Про відзначення 30-ої річниці з Дня Чорнобильської трагедії йшлося на засіданні оргкомітету, яке провів заступник міського голови Ігор Прокопів.
25 квітня заплановано відкриття нового офісу громадських організацій, які опікуються чорнобильцями. Він розміститься по вул. Олени Пчілки, 17. В цей же день з активістами зустрінуться представники міської влади.
26 квітня в культурно-просвітницькому центрі відбудеться вшанування ліквідаторів, по завершенні біля пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС буде відслужено панахиду за загиблими.
Учні та вчителі НВК №13 готують загальноміський захід. На урочистості вони запрошують представників чорнобильських громадських організацій. На сьогодні таких у місті три – Ковельський міський осередок громадської організації "Союз Чорнобиль України" (керівник Олена Чеханюк), Фонд "Інваліди Чорнобиля Волині" (керівник Володимир Гулай), Благодійний фонд "Інваліди Чорнобиля" (керівник Володимир Ілюк), Ковельська міська ГО "Діти Чорнобиля" (керівник Олена Лєщенко).
Управлінню праці та соцзахисту доручено провести обстеження умов проживання чорнобильців. Зобов'язано відділ комунального господарства облаштувати територію біля пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС.
На черговій сесії міської ради прийнято зміни до Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля на 2016 рік. Передбачено 22 тисячі гривень на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, вдовам ліквідаторів, потерпілим внаслідок аварії.
На завершення зустрічі заступник міського голови Ігор Прокопів закликав керівників громадських організацій до більш тісної співпраці з міською владою впродовж року та попросив інформувати про конкретні проблеми, аби разом шукати шляхи їх розв'язання.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю міськвиконкому.
На часі – питання енергозбереження
Україна зробила свій вибір – європейський шлях розвитку. Для нас це означає, що ми обрали європейські цінності, і важливе місце серед них займає ощадливе ставлення до енергетичних ресурсів країни. Ми маємо дбати про їх збереження і відновлення, стимулюючи перехід на альтернативні види палива, встановлення індивідуальних приладів обліку, програми заощадження та ін.
В Ковельському районі в 2015 році впроваджено 12 енергозберігаючих заходів на 9 об'єктах загальною вартістю 2,434 млн. грн. За рахунок впроваджених заходів планується досягти економії паливно-енергетичних ресурсів в кількості 100,822 т. у. п. в рік загальною вартістю 546 тис. грн.
Енергозберігаючі заходи впроваджувались в бюджетній сфері, в галузі сільського господарства, промисловості за власні та інвестиційні кошти.
В закладах бюджетної сфери впроваджено 10 енергозберігаючих заходів на 7 об'єктах, загальна вартість яких становить 1,902 млн. грн. Фінансування заходів здійснювалось як за рахунок коштів місцевих бюджетів, так і за інвестиційні кошти. Планова економія паливно-енергетичних ресурсів складає 65,626 т. у. п. орієнтовною загальною вартістю 505,0 тис. грн.
Зокрема, здійснено реконструкцію зовнішньої тепломережі навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія" cмт Голоб, реконструкцію внутрішньої сиcтеми опалення ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубового, реконструкцію газоспоживчої котельні з встановленням твердопаливних котлів із використанням альтернативних видів палива в навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія" cмт Голоб, утеплення стін фасаду будівлі ЗОШ І-ІІ ст. в с. Підліси, реконструкцію газоспоживаючої котельні паливної із заміною котлів на твердопаливні зразки в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубового, реконструкцію газової котельні із встановленням твердопаливного котла в дошкільному навчальному закладі смт Голоб.
Реконструкція газових котелень із встановленням твердопаливних котлів дасть в подальшому значну економію коштів. Такі котли встановлено в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. та дошкільному навчальному закладі "Калинонька" в смт Люблинці. В опалювальному сезоні 2015-2016 років лише за 3 місяці економія становила 60 тис. грн.
Твердопаливний котел з автоматичною подачею палива встановлений в ЗОШ І-ІІІ с. Зеленого. В опалювальному сезоні 2015-2016 років лише за 3 місяці економія склала 20 тис. грн.
В житловому фонді на даний час встановлено 1110 приладів обліку холодного водопостачання.
Районна влада на постійному контролі тримає питання впровадження енергозберігаючих заходів, особливо у бюджетній сфері, що сприяє економії енергоресурсів і дає можливість за рахунок зекономлених коштів в подальшому вдосконалювати умови навчання та праці в бюджетних установах району.
Юрій Пашинський,
начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку інфраструктури райдержадміністрації.
Про надання пільги щодо сплати земельного податку
Рішення Ковельської міської ради від 31.03.2016, № 8/12
Беручи до уваги соціально-правову та культурно-освітню значимість діяльності спеціальних виховних установ кримінально-виконавчої системи України – виховних колоній, у реалізації правозастосовних та правоохоронних функцій по забезпеченню державної політики у сфері виконання покарань, виправлення та ресоціалізації засуджених до позбавлення волі осіб та керуючись п.п. 12.4.3. п. 12.4. ст. 12, п. 30.2. ст. 30, ч. 1 п. 284.1. ст. 284 Податкового кодексу України, п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», положеннями Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування пільг із сплати земельного податку, встановлених відповідними рішеннями органу місцевого самоврядування, затвердженої Наказом ДФС України № 379 від 28.05.2015 року
ВИРІШИЛА:
1. Надати пільгу в розмірі 100% щодо сплати земельного податку, на земельні ділянки спеціальним виховним установам (виховним колоніям), що мають на своїй території середні навчальні заклади та професійно-технічні навчальні заклади, що знаходяться в територіально-адміністративних межах міста Ковеля на 2016 рік.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету і фінансів (Бойко В.І.).
Олег Кіндер, міський голова.
Залишити коментар