Не оминають кабінет голови Ковельської райдержадміністрації Віктора Козака військовослужбовці, які приходять у відпустки із зони АТО, демобілізовані військові, а також військовослужбовці, які несуть службу у частинах, що дислокуються на Ковельщині.
Вони приходять не лише вирішити проблемні питання, а й подякувати за надану допомогу, розповісти про будні служби.
Нещодавно голова райдержадміністрації Віктор Козак поспілкувався з військовослужбовцями військової частини А 2042 (на знімку).
Проблема, з якою бійці звернулися до керівника виконавчої влади району, стосувалася виділення земельних ділянок.
25 березня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про звільнення у запас військовослужбовців, призваних в ході так званої четвертої хвилі часткової мобілізації.
Під час щопонеділкової оперативної наради, яку провів голова райдержадміністрації Віктор Козак, було розглянуто ряд питань, що стосувалися учасників АТО.
На першому плані – земельні питання, бо, як зауважив голова райдержадміністрації, нині проходить демобілізація військовослужбовців, призваних під час четвертої хвилі мобілізації, і необхідно особливу увагу звернути на вирішення їх нагальних питань. Адже мобілізовані жителі Ковельщини та їхні сім'ї, а також сім'ї загиблих в АТО мають право на низку пільг.
Начальник управління Держгеокадастру у Ковельському районі Іван Лукасюк доповів про виділення земельних ділянок учасникам АТО та резервування земель.
Віктор Козак вказав на проблемні питання із виділенням землі для учасників АТО, зокрема по Зеленській сільській раді, доручив вжити усіх дієвих заходів задля виправлення ситуації, яка там склалася. "Відмов для даної категорії з боку влади бути не повинно – це мають усвідомити усі", – наголосив керівник виконавчої влади району.
Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Аркадій Степанюк доповів про забезпечення учасників АТО дровами по селищних, сільських радах.
16 березня минуло 72 роки з часу визволення Підріжжя від фашистських загарбників. І хоч в селі немає вже в живих жодного ветерана Другої світової війни, в пам'яті односельчан їх подвиг збережеться навічно.
В цей день у будинку культури с. Підріжжя зібралося чимало жителів села, учні місцевої школи, щоб згадати той непростий трагічний проміжок часу, який випав на долю не тільки нашого села.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова Велицької об'єднаної територіальної громади Віктор Ковальчук. Він побажав всім мирного неба, міцного здоров'я, творчих здобутків. Щирі вітання прозвучали і від депутата районної ради В'ячеслава Оксенюка.
На цьому урочистому заході із своїми ліричними творами-спогадами виступили Неля Філіпчук, Катерина Ткачук, Марія Дерев'янчук, Катерина Корець, Ангеліна Музичук та Яна Костюк.
Неможливо було без хвилювання і сліз слухати пісні: "Над землею тумани", "А мати жде" у виконанні Марії Сенюк.
Присутні ніби поринули в хронологію подій війни. На сцені транслювалися відеозаписи далеких часів. У виконанні Олени Падалюк та Марії Сенюк прозвучали пісні: "Мальви", "Україна – це я", "Це моя земля".
Давно відлунали канонади запеклих боїв, травою поросли окопи. Але пам'ять про ті події зберігається в листах-трикутниках, які колись надходили з фронту матерям і дружинам. Зворушливо читав вірш та лист із далекого минулого Владислав Книш.
"У всякого своя доля і свій шлях широкий", – писав Тарас Шевченко. Сьогодні нинішнє покоління вільної України історія випробовує на зрілість і міцність духу. Революція Гідності стала для кожного українця мірилом патріотизму, мужності, жертовності, віри в перемогу, надії на зміни.
Українські воїни, а серед них – і наші односельчани, на Сході України знову захищають честь і славу нашої Незалежної України. Вірші про сучасність читали Анна Карпук та Сніжана Гергола.
Закінчували дійство ведучі урочистостей Анастасія Логвинюк та Сніжана Гергола словами: "Хай же останньою буде на земній кулі ця війна!".
Жанна КАНТЕРУК,
зав. бібліотекою
с. Підріжжя.
Залишити коментар