В їх серцях живе Україна
“Наша українськість не підпадає під жодні вітри, не йде на жодні компроміси...” – ці слова видатної української жінки початку ХХ століття яскраво характеризують діяльність Ковельської філії ВГО “Союз Українок”. Саме про жінку –християнку, її подвиг як дружини й матері, котрій самою долею покладено бути на віку щасливою, засівати свою ниву і колисати своїх дітей, зазнавати втоми і втіхи, продовжувати рід і берегти правічні традиції рідного народу йшлось у день вшанування жінок-мироносиць, що відзначалось у третю неділю після Великодня.
Завжди на різних життєвих шляхах і перехрестях українська жінка стояла на боці милосердя, несла велику любов і сімейне тепло. Вона завжди свято шанувала і виконувала обов'язки берегині сімейного вогнища.
Але українські жінки ще й сильні і мають активну громадянську позицію, поєднують в собі пристрасті з нотами ніжності, з жіночого героїзму й жертовності. Багато з них у культурно-освітній, політичній, і навіть військовій діяльності не поступаються перед чоловіками. Так було протягом усієї історії України – так є й нині.
Ковельська філія ВГО “Союз Українок” налічує сьогодні 50 активних жінок різного віку, професій та соціального статусу. Це – прості доньки народу нашого, які не роблять великих подвигів. За прикладом жінок-мироносиць, вірно й почасти непомітно служать українській ідеї кожна на своєму місці.
В нелегкі для країни часи наші жінки знаходять в собі сили не лише зберігати прагнення до волі, нести людям найвитонченіше духовне світло, почуття гідності й відповідальності, а й прищеплювати ці почуття молодшим поколінням.
При “Союзі Українок” вже багато років функціонує школа гармонійного розвитку, де займаються діти шкіл міста й району (директор Руслана Козачук).
От і цьогоріч третього дня Великодня по-святковому гамірно було в культурно-просвітницькому центрі м. Ковеля. То вже гарна традиція Ковельської філії ВГО “Союз Українок” – збиратись в такий день разом, аби прославити світле Воскресіння Христове. Головною прикрасою залу була виставка писанок –символа Великодня. Учні школи гармонійного розвитку писали самі – хто вперше, хто вже маючи певний досвід: і звичайні курячі, й велике страусине, й маленькі перепелині писанки неймовірно красиві. Поряд – колекція писанок ковельської майстрині Ольги Бичковської. Ольга Василівна із захопленням розповідала про свої давні й зовсім нові роботи.
Захоплено слухали присутні про новий вид розпису: білим по білому – вишукані, елегантні, вони особливо привертали увагу. Враженнями від виготовлення писанок поділились мами й бабусі учнів школи, які працювали разом з дітками. Лідія Козуля розповіла про давні українські традиції, пов'язані з писанками та іншими великодніми символами.
Діти підготували також гарний святковий захід, до якого долучились 25 діток в супроводі трьох дорослих з Донеччини, що провели маленькі великодні канікули у Ковелі в родинах ковельчан, аби познайомитись із звичаями й традиціями Західної України. В спілкуванні діти ділились приємними враженнями про перебування у Ковелі зокрема.
Люди на Сході країни повинні отримувати більше інформації про Україну – її звичаї, традиції, а ми –більше знати про Схід. Це можливо тоді, коли у нас зав'яжуться дружні стосунки й живе конструктивне спілкування.
І такі заходи цьому сприяють.
Наше громадське об'єднання ініціює й підтримує багато проектів щодо подолання русифікації, нав’язаної впродовж десятиліть радянською владою. Зокрема, щодо піднесення авторитету української мови як в суспільному, так і побутовому контексті. Зокрема, викоренення російськомовних текстів із ЗМІ, вивісок на вулицях, приміщеннях і установах. За сприяння СУ було позитивно вирішено питання щодо заборони російськомовного "шансону" в громадському транспорті.
Організовуємо вечори пам'яті, екскурсії до визначних місць, зустрічі з письменниками та видатними особистостями, інші культурно-освітні заходи із вшанування пам'яті світочів української культури минулого й сучасних.
