У Ковельському промислово-економічному коледжі Луцького національного технічного університету, як ми вже повідомляли, відбулося засідання ради директорів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Волинської області.
Масштабність події важко переоцінити, адже коледж зустрічав гостей з усієї області. Дозволю собі нагадати читачеві, що на Волині здійснює підготовку молодших спеціалістів 21 коледж, у тому числі й наш навчальний заклад. Мета зустрічі: актуальні проблеми надання освітніх послуг вищими навчальними закладами I-II рівнів акредитації.
Після прибуття та знайомства за горнятком запашної кави, наші колеги продовжили розмову у просторій, обладнаній за останнім словом техніки, залі засідань. Розпочав засідання голова ради, директор Луцького педагогічного коледжу Петро Бойчук. Петро Микитович окреслив коло завдань на новий навчальний рік, вселив надію у те, що українська освіта не зможе обійтися без висококваліфікованих кадрів, які формуються саме у коледжах.
Наступним взяв слово Василь Грановський, голова комітету профспілки працівників освіти і науки Волинської області. Василь Григорович підкреслив важливість діяльності профспілкової організації, особливо в складний період змін. Профспілка – це організація, у якої є сила та ресурси допомогти коледжам не втратити освітній орієнтир.
Виступ Миколи Савельєва, директора Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Кримського, був емоційним і менш оптимістичним. Микола Григорович був учасником засідання, на якому розглядалося питання майбутнього коледжів. Мова йшла про те, що недосконалий Закон про вищу освіту не “прописує” точно виокремленого місця для таких навчальних закладів, як наш. Однак єдиної думки чи суттєвого результату зустріч не дала.
Станіслав Щеблюк, заступник голови ради, директор коледжу технологій, бізнесу та права СНУ ім. Лесі Українки, Тетяна Селівончик, заступник голови ради, директор нашого коледжу, були членами делегації громадських слухань, що відбувалися при Верховній Раді України за участю Міністра освіти Лілії Гриневич. Станіслав Германович у своєму виступі зупинився на ключових моменти цих слухань, наголосив, що Закон про вищу освіту гарантуватиме місце коледжам, як вищим професійним навчальним закладам. Міністр запевнила присутніх, що питання вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації буде вивчене, й зміни обов'язково відбудуться – сподіваємося, що на краще.
Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук запевнив присутніх про цілковиту підтримку навчальних закладів I-II рівнів акредитації. Окремо Петро Петрович зупинився на успіхах та здобутках нашого навчального закладу, що особливо приємно.
Далі слово тримала Тетяна Селівончик, директор нашого коледжу. Тетяна Василівна коротко описала історію створення навчального закладу у слайдах, розповіла про досягнення коледжу, його науковий потенціал.
Завершальним акордом засідання, його “родзинкою”, стала презентація роботи талановитих викладачів коледжу Сергія та Дениса Русакових. Батько й син працюють у тандемі багато років. Їхнє захоплення – 3D моделювання. Саме завдяки наполегливості та відданості своїй справі система КОМПАС використовується при захисті дипломних проектів. А участь наших студентів-конструкторів у міжнародних конкурсах завжди є результативною.
Тема виступу наших колег – "Використання комп'ютерної анімації як ефективної мультимедійної технології супроводу захисту дипломних проектів" – була настільки цікавою, що одразу після закінчення презентації науковці отримали замовлення на розробку деталей пристроїв від Шацького лісового коледжу ім. В. Сулька.
Насамкінець Лілія Боремчук, методист Луцького педагогічного коледжу, секретар ради директорів, познайомила присутніх з планами засідань на новий навчальний рік.
Екскурсія коледжем, загальне фото, теплі слова вдячності – так закінчилася зустріч директорів та заступників директорів у нашому навчальному закладі.
Олена Шульган,
заступник директора з виховної роботи Ковельського промислово-економічного коледжу.
НА ЗНІМКУ: під час засідання ради директорів у Ковельському промислово-економічному коледжі.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар