Минулої неділі у Ковелі відбулася акція щодо збереження залізничної лікарні. Біля міського фонтану у встановленому наметі проходив збір підписів під зверненням з цього приводу до Президента України, Прем’єр-міністра, народного депутата Степана Івахіва, голів обласної адміністрації та обласної ради.
О 10 годині працівники залізничних підприємств міста та лікарні, ветерани, громадські активісти зібралися на народне віче на площі Героїв Майдану. Підтримати ковельчан прийшли представники влади: міський голова Олег Кіндер, секретар міської ради Віра Федосюк та заступник міського голови Ігор Прокопів.
На звернення активістів працівники структурних підрозділів виконавчого комітету надали допомогу стосовно проведення заходу.
До його початку у кабінеті міського голови відбулася зустріч Олега Олексійовича з керівниками залізничних підприємств. Йшлося про конкретні кроки, які вже напрацьовано і потрібно зробити, про розрахунки та послідовність дій щодо збереження цілісного майнового комплексу обласної комунальної власності – лікувальної установи, яка обслуговуватиме залізничників Волині. Узгоджено спільні заходи та закцентовано увагу, що для зняття соціальної напруги та забезпечення функціонування закладу всі нагальні питання необхідно вирішити до прийняття бюджету на 2017 рік.
Ведучий віча – член Громадської ради при міській раді Сергій Панасюк надав слово для висвітлення позиції ковельських залізничників з цієї проблеми ветерану праці Любові Анікушиній, яка подякувала за підтримку громадськості, міському голові Олегу Кіндеру та його команді, депутатам міської ради і наголосила: «На мою думку, потреби в створенні хоспісу на 80 чоловік немає. Проте є понад 3000 пенсіонерів-залізничників, які будували цю лікарню, цей парк. Ми звернулись з листами до депутатів обласної та Верховної Рад. Вважаємо, що залізничники мають право на повноцінне лікування. Надіємось, що наше питання буде вирішено, і нас почують. Ми не проти, щоб частину приміщення здавали в оренду медичному коледжу, як уже попередньо було заявлено, але нехай цей комплекс буде збережений повністю».
Востаннє долю Ковельської лікарні для залізничників вирішували в області 12 вересня під час робочої наради щодо подальшого функціонування закладу. Тут планується зробити хоспіс, а решту приміщень віддати під комерційні установи.
Бачення стосовно збереження лікарні вкотре висловив міський голова Олег Кіндер: «Ми свою позицію показали тими рішеннями, які приймали в міській раді протягом 2-х років. Сьогодні в обласній раді лежить проект рішення про створення комунального підприємства обласної власності – Ковельська вузлова лікарня для обслуговування залізничників. Не знаю, чому воно не виноситься на сесію, але я готовий в будь-який час особисто зустрітися з головою обласної ради Ігорем Палицею для того, щоб обговорити шляхи вирішення питання. Адже місто, знаючи проблему, щорічно виділяє 1,8 млн. – 2 млн. грн. для того, щоб підтримати заклад, лікарів. Хотілося, щоб так вчинили територіальні громади, члени яких тут лікуються, та обласна рада. І сьогодні ми стоїмо на тому, щоб у лікарні обслуговувались саме залізничники. Ця позиція влади Ковеля є незмінною».
Ще 28-го липня депутати Ковельської міської ради звернулись до Волинської обласної ради з проханням підтримати проект депутата обласної ради від Ковеля Сергія Слабенка щодо створення комунального підприємства «Вузлова лікарня станції Ковель» Волинської обласної ради.
Міський голова особисто брав участь у дискусіях з цього питання у Кабінеті Міністрів України, засіданнях в облдержадміністрації та обласній раді, з депутатами обласної ради, нарадах за участю керівництва управління охорони здоров’я Волині, Ковеля і вузлової лікарні, відстоюючи збереження залізничної лікарні. Тим більше, під час засідань виконкому, робочих зустрічей Олег Олексійович наголошував на негайному розв’язанні проблем щодо заміни системи опалення закладу, надання у межах можливостей допомоги від міської влади.
Голова профспілкової організації вагонного депо Ковель Олександр Мартинюк зауважив, що всюди, де виникла така ситуація із залізничними медичними установами, врегулювати ситуацію взялися обласні ради, і ніде не створюють хоспіси, подякував міській владі за розуміння та вболівання за долю колективу.
Залізничник Ярослав Якубчик висловив обурення з приводу відсутності на заході в.о. головного лікаря Наталії Віслогузової і запропонував висловити їй недовіру.
Солідарний з позицією міського голови завідувач хірургічного відділення Олег Казіміров, який з вболіванням за майбутнє медперсоналу і залізничників, які тут обслуговуються, говорив про необхідність активніше вести діалог з обласною владою.
Після виступів деяких активістів громади, розмова втратила конструктивний характер і набрала політичного забарвлення. З вуст опозиційних до міської влади осіб пролунали безпідставні докори у бездіяльності місцевої влади, акцентувалося на з’ясуванні стосунків та особистих заслугах (правда, не називався конкретний результат цієї діяльності).
Від залізничників звучали звинувачення на адресу керівництва обласної влади, яка зволікає з вирішенням питання по суті, не чує прохань ковельчан. Зокрема, ветеран залізничного транспорту Микола Дубік мовив: «Обласна влада не хоче розв’язувати цю проблему. А нам всім треба згуртуватися для дієвої роботи, переконувати фактами, щоб нас почули і у Ковелі повноцінно працювала залізнична лікарня. Сила – у єдності».
З 11-ї до 12-ї години учасники віче продовжили акцію на підтримку вузлової лікарні біля «Ковельсільмашу», перекривши на годину автомобільний рух на міжнародній автомагістралі Київ – Варшава.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю міськвиконкому.
Залишити коментар