У Ковелі 11 липня відбулося відкриття виставки ікон та творів сакрального мистецтва “Святі миротворці” (на знімках).
У маленькому волинському селі Замлиння знаходиться Центр інтеграції Карітас. Улітку 2015 року там відбувся ювілейний, п'ятий, Міжнародний пленер іконопису та сакрального мистецтва, під час якого й були створені роботи, які зараз можна побачити в Галереї мистецтв в Ковельському культурно-просвітницькому центрі.
Пленер – це мистецька подія, яка засвідчує плідний творчий діалог, що відбувається між культурними колами митців, духовенства, неурядових організацій країн-сусідів, які сповідують як східне, так і західне християнство.
На відкритті виставки у цей день були присутні почесні гості: Консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі, господар Центру інтеграції в Замлинні Генеральний вікарій Луцької дієцезії ксьондз Ян Бурас, голова Волинської організації національної Спілки художників України Володимир Марчук, заступник міського голови Ігор Прокопів, духовенство, художники-автори ікон, представники громади та інші.
Серед багатьох ікон можна знайти роботи і волинських митців. Глядачі були вражені майстерністю іконописців. Митець з Ковеля Віктор Бурчак, який був учасником декількох пленерів, поділився своїми враженнями:
"Жива комунікація між нами – це не лише спілкування про те, які роботи будуть представлені на виставці. Є добра нагода розвинути в собі просту людську дипломатію. Ми спілкувалися з різними людьми, хтось знав мову, хтось не знав її, але там ми один одного розуміли, а в кінці навіть побраталися".
Серед присутніх були навіть маленькі діти, які з цікавістю розглядали твори мистецтва.
Відгукуючись душею на трагічні рани України та її прагнення до миру, організатори V Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтв, визначили його тему, як "Святі миротворці".
Акцентом на виставці були мініатюрні іконки для людей, котрі готові віддати своє життя, захищаючи свободу України.
Організаторами пленеру стали Генеральне Консульство РП в Луцьку, Центр інтеграції в Замлинні (Карітас Луцької дієцезії), Кафедра україністики Варшавського університету і спілка іконописців з Польщі, Волинська організація Національної Спілки художників України, Львівська національна академія мистецтв та ін.
Максим Бурда,
студент Національного університету "Острозька академія",
кафедра журналістики.
Фото автора.
Залишити коментар