Військовий комісар відповідає читачам
Як ми повідомляли, редакція газети “Вісті Ковельщини” провела “гарячу лінію” з військовим комісаром Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату Сергієм Гладуном. Сьогодні друкуємо відповіді військового комісара на запитання, які надійшли на його адресу.
l
Ольга Лук'янчук, смт Голоби:
– Сергію Андрійовичу, чи охоче люди йдуть на контрактну службу?
– Останнім часом кількість бажаючих служити в Збройних Силах України за контрактом збільшилась. На сьогоднішній день грошове забезпечення осіб рядового складу становить від 7 тисяч гривень, сержантського – від 8 тисяч гривень, офіцерський склад отримує зарплату від 9,5 тисяч гривень.
Також поліпшено соціальний захист військовослужбовців. Під час проходження служби за контрактом люди можуть отримувати безкоштовну вищу освіту у військових навчальних закладах. А за певними професіями — і в цивільних закладах.
По закінченню терміну першого контракту військовослужбовець має підстави для вступу до вищого навчального закладу та безоплатно отримати освіту.
Іван, с. Поворськ:
– Які основні вимоги під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом?
– Головне – це стан здоров'я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору у віковій категорії від 18 до 45 років, фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу, загальноосвітній рівень, відсутність судимості, мотивація до військової служби, рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.
Зоя Баклан, м. Ковель:
– Які гарантії в соціально-правовому захисті військовослужбовців? Розкажіть про переваги військової служби за контрактом?
– Я вже відповів частково на це запитання вище. Додам лише, що на сьогодні військовослужбовці-контрактники мають право (можливість):
– на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, але не більше одного разу на рік;
– отримати житло за рахунок держави;
– на щорічну відпустку із збереженням грошового забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів (залежно від вислуги років) та грошової допомоги на вирішення соціально-побутових питань;
– отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту;
– отримання права на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше, ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в інших силових органах;
– на соціально-медичне страхування.
Людмила, смт Люблинець:
– На який період укладається контракт?
– Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні: для осіб рядового складу - 3 роки; для осіб сержантського та старшинського складу - від 3 до 5 років.
Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.
Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.
У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.
Микола Дмитрук, м. Ковель:
– Чи зберігається місце роботи за тими, хто йде служити в армію?
– За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом на термін до закінчення особливого періоду у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності" (ст. 119 "Кодексу законів про працю України").
Анна Балюк, м. Ковель:
– Які заохочення матимуть громадяни, призвані під час мобілізації? На яку допомогу чи пільги вони та їх родини можуть розраховувати?
— Це, перш за все, – грошове, майнове, продовольче забезпечення мобілізованого військовослужбовця на рівні контрактника (7100-15000 грн.);
– збереження середньомісячної заробітної плати та робочого місця на весь період служби під час мобілізації (підписання контракту на особливий період) на підприємстві + грошове забезпечення контрактника (СЗП +(7100-15000), а також:
– припинення виплат процентів (пені) по кредиту;
– податкові канікули для приватних підприємців на весь період проходження військової служби під час мобілізації (у разі, якщо немає найманих робітників);
– виділення земельної ділянки в разі набуття статусу учасника АТО (бронювання земельної ділянки після призову по мобілізації в місцевих органах самоврядування);
– повне медичне забезпечення в лікувальних закладах міністерства оборони, пільгові путівки на санаторно-курортне лікування військовослужбовцю та членам його родини;
– надання пільги на оплату комунальних послуг для військовослужбовця;
– право на першочергове зарахування дітей військовослужбовця на навчання до вищих навчальних закладів;
– додаткові соціальні виплати відповідно до чинного законодавства.
Підготувала Людмила ФІЩУК.
НА ЗНІМКУ: військовий комісар Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату Сергій ГЛАДУН.
Фото
Мирослава ДАНИЛЮКА.
Як ми повідомляли, редакція газети “Вісті Ковельщини” провела “гарячу лінію” з військовим комісаром Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату Сергієм Гладуном. Сьогодні друкуємо відповіді військового комісара на запитання, які надійшли на його адресу.
Ольга Лук'янчук, смт Голоби:
– Сергію Андрійовичу, чи охоче люди йдуть на контрактну службу?
Залишити коментар