Проблема, яку порушили у своєму листі мешканці села Дрозднів, на жаль, не нова. У свій час Ковельщину через постійні крадіжки оливи з трансформаторних підстанцій, без усякого перебільшення, "лихоманило". Питання обговорювали і на нарадах в обласній та районній державній адміністраціях, і на засіданні громадської ради, і на сесіях рад різних рівнів тощо.
Проведена робота дала свій результат – на деякий період крадіжки припинилися. І ось знову – конфліктна ситуація в Дрозднях. Обурення людей цілком обґрунтоване, бо у таку гарячу пору, як нині, опинитися на декілька діб без енергії – це справжня надзвичайна подія далеко не місцевого значення.
Однак дивує байдужість і неповороткість служб "Волиньобленерго". Здавалося б, після подібних випадків, які мали місце раніше в районі, вони повинні завжди бути в повній бойовій готовності, мати необхідний запас оливи і негайно ліквідувати наслідки аварійних відключень трансформаторів. І справа ця – не стільки компетенція органів влади як місцевої, так і районної, скільки саме енергетиків, хоч очільники районної виконавчої влади, особисто Віктор Козак ніколи не цуралися допомогти людям.
Але всім відомо, що "Волиньобленерго", як й інші акціонерні підприємства подібного типу, перебувають у приватній власності (на превеликий жаль!). Їх керівництво, і тільки воно, зобов'язане забезпечити належну охорону свого енергетичного господарства, своєчасну ліквідацію різного роду аварій.
Тим більше, що за використану електроенергію і фізичні, і юридичні особи сплачують значні суми коштів, котрі йдуть у бездонні "кишені" власників енергетичних компаній, які постійно добиваються підвищення тарифів на електроенергію. То, мабуть, працівникам аварійних служб потрібно в надзвичайних ситуаціях не "обіди" організовувати, а клято, як колись казали, працювати, не дратувати людей, які й так знервовані через зубожіння і бідність, особливо на селі.
Мешканці Дрозднів правильно ставлять питання про відшкодування матеріальних і моральних збитків, завданих енергетиками, хоч у наших умовах беззаконня і сваволі олігархів це надзвичайно складно й проблематично. Однак, хто стукає, тому відчиняють. Сподіваємось, що районні юридичні служби, які покликані дбати про добробут і благополуччя селян, допоможуть і дрозднівцям, і мешканцям інших населених пунктів у відстоюванні своїх законних прав.
Своє слово тут мають сказати і депутати рад різних рівнів, в силах яких – домогтися відповідного реагування як вищестоящих органів влади, так і власників енергетичних компаній. Це не лише їх право, а й обов'язок перед виборцями. Бо сільський голова, яким би він не був розумним і діловим, не повинен опинятися в якості єдиного воїна на полі бою з корупцією і безладдям.
Микола ВЕЛЬМА,
голова громадської ради при Ковельській райдержадміністрації.
Залишити коментар