Цьогоріч до річниці від дня народження Тараса Шевченка “союзянки” висадили біля пам'ятника Кобзарю в міському парку обабіч центральної алеї 15 кущів калини.
І скільки б чоловіче суспільство не стверджувало, що жінка – слабка істота, що вона не здатна мислити суспільно і державно, та жінка завжди порушувала ці "канони". Бо саме в співпраці з чоловіками громадська діяльність жінок найбільш ефективна.
Пліч-о-пліч з чоловіками стояли “союзянки” на Майдані Гідності, в 2014 р. Коли ж було створено ГО “Ковельський Майдан Гідності”, ми також налагодили плідну співпрацю, що триває й нині, як і з Волонтерським центром при Ковельській районній раді, створеним з ініціативи Ігоря Верчука, голови райради попереднього скликання. Не злічити, скільки поїздок на Схід під керівництвом очільника “Майдану Гідності” Ігоря Верчука допомагали споряджати наші жінки: плели теплі шкарпетки, маскувальні сітки, заготовляли трав'яні чаї, продукти харчування – все, що потрібно (а потрібно все!) нині на передовій нашим захисникам.
Одну з останніх поїздок в АТО було здійснено напередодні Великодня. “Союзянки” передали воїнам великодні кошики з пасочками й крашанками та іншими смаколиками.
“Союзянки” також підтримують і усіляко допомагають учасникам національно-визвольних змагань, родинам учасників АТО та родинам загиблих. Зокрема, вже другий рік наші “союзянки” беруть участь в благодійному проекті волонтера Катерини Кухаренко "Родини Героїв".
Один із отців Церкви сказав, що в останні часи слава жінок-мироносиць буде більшою від тих, хто раніше прославився. Хоча, як продовжує цей отець, вони не будуть творити численні чудеса, але вони вистоять у вірі.
Коли мироносиці йшли звістити учням, зустрів їх Господь і сказав: "Радуйтесь!".
Сучасні жінки – мироносиці свято вірять, що заповітне "Радуйтесь!" почують колись і ті славні жінки, що відійшли у Вічність, як от перша голова “Союзу Українок” в Ковелі Леся Підгірська, Марія Хотинська, Ганна Гнатюк, Михайлина Рабко-Кордонська, Марія Юзефович, Олена Юрчикович, Марія Дригуля й багато інших. І ті, що нині щодня творять славну історію української нації малими й великими справами. І ті, що робитимуть це згодом. Ми завжди раді поповнити ряди нашої громадської організації новими активними членами!
Нині, втомлені війною й політикою, люди дедалі більше звертають погляди до вищих духовних цінностей – любов, доброта, віра у власні сили й можливості.
Тож щиро зичу всім жінкам України бути активними, сміливо висловлювати й доводити справами власну громадянську позицію, бо під лежачий камінь вода не тече. Йти "до свого по своє", куди душа веде, де Ви найбільше потрібні й корисні, де зможете себе зреалізувати й відчути самодостатність і щастя. Щоби, зберігши віру й вірність, почули колись оте: "Радуйтесь!".
Олена Місюра, голова Ковельської
філії ВГО “Союз Українок”.
(напередодні Великодня голову “Союзу Українок” Олену Місюру було нагороджено орденом "За службу державі" від імені Міжнародної організації “Об'єднана рада українського та закордонного козацтва "Академія козацтва").
“Наша українськість не підпадає під жодні вітри, не йде на жодні компроміси...” – ці слова видатної української жінки початку ХХ століття яскраво характеризують діяльність Ковельської філії ВГО “Союз Українок”. Саме про жінку –християнку, її подвиг як дружини й матері, котрій самою долею покладено бути на віку щасливою, засівати свою ниву і колисати своїх дітей, зазнавати втоми і втіхи, продовжувати рід і берегти правічні традиції рідного народу йшлось у день вшанування жінок-мироносиць, що відзначалось у третю неділю після Великодня.
Завжди на різних життєвих шляхах і перехре
Залишити коментар