Наш співрозмовник – голова районної державної адміністрації, депутат Волинської обласної ради Віктор КОЗАК
– Вікторе Теодосійовичу, 25 жовтня минув рівно рік, як Україна обрала нову місцеву владу – сільських, селищних і міських голів, депутатів рад різних рівнів. Ви вдруге стали депутатом обласної ради. Отож, користуючись нагодою, по-перше, вітаю Вас із цим своєрідним "ювілеєм", а, по-друге, прошу відверто поділитися думками про діяльність в обласному "парламенті", досягнуті разом із колегами успіхи, а також проблеми, які розв'язати не вдалося. Спеціально не торкатимуся питань, над якими працює Ковельська райдержадміністрація – про це ми постійно інформуємо на шпальтах газети, а ставлю за мету познайомити виборців з роботою хоча б у загальних рисах найвищого органу представницької влади Волині.
Тому, якщо Ви не заперечуєте, першим буде таке запитання: як Вам працюється в обласній раді і чи відчуваються там зміни на краще, коли порівнювати з попередніми роками?
– Скажу відверто: тому, хто хоче працювати і вирішувати якісь конкретні питання, завжди працюється нормально. Я – людина слова, виходець із підприємницького середовища і не люблю популізму. Мій девіз: єдність слова і діла, робота на позитивний кінцевий результат. Виходячи з цього, ставлю інтереси своїх виборців і всього району на перший план.
– До речі, хто ще є депутатом в облраді від Ковельщини? Запитую про це тому, що така інформація якщо не повністю утаємничена від людей, то й не надто їм відома.
Зрештою, і організація виборів, котрі відбулися 25 жовтня 2015 року, на мою думку, абсолютно недемократична і не надто прозора. Парадоксально, але факт: у деяких округах перемогу здобули не ті, хто набрав найбільше голосів, а ті, кому "допомогли" хитромудрі новації сучасного виборчого законодавства.
От і маємо, що Ковель, котрий є географічним центром Волині, містом майже із 70-тисячним населенням, потужними промисловістю, транспортом, бізнесом представлений в раді всього одним депутатом.
– Можу погодитися із Вами в тому, що існуюча виборча система в Україні далека від досконалості, і її потрібно змінювати. А от що стосується кількісного і якісного складу депутатського корпусу, то району в силу різних причин "пощастило" більше: інтереси його виборців представляють чотири обранці.
Крім мене (виборчий округ з центром в смт Голобах), депутатами обласної ради є Галина Йовик, директор Гішинської ЗОШ І-ІІ ст. (ВО "Батьківщина") та Юрій Поліщук, директор Голобського НВК "Школа-гімназія" (ВО "Свобода") по виборчому округу з центром в смт Люблинці, Микола Буліга (Радикальна партія Олега Ляшка) по виборчому округу з центром в с. Поворську.
– Чи вдається спільно вирішувати назрілі питання?
– В основному, так, хоч є й проблеми, про які скажу нижче. Тут же хочу відзначити, що завдяки наполегливій і цілеспрямованій роботі працівників райдержадміністрації, котрі вчасно і якісно готували відповідні документи, ефективній співпраці місцевої виконавчої і представницької влади, допомозі і розумінню як керівництва ОДА, так і облради, послідовно вирішуємо цілий ряд життєво важливих питань.
Найголовнішим таким досягненням вважаю будівництво і ремонт всього того, що називається інфраструктурою сільських населених пунктів. Нам вдалося залучити кошти як Фонду регіонального розвитку, так і Державного, обласного і районного бюджетів.
– Думаю, про це варто розповісти детальніше.
– Ось переді мною – перелік інвестиційних проектів, який ми склали торік і хід виконання яких суворо контролюємо, заручившись підтримкою обласної влади й використовуючи видатки фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.
Приємно відзначити, що із 20 інвестиційних проектів Ковельського району, які були передбачені в Стратегії розвитку "Волинь-2015-2020", практично половину реалізовано у 2016 році.
Тривалий час нерозв'язаною проблемою було будівництво нового приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у Білині. Навколо цієї проблеми точилися гарячі дискусії на сесіях сільської, районної, обласної рад, було багато розмов і суперечок. Нарешті, у 2011 році будівництво школи розпочали завдяки ініціативі й наполегливості, зокрема, й моїх попередників на посаді голови РДА.
Сьогодні з великим задоволенням можу сказати: справа іде до успішного завершення. Є всі підстави сподіватися, що до кінця поточного року цей важливий об'єкт соціального значення буде введено в експлуатацію.
Не менш пристрастей вирувало і довкола подальшої долі Вербської ЗОШ І-ІІІ ст. Потреба в будівництві нових шкільних приміщень була зумовлена тим, що 335 учнів, серед яких, до речі, дві третини – це діти Ковеля, навчаються в пристосованому приміщенні колишнього дитячого садочка, де одночасно функціонує три групи цієї дошкільної установи.
Проаналізувавши надзвичайно серйозну ситуацію, яка склалася у Вербці, 10 червня ц. р. ми спрямували голові обласної ради та облдержадміністрації пропозиції щодо доповнення Плану заходів реалізації Стратегії розвитку Волинської області до 2020 року, де вказали на гостру необхідність вирішення даного питання у 2017 році.
До нас прислухалися, і нинішнього року розпочато будівництво навчальних приміщень для учнів 5-11-их класів. Над реалізацією проекту активно працюють Дубівська сільська рада на чолі з головою Павлом Безекою, дирекція Вербської ЗОШ, де керівник колективу – депутат районної ради, ініціативна й енергійна Валентина Об'єдкова.
Також в цьому році завершується капітальний ремонт дитячого садочка в с. Колодяжному, йде реконструкція водозабору в Люблинці, районного стадіону "Дружба" в Голобах, зроблено реконструкцію приміщення кіноконцертного залу в будинку культури смт Голоб, перекриття Голобської дитячої музичної школи.
Як бачимо, об'єднавши зусилля, можемо слова й обіцянки перетворювати у реальні справи...
(Продовження читайте на шпальтах газети).
Залишити коментар