Одвічне питання: чим щаслива людина?
Кожен бачить своє щастя по-різному. Багато хто – в грошах, багатстві, в можливості гарно розважитися. Ці люди завжди програють. Відомо ж бо, що багаті теж часто плачуть.
Є інший вимір щастя: віддати себе улюбленій справі та діяти в просторі милосердя, доброчинності і любові.
Надія Григорівна Мизовець присвятила своє життя дітям. Вона осягнула різні сходинки освітянського Олімпу. Працювала вихователем і вчителем Облапської та Колодяжненської шкіл, інспектором районного та міського відділів освіти, завідувачем дитячих садочків № 1 та № 7, начальником, а згодом – заступником начальника управління освіти міста Ковеля.
Шлях непростий. Тож зупинімося на найвідповідальніших сходинках освітянського ремесла і погляньмо на особистість, яка їх підкорила, поміркуймо над тим, що світить із тієї висоти.
Надія Мизовець на посаду керівника управління міської освіти була призначена у час економічної кризи, коли галузь, як-то кажуть, "хитало". Вона впевнено визначила стратегічні напрямки розвитку і застосувала тактику довіри та вимогливості до керівників навчальних закладів. Зуміла знайти той цементуючий "розчин", який швидко заповнив тріщини в основі освітянської галузі.
Класична ситуація: на базі Ковельського управління освіти проводиться обласний семінар. Є проблеми, недоліки, критичні позначки. Щоб вийти на рівень успіху, потрібна злагоджена робота всіх.
Надія Григорівна не вдається до бюрократичної наради з авторитарними настановами, як це часто буває, а садить методистів, інспекторів, директорів шкіл за "круглий стіл" з… чаєм і пропонує зробити спільний аналіз проблемних питань. В невимушеній розмові швидко визначалися шляхи вирішення проблем, перспективи майбутньої спільної роботи.
Пошук нових форм педагогічної праці виводить освітянські заклади міста на шлях профілізації. Наприклад, гімназія має гуманітарний напрямок, СШ № 3 – економічний, ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 – фізико-математичний і т. д. Це стає запорукою успіху – за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 88 відсотків випускників шкіл підтвердили високий і достатній рівень знань.
Щоб досягти позитивного результату, має бути цілеспрямована і відповідальна позиція керівника. Крім того, обов'язково – інноваційна складова в кожній справі.
Ці риси характеру повною мірою властиві героїні нашої розповіді, що підтверджується конкретним результатом: ковельська освіта швидко вийшла на передові позиції в області.
Ми, батьки, дідусі та бабусі, часто-густо вимагаємо від освітян виховного і навчального процесу, який забезпечить гідну зміну у майбутньому. Надія Мизовець розуміє і старається, щоб в освітянських закладах дітям прищеплювали патріотизм, любов до батьківської землі і шану до свого роду.
Пишу і згадую все нові й нові позитивні якості Надії Григорівни. Вона – дбайливий і вмілий господарник. За період її діяльності багато шкіл та дитячих закладів відремонтовано, чимало класів комп'ютеризовано, сотні енергозберігаючих заходів втілено в життя.
Проте найвищою сходинкою у її діяльності є милосердя, доброчинність і любов до дітей. Колишня система мала свої позитиви, але чомусь із суспільного життя були "викреслені" діти з особливими потребами та фізичними вадами. В цей час німці пішли іншим шляхом – дітей із відхиленнями у розвитку перемістили в групи із здоровими однолітками, таким чином вирівнявши їх у спілкуванні і адаптувавши до повноцінного життя.
Як мати і педагог, Надія Григорівна переймається цією проблемою, вивчає досвід у Німеччині і, незважаючи на відсутність відповідних законів в Україні, на базі дитячого садка № 7 створює спецгрупу. Твердо вірила в успіх своєї справи. Ці особливі дітки стали для жінки рідними. Вони звикли до неї, як до другої мами.
І це було друге щастя Надії Мизовець, яке освячене Божим милосердям.
Високій працездатності, неабиякому успіху у її суспільно-громадських справах сприяє сім'я. У Надії Григорівни – чудовий люблячий чоловік. Удвох виростили й виховали сина і доньку, гідних батька та мами. У сім'ї – злагода, взаєморозуміння та любов. Тепер молода бабуся Надя виціловує найменшого свого нащадка, із втіхою бачачи гідне продовження роду. І це – третє щастя, подароване Богом.
Роки летять, а Надія Григорівна така ж рухлива, молода, цілеспрямована, як і раніше. І від щирого серця присвячую їй поетичні рядки.
Стелиться барвінком від Лапнів
дорога.
Там – дитинство, юність мріями
цвітуть.
Провидіння Боже від
батьківського порога
До дітей за руку долю поведуть.
Юність соловейком пісню
сповивала:
"Ой, Володю любий, вийди під
вікно".
Ти його душею й серцем
покохала,
І не зчулася, як дітки заплелись
вінком.
Час летить стрілою: Надя – дама
знатна.
Б'є цілюща, чиста з джерела
вода.
Повести освіту за собою здатна.
Птахом в небі б'ється сила
молода.
Так в житті буває: неміч – хмара
сіра,
Упаде неждано, тужну пісню грає.
Діток особливих, у довірі
Милосердна мама серцем
пригортає.
Стелиться барвінком від Лапнів
дорога.
Внуки любі в хаті тішать,
звеселяють.
Мила, добра, мудра – просимо
у Бога:
Многії літа в щасті нехай
розквітають!
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар