Нещодавно мешканці Білашівської сільської ради співали, розігрували кумедні життєві ситуації, малювали, демонстрували свої таланти в ужитково-прикладній сфері.
Святкування розпочалося вранці спортивними змаганнями, а на завершення святкової програми для тамтешніх мешканців влаштували розіграш лотереї, супер-призами якої стали домашні тварини.
«День села – це свято тих, хто тут народився й виріс; хто думками завжди з рідним селом; тих, хто вирішив тут оселитися – в колоритному місці зі славною історією, переконаний сільський голова Віктор Денищук. – Україна завжди славилася працьовитими і талановитими людьми, а День села –чудова нагода продемонструвати це. Я вдячний всім, хто прийшов на наше свято, вдячний односельчанам за їх роботящі руки та щирі відкриті серця. Також щиро вдячний спонсорам, організаторам та усім жителям громади, хто долучився до проведення дійства».
На святі вшанували найстарших мешканців сіл, подружні пари, які прожили у шлюбі понад 50 років, наймолодшу шлюбну пару, наймолодшого жителя села та іменинників. Кожній із цих категорій адресувалися щирі слова, мелодійні пісні та подарунки. Пам’ять героїв АТО, яких покликала Вічність, присутні вшанували хвилиною мовчання.
Не обійшлося на святі без поважних гостей. Представник благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» Наталія Маленицька привітала усіх зі святом. Зазначила, що у цей непростий для країни загалом та кожного з нас зокрема час, День села – чудова нагода зібратися разом, щоб «відчути тепло і плече одне одного».
Керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський зізнався, що щиро радий зустрічі із земляками.
«Дуже приємно, що саме напередодні 25-ої річниці Незалежності України наші жителі територіальної громади готували ці виступи та трудилися над виставковими роботами. Адже це – нагода і себе показати, і людей побачити. Я щиро вірю, що сьогоднішні пісні про Україну, про одвічні людські цінності будуть почуті, і над нашою Україною буде ясніти мирне безхмарне небо», – сказав Степан Степанович.
Депутат районної ради від місцевої громади Микола Чуль також привітав присутніх на святі. У своєму виступі розмірковував про життєві цінності, а насамкінець «засипав» односельчан щирими побажаннями.
Дивували публіку на імпровізованій літній сцені біля будинку культури місцеві аматори пісенного та театрального мистецтв. Кожен виступ концертної програми був надзвичайно цікавим та оригінальним. Тут артистами не перебирають, тому на сцену виходили жителі різного віку – від дошкільнят до пенсіонерів.
Для наймолодших організатори влаштували справжнє караоке-шоу та провели конкурс, де перевірили художні здібності малят. Дивувати публіку навіть найменшим було чим. А як заохочення розвивати власний талант, діти отримували подарунки.
Усі аматори ретельно готувалися до свята: розучували нові пісні, вивчали театральні міні-постановки. А щоб усе це мало неповторний вигляд, краяни вбралися в народний одяг. Немало у вишиванках прийшло і глядачів: свою показати та на чужі сорочки подивитися.
Ще порадувати очі можна було, зокрема, на виставці вишитих бісером ікон та виробів декоративно-прикладного мистецтва. По центру експозиції сиділи імпровізовані господар з господинею. А неповторними виробами навколо господарів організатори зобразили народне сільське обійстя. Усе – руками місцевих жителів: оригінально та з любов’ю.
А саме: Світлани Денищук, Тетяни Петрук, Романа Рублевського та Світлани Міховської. Цю «зону» гості свята ретельно розглядали, при можливості навіть намагалися доторкнутися. Часто тут виблискували і фотоспалахи, адже як не сфотографувати таку красу?
Започаткувала проведення цього свята Катерина Юзинкевич, яка тоді займала посаду сільського голови. Безумовно, активна жінка була присутня і на цьогорічному святі.
«Наші люди дуже трудолюбні. Це свято – для них відпочинок. Дуже важливо, щоб подібні заходи проводилися. Мені надзвичайно приємно, що свято, яке я започаткувала кілька років тому, продовжують, доповнюють та урізноманітнюють. Ще це свято дає можливість розкривати таланти.
Я, живучи в Білашеві, навіть не здогадувалася, що моя односельчанка Таня Петрук вишиває такі чудові ікони. Також сюрпризом для мене, як і для інших, був пісенний виступ Тані Мартинюк. Ми усі знали, що дівчина пише гарні вірші, а на святі вона усіх вразила ще й пісенним дебютом.
Також не можна не згадати про наших багаточисленних спонсорів, які усіляко долучилися до організації свята. Без них наш День села не був би таким різнобарвним та цікавим», – прокоментувала Катерина Юхимівна.
На завершення святкової програми розіграли лотерею. Ця забава з року в рік користується неабиякою популярністю. Цьогоріч вдалося продати 500 лотерейних квитків. Як призи, підготували чимало потрібних у господарстві речей, спонсори подарували 12 мішків зерна, кілька літрів меду, а супер-виграшами стали справжнісінькі козлик та свинка.
Світлана Величко.
Залишити коментар