Оскільки досі не врегульовані питання фінансового забезпечення закладів професійно-технічної освіти, а відтак – і подальшого їх функціонування, міська влада ініціювала проведення чергової наради з керівництвом ПТУ № 5, професійного ліцею, підприємств Ковеля та депутатами. Метою зустрічі було знайти шляхи виходу із непростої ситуації.
Як зауважив міський голова Олег Кіндер, у зв'язку із змінами у бюджетному законодавстві місто має нести непередбачувані витрати і фінансувати вузлову лікарню, професійно-технічні заклади, пільги. А це – чималі кошти, яких в місцевій казні недостатньо.
На переконання Олега Олексійовича, потрібно оптимізувати видатки міського бюджету на професійно-технічну освіту: місто має фінансувати навчання ковельських дітей ( 30-40 відсотків). Кошти на це повинні надходити з бюджету міста обласному бюджету, звідки вони спрямовуватимуться профтехучилищам.
Крім того, необхідно розмежувати професійну освіту і загальну середню. Оплата видатків на здобуття повної загальної середньої освіти має здійснюватися за рахунок освітньої субвенції.
Час визначитись із власністю майнових комплексів цих закладів, адже місто може вкладати гроші лише у майно своєї комунальної власності. Міський голова резюмував, що рішення щодо майбутнього профтехосвіти Ковеля має бути прийняте до кінця травня.
Директори ПТУ № 5 та професійного ліцею Євген Кобченко і Сергій Антонюк у своїх виступах акцентували увагу на тому, що професійно-технічна освіта потребує реформування і нині перебуває у невизначеному стані. Вони підтримали пропозиції міського голови стосовно фінансування закладів з обласного бюджету, якому міста і райони мають перераховувати субвенції за навчання своїх жителів. Середню освіту діти могли б здобувати у вечірній або іншій школі.
Щодо працевлаштування випускників, то їх відсоток досить високий. А отже, робітничі кадри потрібні на ринку праці. З-поміж іншого, Євген Кобченко наголосив, що ПТУ мають бути вузькопрофільні, і тут є над чим працювати на Волині.
Директор ТОВ "Волинь-Кальвіс", голова міської організації роботодавців Анатолій Понікарчук дав хорошу оцінку фаховому рівню випускників професійно-технічних закладів міста та їхній матеріальній базі. Він наголосив, що директори мають ретельно вивчати перспективу щодо потреби у спеціалістах. До прикладу, сьогодні є попит у слюсарях, зварювальниках, електриках.
Анатолій Миронович зголосився провести "круглий стіл" з роботодавцями з обговорення варіантів стосовно збереження цих навчальних закладів міста, укладення угод з підготовки робітничих кадрів.
Начальник управління освіти Віктор Бичковський бачить одним із важливих завдань підготовку регіональної Програми набору дітей до закладів профтехосвіти.
Заступник міського голови Ігор Прокопів переконаний, що розв'язувати проблему потрібно на державному і обласному рівнях.
Підсумовуючи розмову, міський голова Олег Кіндер наголосив, що ініціюватиме найближчим часом проведення наради з цих питань за участю голів обласної ради та облдержадміністрації. При цьому він звернувся до директорів професійно-технічних закладів з проханням узагальнити всі пропозиції та напрацювання.
Допоки людина молода і здорова, вона не думає про старість та хвороби, які, можливо, будуть дошкуляти їй на схилі життя. І добре, коли літнім людям ще вистачає здоров'я давати собі раду або про них турбуються рідні та близькі. А якщо немає ні сил, ні рідних? Тоді на допомогу приходять працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які опікуються більше тисячею ковельчан.
У відділенні соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває 380 одиноких та самотньо проживаючих громадян, серед яких 27 одиноких прикуті до ліжка, 108 – інваліди. Усі вони потребують особливої уваги та моральної підтримки, щоденної допомоги в побутових справах, яку надають їм 32 соціальних робітники.
Під час підготовки до Великодніх свят соціальними робітниками проведені генеральні прибирання осель та прибудинкових територій. Надано допомогу в обробітку присадибних ділянок. Двадцять двоє малозабезпечених одиноких громадян отримали напередодні свята запашні паски.
Колектив територіального центру знає, що їх допомоги щомиті чекають підопічні, яким вони віддають свою любов, доброту, милосердя.
Вони готові допомогти всім, кого обійшла доля, повернути їм віру у добро.
Ніна ХІЛЬЧУК,
директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
м. Ковеля.
У місті Нововолинську Волинський державний центр естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів провів обласний конкурс літературно-музичних, вокально-хореографічних композицій "Сонце України в наших руках".
Його метою є виховання любові до своєї країни, пошани до рідного слова, пісні й танцю; популяризація українського мистецтва, орієнтація учасників на розвиток різних форм і жанрів літературної та музично-хореографічної творчості.
Від нашого міста у конкурсі взяли участь: студія естрадного співу "Зорепад" комунального закладу НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №13-колегіум" у складі Анни Валентюк, Анастасії Смаль, Вікторії Тітчук, Дарії Лукашук (керівник Руслана Шацька) та студія сучасної хореографії "Ерідан" комунального позашкільного навчального закладу "Ковельський Палац учнівської молоді ім. Івана Франка" (керівник Ангеліна Гавришук).
Глядачам було представлено вокально-хореографічну композицію "Світ без війни" на слова і музику Катерини Комар, переклад українською – Руслани Шацької, за яку колективи були нагороджені Грамотою управління освіти і науки обласної державної адміністрації за зайняте перше місце.
Щиро вітаємо вихованців та їх наставників з перемогою!
Тетяна СЕРЕДЮК,
директор Комунального позашкільного навчального закладу "Ковельський
Палац учнівської молоді ім. Івана Франка".
Залишити коментар