Звернення Ковельської райдержадміністрації до жителів району щодо несанкціонованого зливу мастила з трансформаторних підстанцій.
10 тис. грн. – за достовірну інформацію про крадіїв.
Шановні жителі Ковельщини!
Ситуація, яка склалася на території Ковельського району з виведення з ладу електричних трансформаторних підстанцій, стала реальною загрозою енергобезпеці Ковельщини.
Зловмисники, які розкрадають і виводять з ладу енергетичне обладнання, наносять шкоду громадам, під загрозою будівлі і, без перебільшення, – життя людей.
Зокрема, з початку року, крадіжки набули масового характеру. На території району зареєстровано 14 випадків викрадення оливи з трансформаторних підстанцій в селищі Голобах, в селах Малого Порську, Мар'янівкці, Мельниці, Ломачанці, Кричевичах, Уховецьку, Озерному, Мирині, Шкураті, Рудці-Миринській, Погиньках та інших.
За вищезазначений період правопорушниками було викрадено трансформаторної оливи загальною кількістю 2900 тонн, чим нанесено значних збитків Ковельській філії ПАТ "Волиньобленерго". В результаті без електроенергії залишилися сотні споживачів.
Енергетики вкотре наголошують, що при зливі масла пошкоджуються обмотки трансформаторів, ремонт яких здійснюється в спеціалізованих майстернях. Це вимагає значних матеріальних витрат і часу. Споживачі ж на цей період залишаються без електроенергії.
Районна влада стурбована такими масштабами злочинів на трансформаторних підстанціях і звертається до жителів з проханням повідомляти про подібні факти та можливість їх скоєння.
В разі надання інформації про крадіїв винагорода становить – 10 тис.грн. Кошти надаватиме ПАТ "Волиньобленерго", якщо інформація підтвердиться в ході слідчо-оперативних дій.
Пам'ятаймо, що зловмисникам ефективніше протистояти разом. Ми звертаємося до кожного жителя району. Звертайте увагу на осіб, які знаходяться поблизу енергооб'єктів, особливо у віддалених населених пунктах.
Хто став свідком крадіжки електрообладнання або володіє інформацією про можливість скоєння злочину, негайно повідомте за телефоном 0-800-21-01-31, який є безкоштовним і працює цілодобово.
Не забуваймо, що стабільність енергопостачання споживачів Ковельщини залежить не лише від зусиль енергетиків, а й від активної громадянської позиції людей стосовно до чиїхось протиправних дій.
Лише спільними зусиллями ми зможемо зупинити злодіїв і забезпечити надійне та безперебійне енергопостачання населених пунктів Ковельщини!
Ковельська райдержадміністрація.
В області зафіксували 23 факти викрадення трансформаторної оливи, однак злочинців досі не знайшли. У поліції припускають, що викрадену оливу зловмисники можуть використовувати для заправки мотопомп, якими нелегально видобувають бурштин.
Про це йшлося під час оперативної наради в голови облдержадміністрації 28 березня.
Про ситуацію, що склалася в області з крадіжками трансформаторної оливи, поінформував тимчасово виконуючий обов'язків заступника начальника ГУ Національної поліції у Волинській області Сергій Козак.
3 його слів, впродовж року надійшло 23 звернення і повідомлення про крадіжку трансформаторної оливи. Найбільш кричуща ситуація – у Ковельському районі, де зафіксували 14 таких фактів. У Ківерцівському районі зафіксували 3 таких випадки, у Рожищенському, Турійському та Луцькому – по 2 випадки.
Усі крадіжки лишаються нерозкритими. До прикладу, 120 кілограмів оливи викрали у селищі Голобах, збивши пробку з трансформатора. Місцеві мешканці не змогли надати інформації про зловмисників, стверджуючи, що ніхто нічого не бачив.
Найбїльш кричущі факти зафіксували у селах Мирині та Рудці-Миринській Ковельського району, де злили 160 та 337 кілограмів оливи відповідно. Вручну таку кількість викрасти неможливо, тож зловмисники, очевидно, працювали на транспорті. Попри те, що трансформаторні підстанції розташовані поблизу житлових вулиць, місцеві мешканці не зауважили злочинців.
Злочини скоюють у нічну пору, а складність для розкриття спричиняє те, що проміжок часу між скоєнням злочину та його виявленням іноді становить місяці. Зі слів Сергія Козака, викрадену оливу можуть використовувати у системах опалення житлових будинків або, змішуючи з дизпальним в так званих помпах, які вилучають під час незаконного видобутку бурштину.
Ситуація перебуває на особистому контролі керівника ГУ Нацполіції у Волинській області, втім, знайти бодай свідків цих злочинів поліції досі не вдалося. Подібні випадки трапляються в інших регіонах України, але не є такими масовими, як на Волині.
“Волинські новини”.
Залишити коментар