Кожен поет, якщо він залюблений у його величність Слово, незалежно від приналежності до тієї чи іншої творчої спілки, віддзеркалює у просторі свого існування сподівання, біль і радість, надії та мрії народу. Без перебільшення можна сказати, що поезія – це спресована філософія нашого життя.
І не можна переоцінити значимості поетичного форуму обласного рівня, який відбувся нещодавно у Колодяжненському музеї Лесі Українки з нагоди Міжнародного дня поезії.
"Слово, чому ти не твердая криця, що серед бою так гостро іскриться?" – цими незгасними Лесиними рядками відкрив поетичні читання "На Лесиній землі" Геннадій Сарапін, голова Волинського відділення Українського фонду культури.
Свято поезії зібрало під своє "крило" митців із багатьох міст і районів області. Прибули до Колодяжного творчі особистості із Луцька, Нововолинська, Ковеля, Луцького, Старовижівського та Ковельського районів. Вони репрезентували такі літературні об'єднання, як "Ліга українських письменників імені Павла Чубинського", луцька поетична студія "Зорі над Стиром" та ковельський "Творчий світ". Шкода, лишень, що участь у поетичному дійстві не взяли члени Національної спілки письменників України.
Попри все, слід відзначити, що творчого і духовного потенціалу у прибулих на свято поетів не бракує. Більше того, і в Лізі письменників, і в студіях є творчі особистості, які готові особистим прикладом довести, що поетична майстерність не вимірюється належністю до тієї чи іншої спілки, а визначається серцем, душею і талантом.
В читаних поезіях були присутні чутливі, глибокозмістовні та різнобарвні образи, які викликали переживання і сльози. А скільки патріотичного руху й болю за Україну! Не лишився поза увагою образ матері, війна на Сході і надія на мир.
Звучали музичні композиції на тексти поетів. Бурхливими оплесками присутні в залі нагороджували тих, хто артистично та емоційно декламував власні вірші.
Чесно кажучи, мали місце переживання: а чи приїдуть до Колодяжного поети із віддалених куточків області? Небайдужі прибули! І це – своєрідний патріотичний вчинок, який заслуговує на подяку. І мудро вчинив Геннадій Сарапін, який за участь у поетичному форумі і творчі здобутки нагородив від імені обласного фонду культури подяками всіх учасників.
Поіменно: це – Віра Семеній, Яків Лавренко, Георгій Ідрісов, Олена Камінська, Валентина Ткачук, Катерина Бортюк, Світлана Пелип та автор цих рядків (Ковель); Світлана Сандар (Люблинець); о. Іван Оринчак (Колодяжне); Марія Муляр, Наталія Бугай (Луцький район); Юрій Щербик, Валентина Клюнтер, Марія Пишук (Луцьк); Олена Чабан, Любов Євтушик (Стара Вижівка); Ігор Вижовець з донькою Оксаною (Городище), Тетяна Ломако, Анатолій Поліщук (Нововолинськ); Микола Курилюк (Дубечно), Федір Савлук (Вербка).
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять класика Волинського красного письменства Василя Гея, який нещодавно відійшов у Вічність.
Тішило, що в таких іменитих заходах завжди беруть участь учні Колодяжненської школи і вищезгаданий талановитий священик місцевого Свято-Миколаївського храму УПЦ КП о. Іван Оринчак.
На щирі слова подяки заслуговують працівники музею Лесі Українки, які не тільки створили комфортні умови для гостей, але й подарували їм змістовну екскурсію.
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар