставити туди людей, які б влаштовували і Київ, і Москву", – наголосив він.
Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 березня "Про Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України".
Як повідомили УНІАН у прес-службі Президента, основною метою реформування та розвитку сектору безпеки і оборони визначено формування та підтримання спроможностей, що дасть змогу гарантовано забезпечити адекватне і гнучке реагування на весь спектр загроз національній безпеці України, раціонально використовуючи наявні у держави можливості і ресурси.
Згідно з документом, найбільш актуальними у середньостроковій перспективі залишатимуться, зокрема, загроза агресивних дій Росії для виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення України і захоплення її території, застосування воєнної сили, а також технологій гібридної війни; тимчасова окупація РФ території Криму та подальші дії щодо дестабілізації обстановки у Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні.
УНІАН.
Залишити коментар