Переглянуто соціальні нормативи
Урядом переглянуто соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг для надання пільг і субсидій. Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р., № 409" розроблена за результатами проведеного аналізу надання пільг і субсидій в минулий опалювальний період.
Відкориговано окремі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв домогосподарствами протягом опалювального періоду 2015-2016 років. Зокрема, переглянуто норму використання природного газу для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період. Крім цього, змінено коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії та природного газу на потреби опалення, а також встановлено окремі коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії на опалення.
Також змінено соціальні нормативи користування для користування послугами з газопостачання як за наявності лічильника, так і у разі його відсутності:
– за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання з 6 до 4,4 куб. метрів на одну особу на місяць.
– за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 9 до 7,1 куб. метрів на одну особу на місяць;
– за наявності газової плити та газового водонагрівача з 18 до 14 куб. метрів на одну особу на місяць.
Збільшено розміри щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги
Уряд підвищив деяким категоріям громадян розмір виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 року, № 320.
Зокрема, вищевказаною постановою встановлено у 2016 році виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня:
– членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя' інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, до 500 гривень (попередній розмір становив 465 гривень);
– учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога до 400 гривень (попередній розмір становив 170 гривень).
Доплата зазначеній категорії пільговиків буде проведена по надходженню додаткових коштів з Державного бюджету.
Зміни у наданні пільг
Відповідно до чинного законодавства деяким категоріям громадян надається право на пільгу з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї. У разі коли середньомісячний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2016 році — 1930 грн.), то пільга не надається.
Середньомісячний сукупний дохід сім'ї впливає на право на пільгу для таких категорій пільговиків:
•учасники війни;
•сім'ї загиблих (померлих) ветеранів війни;
•жертви нацистських переслідувань;
•діти війни;
•багатодітні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім'ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування;
•особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які віднесені до категорії 3; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; сім'ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Слід зазначити, що інваліди війни, учасники бойових дій, ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС 1 і 2 категорій, ветерани та інваліди військової служби, органів внутрішніх справ та їхні вдови (вдівці) отримують пільги незалежно від доходів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 року, № 319 відтепер пільговик має право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права, а не на 6 місяців, як було визначено у попередньому законодавчому документі.
Зазначаємо, що після 30 квітня 2016 р. пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство отримує субсидію.
Софія САГАЛЬ,
начальник управління соціального захисту населення виконкому Ковельської міської ради.
Залишити коментар