Наш співрозмовник – заступник начальника управління агропромислового розвитку Ковельської райдержадміністрації Тетяна ШАВЛАЙ.
– Тетяно Іванівно, завершується другий місяць осені. Окремі читачі нашої газети цікавляться справами на полях району. Їх інтерес можна зрозуміти: від праці хлібороба, по суті, залежить добробут кожної сім'ї - чи то в місті, чи то на селі.
– Відомо, що робота в агропромисловому комплексі перерв не знає. Нині, наприклад, аграрії району збирають урожай пізніх зернових і технічних культур. Із загальної площі посіву кукурудзи на зерно 1319 гектарів впорано 335 гектарів (25 відсотків). Намолочено 2782 тонни, середня врожайність становить 83 центнери з гектара.
Першими завершили обмолот кукурудзи на зерно у СТзОВ "В. Прометей" з урожайністю 88 центнерів з гектара.
Сою зібрали з площі 2305 гектарів (83%), намолочено 3359 тонн при урожайності 14,6 центнера на круг.
– Останнім часом на Ковельщині стали висівати соняшник. Це вигідно для господарств?
– Так. Швидко і якісно зібрали соняшник у СТзОВ "Облапське", СТзОВ "В. Прометей", фермерському господарстві "Фасти". Ця культура зарекомендувала себе як цілком рентабельна. Із площі 206 гектарів намолочено 624 тонни – по 30,3 ц/га.
– А яка ситуація з очищенням і сушінням врожаю пізніх культур?
– Для очищення і сушіння його агровиробники використовують власні потужності. Такими послугами можна скористатися і на Луцькому комбінаті хлібопродуктів №2, Володимир-Волинському КХП, "Волинь-зерно-продукт" і ТзОВ "Агротехніка".
До речі, ці підприємства проводять закупівлю зернових і технічних культур в необмеженій кількості.
– Раніше в Ковельському районі досить активно займалися вирощуванням цукрових буряків, досягаючи при цьому високої врожайності. Тепер ситуація докорінно змінилася. Хотілося б дізнатися, хто у нас сіє цукристі і який має результат?
– Нині цукрові буряки, в основному, вирощують в СТзОВ "Дружба" (найбільше), сіють їх і у фермерських господарствах "Колос", "Бурко", "Фасти". Всього ця культура займає 136 гектарів, з них на 70 сьогодні корені вже викопані.
На Голобський бурякопункт сільгосптовариства, одноосібники та фермери завезли понад 900 тонн цукрових буряків. Головним чином – із Кухарів, Велицька, Жмудчого, Брухович і Рожищенського району, а також від фермерських господарств "Бурко" та "Геркулес".
Щоправда, є проблема із вивезенням сировини на цукровий завод, бо майже увесь транспорт підприємства задіяний на транспортуванні буряків із крупнотоварних сільгосппідприємств Волині.
– А який стан справ із збиранням врожаю овочів і картоплі?
– Збирання практично завершено, хоч селянам подекуди важко реалізувати вирощене. Тому, вважаю, добре, що відновлюється робота сільськогосподарського ярмарку у центрі міста. Це, з одного боку, дає змогу сільським трудівникам швидше продати свою продукцію, а городянам – придбати її за помірними цінами, без посередників, будучи впевненими у належній якості та екологічній безпеці овочів і фруктів.
– Як проходить осіння посівна кампанія?
– Непросто. Через нестачу опадів та грунтову посуху у вересні виникла затримка із посівом озимих зернових культур. На даний час посіяно трохи більше 6 тисяч гектарів озимини, що на 2,5 тисячі менше торішнього рівня. Найбільше посіяно пшениці і тритікале (4,1 тис. га) і жита (1,6 тис. га).
А от з озимим ріпаком ситуація краще - його посіяно майже 4 тисячі гектарів, що на 2 тисячі більше, аніж в минулому році.
– Що ж, дякуємо за вичерпну інформацію і бажаємо щедрих ужинків у наступному році!
Розмову вів
Михайло КУЗЬМУК.
Залишити коментар