У Ковелі встановлять пам’ятник «Борцям за волю України». Журі визначило кращу проектну пропозицію серед чотирьох запропонованих.
Фахівці з 20 травня до 30 червня мали можливість надіслати ескізи на конкурс. Усі вони були представлені анонімно. Автори зашифровані під шестизначними номерами. Це зробили для того, аби під час відбору забезпечити об’єктивність.
На початку засідання журі обрали голову. Ним став Микола Томчук, начальник управління містобудування та архітектури Волинської ОДА, член архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Волинської ОДА, начальник управління архітектури облдежадміністрації, а його заступником – Ігор Прокопів, заступник Ковельського міського голови.
До складу журі також увійшли: Віра Федосюк, секретар Ковельської міської ради, Віктор Бурчак, член Волинської організації спілки художників України, Володимир Затіраха, архітектор, Володимир Марчук, голова Волинської організації спілки художників України, Олександр Мінько, заступник голови правління ГО «Національно-визвольний рух Ковельщини», Людмила Мурай, начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради.
За умовами конкурсу, місце розташування монумента – біля кафе «Казка» на бульварі Лесі Українки, де у 1997 році було встановлено символічний камінь з написом, що на цьому місці буде встановлено пам’ятник «Борцям за волю і незалежність України». Виконавчим комітетом Ковельської міської ради 12 квітня 2007 року було прийнято рішення, яким на це дано дозвіл.
Варто зазначити, що це уже третій конкурс. Два попередні не дали результату. Жодна із пропозицій не була схвалена.
На цей раз журі одноголосно підтримало ідею, яку запропонував творчий колектив ПП «Кузня Росич» із селища Рокитне Київської області.
На думку Миколи Томчука, вона найбільше відповідає темі, яка була визначена в умовах конкурсу. Сама композиція не буде перевантажувати територію.
Віктор Бурчак зауважив, що досить вдало обіграно благоустрій навколо пам’ятника. Це дозволить з часом внести доповнення, додати нові елементи.
Підсумовуючи, заступник міського голови Ігор Прокопів наголосив, що автору вдалось у досить витонченій формі показати силу і велич боротьби українців усіх часів за свої волю і незалежність, внести вкраплення сучасної епохи.
Самі ж автори зазначають, що їх робота присвячена всім тим, хто відстоював і відстоює свободу й справедливість, демократичні ідеали українського суспільства, незалежність соборної Української держави, тим, хто поклав життя за світле майбутнє.
Кожен елемент композиції символічний, є нагадуванням про події, що пробудили нас до боротьби і народили справжню українську націю.
Меч, символіка якого сягає часів Київської Русі, уособлює силу й боротьбу за свободу й справедливість, каміння – це символ буття, єдності та мудрості предків, пронесеної крізь століття до сьогодення.
Головний посил монумента – закарбувати в пам’яті та свідомості українців подвиг побратимів, що горою стали на захист свободи, гідності й справедливості, нагадувати новим поколінням, що наше майбутнє ми творимо власноруч кожного дня, кожної миті, і лише від нас залежить, яким воно буде.
Основна частина пам’ятника ( висота 6 м) буде виготовлена з нержавіючої сталі. Постамент – бетон, обкладений гранітними плитами.
Відкриття пам’ятника у Ковелі заплановано на День Незалежності України.
На території, де постане монумент, уже розпочато роботи з благоустрою.
24 серпня головне державне свято – День Незалежності України. У Ковелі до його відзначення розпочато підготовку заздалегідь.
На засіданні оргкомітету, яке провів заступник міського голови Ігор Прокопів, обговорювалися питання, що стосувалися благоустрою міста та підготовки до урочистих заходів, які будуть проходити з нагоди 25-ї річниці Незалежності держави.
Ігор Ярославович ознайомив присутніх із пропозиціями, які надійшли від громадських об'єднань, управлінь та відділів виконавчого комітету. У ході зустрічі були враховані побажання та рекомендації членів оргкомітету
Зокрема, у Ковелі на День Дежавного Прапора, 23 серпня, на площі Героїв Майдану пройде флешмоб "Рухомий прапор" та урочистості.
У цей день заплановане відкриття оновленого Палацу учнівської молоді, виставки ковельських художників та вечір української музики.
24 серпня ковельчан запрошують одягнутись у національний одяг. Традиційно у місті відбудеться парад вишиванок "Орнаменти Незалежності".
Заходи розпочнуться біля монумента Тарасу Шевченку. Звідти колона під супровід духового оркестру пройде вулицею Незалежності. Біля меморіалу Слави ковельчани вшанують пам'ять полеглих героїв та покладуть квіти.
Головна подія дня – відкриття пам'ятника "Борцям за волю України", відбудеться на бульварі Лесі Українки.
По завершенню на літній естраді – концертна програма "Україно, моя Україно!". У парку культури і відпочинку впродовж дня діятиме містечко майстрів, працюватиме виїзна торгівля. Для дітей передбачені розваги та конкурси.
Заплановано низку спортивних заходів. Серед них – міжнародний фестиваль дитячо-юнацьких футбольних команд та змагання з футболу серед ветеранів.
Запрошуємо ковельчан до 29 липня подавати свої пропозиції до програми свята у відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю за адресою: вул. Незалежності, 73, кабінети 214, 215 або за номерами телефонів: 6-17-26 та 6-17-08.
Залишити коментар