Чорна смородина – смачна і корисна ягода. Завдяки своїм властивостям, чорну смородину використовують у кулінарії, медицині тощо. Її можна їсти як десерт та використовувати для профілактики різних захворювань.
Якщо порівнювати плоди чорної смородини з іншими ягодами, то за змістом мінералів, вітамінів та інших корисних речовин вона перевершує будь-яку плодово-ягідну культуру. В ягодах смородини є вітаміни групи В і Р, провітамін А, кератин, пектинові речовини, ефірна олія і фосфорна кислота, солі калію, залізо і фосфор. Листя чорної смородини теж володіє лікувальними властивостями: у них є мідь, сірка, магній, марганець, фітонциди, вітамін С. Вітаміну С в чорній смородині більше, ніж в інших рослинах. Щоб ваш організм отримав добову дозу вітаміну С, вам досить з'їсти 20 ягід.
Чорна смородина запобігає раковим захворюванням, різноманітним хворобам серцево-судинної системи. Крім того, чорна смородина покращує розумові здібності літніх людей, допомагає при лікуванні цукрового діабету, сприяє уникнути хвороби Альцгеймера, зберегти гострий зір. Листя смородини нерідко застосовують при лікуванні хвороб печінки і ниркових каменів, при лікуванні захворювань дихальних шляхів, вживають їх при атеросклерозі. Сік чорної смородини застосовують при лікуванні ангіни, а відварами з її листя знімають жар та діарею. При таких хворобах, як: гіпертонія, недокрів'я, виразка шлунка, кровотеча ясен, гастрит лікарі рекомендують готувати відвари з ягід. Якщо є шкірні захворювання і висипки, то варто спробувати приймати ванни з концентрованими відварами з листя чорної смородини. Під час консервування цієї ягоди, при заготівлі компотів і варення, вона зберігає абсолютно всі свої корисні властивості. Чай із листям цієї ягоди підвищує імунітет. Варто зазначити, що листя чорної смородини вітаміну С містить навіть більше, ніж ягоди.
Лікарі не рекомендують вживати смородину тим, хто страждає на тромбофлебіт. Тривале вживання чорної смородини спричиняє згортання крові. Протипоказана вона й при високій кислотності шлунка, гастриті та виразці, гепатиті. Не варто вживати її після інсульту та інфаркту.
Смородина спроможна підтримати красу: усунути пігментні плями та веснянки, зробити шкіру світлішою.
Для того, щоб приготувати десерт, вам знадобиться: 200 г нежирного сиру, 1 столова ложка рідкого меду, 100 мл вершків, 150 г смородини, 20 г чорного шоколаду.
Збийте міксером вершки (щоб вершки добре збилися, вони мають бути холодними). В окрему миску викладіть сир та перетріть його ложкою. Додайте до сиру мед і натертий шоколад. Об'єднайте дві суміші та добре перемішайте. Смородину перетріть на пюре (для того, щоб позбутися кісточок, варто пропустити смородинове пюре крізь сито). У склянку викладіть сирно-вершкову суміш, зверху – шар смородини. Повторіть так декілька разів. Прикрасьте ягодами смородини та листям м'яти. Смачного!
Підготувала
Тетяна БЕРЕГА,
студентка СНУ ім. Лесі Українки.
Залишити коментар