Шановний читачу, звертаюся до своїх сумнівів.
Ти хочеш побачити юну Україну, переконатися, що у неї є таланти і впевнитися, що прийдешнє покоління надійне й замінить нас у недалекому майбутньому?
Завітай тоді на дитячі творчі звіти музики, пісні, танцю, поезії. Ті, хто прийшов на "Веселі нотки" днями у Палац учнівської молоді, відчули себе ніби в омріяній казці, де Сонце світиться, а його промінчики душі звеселяють.
...Глядацький зал переповнений татами, мамами, бабусями, братиками й сестричками юних артистів. Як кажуть, ніде яблуку впасти, бо і в проходах тіснява.
– Замалий Палац для Ковеля, – бідкається Віктор Бичковський, очільник міської освіти.
І ось воно диво-дійство розпочалося! Що не виступ, то унікальний творчий здобуток, якась романтична цікавинка. А які дітки – милі, тендітні, красиві.
Казково змінюється сцена кольорами, мелодіями пісень, сюжетними талановитими знахідками.
Тільки одним штрихом і тільки – окремі номери. Ось квіти з лугу яскраві, ніжні ніби впали на сцену. Гарний виступ ансамблю!
А за ними – справжній модерн втнули "круті" бідні мишенята. Інструменти – клас! Рухи – теж.
За тим – пісня з танцем увібралися у весняні бузкові кольори. Запальний, веселий ритм. Немає часу на спочинок, бо "Червоні капелюшки" полум'ям яскравим запалили зал і сцену. А кришталевий передзвін запрошує душу до неба…
Диво! На зміну цьому диву весна у віночках квітучих заполонила сцену. До цього віночка гарно вплелися віденські мотиви. Вальс… Вальс… Вальс… Ковель-таки має талант до танцю.
А ясне Сонечко на сцену принесли маленькі кульбабки, волошки, ромашки.
Запитайте у квітки: "Любить – не любить"? Відповідь однозначна – любить. Міцно любить кожен артист і тата, і маму, і Україну. Треба бачити маленьку україночку, а за нею – і козаків славних з шаблюками. Ці захистять Україну – як колись захищали.
До українських вдало східні танці долучилися. Пливе мелодія, а в ній "наша" індіанка-красунечка. Вміють і можуть наші.
Тішився тим, що в номерах багато українських мотивів. Радісною надією заповнений простір залу. Серце вистукує величальну цим діткам. Подумалось: моє босоноге дитинство і мріяти не могло про таке щастя.
І сьогодні сірим туманом сіється критика, зневіра, байдужість до України. Біль тьохнула в серці… Бо ж є в нас більше хорошого, ніж поганого. І треба цінувати те, що маємо. Треба любити і берегти коріння роду. Треба оті тендітні паростки, що вийшли на сцену, і не тільки, леліяти, формувати і направляти.
Та повернемося до зали, де птахи із золотистими крильми дарують для дорослих фінальний танець під звуки дещо сумної пісні: "Чуєш, плачуть в небі журавлі". І злітає на різнобарвних кульках птах. Куди летить? Надіємось, до України.
Прилетить і заусміхається, задзвенить новою піснею. А високоповажне журі оцінює виступи. Для них визначені критерії – це вокальні навички, сценічна культура, майстерність, сюжет хореографічної композиції, танцю, відчуття ансамблю. Ой, нелегка для журі робота – з усіх гарних визначити найкращих! Як очевидець дійства, маю свою суб'єктивну оцінку: маленьким артистам – найвищий бал, вихователям, батькам – щиросердечна подяка!
Разом з тим, вважаю, що у майбутньому доречним було б запровадити окрему номінацію конкурсу і приз за найкращий сценічний костюм (и). Адже сцена – це подіум, який пропагує дитячу моду і в стилі, і в кольорі, і в квітучій вишиванці. Але це так, до слова. Тут же хочу оприлюднити офіційні результати змагань, які поважне журі визначило після бурхливих дискусій та обговорень.
Отож, перші місця у визначених номінаціях вибороли: вокально-інструментальні ансамблі ДНЗ №2 (Тетяна Філаретова) та ДНЗ № 3 (Наталія Сидорук); вокально-хореографічні колективи ДНЗ № 8 (Ірина Леус); вокальні ансамблі, хорові колективи ДНЗ № 13 (Ніна Крицун); солісти пісенного жанру ДНЗ № 11 (Надія Шевчик) та ДНЗ № 12 (Оксана Багнова); танцювальні колективи ДНЗ № 11 (Надія Шевчик) та ДНЗ № 8 (Ірина Леус).
Лауреатами конкурсу у номінації: "Вокальні ансамблі, хорові колективи" стали: ДНЗ №1 (Ольга Чепак), ДНЗ № 4 (Вікторія Ткачук), ДНЗ № 12 (Оксана Багнова). Друге і третє місця у вищезгаданих номінаціях вибороли: ДНЗ №5 (Галина Фединяк); ДНЗ № 6 (Юлія Ліхванчук); ДНЗ № 7 (Віра Чубата); ДНЗ №10 (Олена Ковальова); ДНЗ № 14 (Олена Бойчук).
Кожен дитячий заклад брав участь у двох-трьох номінаціях конкурсу. "Веселі нотки" під своє творче крило зібрали 121 дитину (!).
Всі, без винятку, переможці, лауреати і призери нагороджені дипломами, почесними грамотами та подарунками.
Беззаперечно, слова подяки потрібно сказати організаторам змагань начальнику управління освіти Віктору Бичковському, методисту управління освіти Оксані Коляді та завідувачу методичного кабінету Світлані Верчук. Не меншого щирого пошанування заслуговують вихователі дитячих садочків та батьки юних артистів.
Тішить, що очільники міської влади не оминають дитячих культурно-мистецьких заходів. На концерті були присутні Михайло Гетьман – перший заступник міського голови, Ігор Прокопів – заступник міського голови.
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час загальноміського конкурсу "Веселі нотки".
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар