25 років Незалежності – це вагомий привід для оцінки досягнутого всіма нами і прискіпливого аналізу невирішених питань і нерозв’язаних проблем.
Освіта у цьому контексті є найважливішою ланкою суспільного організму, де формується майбуття держави, тому до неї й увага особлива.
Незадовго до початку нового навчального року відбулося розширене засідання колегії управління освіти м. Ковеля. З доповіддю на ньому виступив начальник управління Віктор Бичковський.
Він зазначив, що в дошкільних закладах виховується і навчається 3261 дитина, у загальноосвітніх, враховуючи спеціалізовані, — 8714 учнів.
25 років Незалежності – це вагомий привід для оцінки досягнутого всіма нами і прискіпливого аналізу невирішених питань і нерозв’язаних проблем.
Освіта у цьому контексті є найважливішою ланкою суспільного організму, де формується майбуття держави, тому до неї й увага особлива.
Незадовго до початку нового навчального року відбулося розширене засідання колегії управління освіти м. Ковеля. З доповіддю на ньому виступив начальник управління Віктор Бичковський.
Він зазначив, що в дошкільних закладах виховується і навчається 3261 дитина, у загальноосвітніх, враховуючи спеціалізовані, — 8714 учнів.
Загальний рівень знань учнів у школах міста знаходиться на достатньо високому рівні. Це підтверджують результати незалежного зовнішнього оцінювання. Із 351 випускника 11-х класів 45 нагороджено медалями: 25 – золотими, 20 – срібними. 687 учнів 9-х класів отримали базову загальну середню освіту.
Актуальним для управління освіти є питання адаптації та інтеграції дітей з особливими потребами у суспільство. В місті створені відповідні умови для індивідуального навчання. Базовою є загальноосвітня школа № 8, а з 1 вересня в ДНЗ № 4 працює інклюзивна група даної категорії.
Позитивні досягнення мають місце при проведенні предметних олімпіад всеукраїнського, обласного та загальноміського рівнів. Найкращих результатів досягли тут команди міської гімназії, СШ № 3 ім. Лесі Українки, ЗОШ № 10 та НВК № 13. Загалом Ковель виборов третє місце в обласному рейтингу.
Активно працювала Ковельська філія В.О.МАН. Тут проходили всеукраїнські, міжнародні, обласні і міські турніри та конкурсні змагання з різноманітних дисциплін. Найактивнішими серед загальноосвітніх закладів були учні міської гімназії, ЗОШ №№ 6, 8, НВК № 13.
З метою заохочення обдарованої молоді до навчання 43 учні отримують премію міського голови.
х х х
Дошкільна освіта міста, без перебільшення, — це предмет гордості ковельчан. Місцева влада, управління освіти, батьки провели значну роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази дитячих садочків. До 93 відсотків зросла охоплюваність дітей дошкільною освітою. Діє система електронної реєстрації на зарахування дітей у ДНЗ.
Педагоги і вихователі ДНЗ – активні учасники всеукраїнських конкурсів. Вони є беззаперечними лідерами в області щодо використання мультимедійної та комп’ютерної техніки.
х х х
Велика увага приділяється підвищенню кваліфікації педагогічних працівників. Вдосконалили свій педагогічний рівень 137 педагогів, проатестовано – 134, із них – 16 керівників ЗНЗ та ДНЗ, 46 вчителям присвоєно звання вищих категорій: «Учитель-методист», «Вихователь-методист», «Практичний психолог-методист» та інші.
Стратегія розвитку міської освіти передбачає навчання упродовж життя як всебічну діяльність, що підвищує рівень знань, професійну компетентність, комп’ютерну грамотність, уміння адаптуватися до змін в освітньому просторі. 630 учителів пройшли навчання за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього».
В місті забезпечено належний науково-методичний супровід навчально-виховного процесу, який дозволяє вчителю вдосконалюватися, збагачувати свій методичний арсенал і бути готовим до інноваційної діяльності.
х х х
Гідно виступають в обласних змаганнях та фестивалях вихованці позашкільних навчальних закладів.
У травні 2016 року на обласному фестивалі художньої творчості учні ковельських навчальних закладів вибороли друге місце, Зразковий драматичний гурток «Дивослово» Палацу учнівської молоді імені Івана Франка був другим в обласному огляді-конкурсі театральних колективів.
Вагомих здобутків досягли вихованці станції юних техніків, дитячо-юнацької спортивної школи, станції юних натуралістів, станції юних туристів. Це не просто переможні та призові місця – це гордість міста і ковельчан.
х х х
Особлива увага на даному етапі приділяється національно-патріотичному і духовному вихованню учнів. Ефективними і дієвими у формуванні національної свідомості стали «Уроки мужності», зустрічі з учасниками АТО, волонтерами. Діти шкіл брали активну участь у благодійних акціях.
У школах на належному рівні здійснюється військово-патріотичне виховання. Важливою є моральна і матеріальна підтримка підрозділів АТО.
Незаперечним доказом того, що виховний процес знаходиться на належному рівні, є те, що учні в минулому навчальному році не скоїли жодного злочину (!), а на внутрішньому обліку в школах міста перебуває всього 18 учнів. Погодьтеся: за цим стоїть клопітка і відповідальна праця педагогів-вихователів.
х х х
Значна увага приділяється зміцненню матеріальної бази навчальних закладів. З місцевого бюджету та державної освітньої субвенції виділено майже 9 млн. грн. на придбання госптоварів, поточний та капітальний ремонти будівель, енергозберігаючі заходи та підготовку до осінньо-зимового сезону.
Завершено капітальний ремонт покрівель ЗОШ № 12, НВК № 13, ЗОШ № 1, приміщень ЗОШ №№ 2, 8, 6, ДНЗ № 14, актової зали Палацу учнівської молоді, харчоблоку ДНЗ № 4, актових залів ДНЗ № 3 та № 12. Завершено відновлення ДНЗ № 14, в якому відтепер функціонує 8 груп (про що газета писала). Значні кошти було вкладено в оздоровчу кампанію.
Подяки заслуговують і спонсори, за кошти яких встановлено енергозберігаючі вікна та двері в окремих школах, проведено косметичні ремонти класних кімнат, харчоблоків, фасадів і інженерних мереж, групових кімнат, придбано госптовари (всього майже на мільйон гривень).
х х х
Зроблено багато, але перед освітянами стоять нові важливі завдання. На шляху оновлення перебуватиме початкова освіта, на педагогів чекає концепція «Нова українська школа», вдосконалення навчально-виховного процесу і підвищення мотивації педагогів до самоосвіти.
Маємо пам’ятати: педагог, учитель, вихователь – це «довірена особа» суспільства, якій воно доручає навчання і виховання дітей, його надії на майбутнє.
Своїми думками на засіданні колегії поділились Світлана Верчук, завідувач міського методкабінету, Ігор Ткачук, директор ЗОШ № 2, Ірина Леус, завідувач ДНЗ № 8, Марія Бойчук, голова батьківського комітету ЗОШ № 1, Олена Возняк, заступник директора ЗОШ № 10, Світлана Ільюх, вчитель міської гімназії, Світлана Бруча, вчитель історії ЗОШ № 7, Ігор Сезьомін, голова міському профспілки та інші.
Колегія прийняла відповідне рішення, яке є чітким дороговказом для діяльності педагогічних колективів у новому навчальному році.
Любомир ФІАЛКО.
Залишити коментар