2 липня в культурно-просвітницькому центрі міста відбулося відкриття виставки ковельських художників "Творча підкова".
У Ковелі проживає багато творчих людей, адже цьогоріч було представлено не лише твори живопису, а й декоративно-прикладного мистецтва.
Багато картин наповнені мотивами міста та зображують його чудові пейзажі: парки, вулиці, церкви, вокзал. Майже кожен митець намагався виставити картини, на яких зображене рідне місто, тому такі роботи було розміщено поруч на одній стіні.
Постійні відвідувачі галереї мистецтв більшість художників добре знають та легко упізнають їх картини з- поміж інших. Проте серед майстрів були такі, хто вперше представив свої роботи.
Загалом у виставці взяли участь більше двадцяти учасників, серед яких відомі ковельські художники Ярослав Потапчук, Оксана Онищенко, Оксана Цюпяшук, Тетяна Степанюк, Віра Журба, Лариса Іщук, Світлана Солодун, Микола Конопацький та інші.
Майже усі роботи – це пейзажі та квіткові натюрморти, хоча є роботи декоративно-прикладного мистецтва, серед яких: інкрустовані бурштином ікони та картини, виконані Антоніною Панчук; цікава техніка тістопластики Любові Василюк, якою виконані картини, оздоблені фужери та пляшки. Також були представлені роботи з реабілітаційного центру. Його вихованці створили картини у техніці мозаїки та квіткові ікебани з бісеру. Усі роботи вражають своєю яскравістю та рівнем виконання.
Відвідувачів зацікавили роботи Ірини Адєссової, яка порівняно нещодавно почала брати участь у мистецьких виставках та почала дивувати своєю фантазією, творчістю. Майстриня створила веселі та усміхнені ляльки, яких важко оминути.
Молода майстриня Інна Чонка представила роботи із соломоплетіння.
Зі щирими привітаннями до Дня міста та з нагоди відкриття виставки "Творча підкова" виступив Ковельський міський голова Олег Кіндер. Він закликав усіх приходити та духовно насолоджуватися усім цим.
Від імені художників виступив Микола Конопацький, котрий зазначив, що приємно бачити на виставці таку велику кількість робіт народно-ужиткового мистецтва, а не лише картини. Народна творчість – неоціненний скарб, це багатство, яке ще не вивчене і потребує свого вдосконалення.
Поділилася враженнями від виставки мистецтвознавець Мирослава Гудим: "Українці у такий нелегкий час, в той момент, коли нехороші новини летять з екранів телебачення, рятуються мистецтвом. В багатьох містах і містечках України представлена велика кількість творчих особистостей та не менш – творчих робіт, де кожен показує щось нове. Тішить те, що Ковель у цьому плані не відстає", – зазначила вона.
Кожен учасник виставки подав невелику кількість робіт, у яких прослідковуються багатий внутрішній світ авторів. Їхні роботи такі різні, але водночас однаково щирі, адже в кожну маленьку деталь автор вклав частину себе.
Підготувала
Тетяна Берега,
студентка СНУ імені Лесі Українки.
Залишити коментар