Звернення до сільських
і селищних громад Ковельщини
Українська Повстанська Армія була створена 14 жовтня 1942 року для захисту мирного населення України. Найкращі сини і доньки української нації стали на шлях безкомпромісної боротьби з окупантами, які заполонили українські землі.
Вся патріотична спільнота усвідомлює, що без звитяги і жертовності Героїв, які воювали в лавах ОУН-УПА, на політичній мапі світу в ХХ столітті Українська держава не з'явилася б взагалі. Тому ми сьогодні, в часи декомунізації, повинні глибоко шанувати наших Героїв УПА.
З метою поглиблення знань про Українську Повстанську Армію, патріотичного виховання молоді звертаємось до голів громад, сільських голів, патріотів сіл району із закликом назвати у своїх населених пунктах хоча б по одній вулиці імені Української Повстанської Армії, Романа Шухевича, Степана Бандери й інших Героїв нації, прізвищами чи "псевдо" повстанців із ваших сіл, що відзначились особливим героїзмом в боротьбі з окупантами у рядах УПА, як це вже зроблено у Ковелі і Голобах.
Слава Україні!
За дорученням громадської організації "Ковельський Народний Рух України В’ячеслава Чорновола" –
Яків Лавренко.
Важкохворій ковельській журналістці Наталії Устимук, за висновком Національної академії медичних наук України (Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова), необхідна термінова операція. Її вартість – майже 80 тис. грн.
Для сім'ї – це "непідйомна" сума. Просимо всіх добрих людей, яким не байдужа доля молодої жінки, допомогти коштами. Гроші можна переказати на картку 5167987201799059 "ПриватБанку" – Устимук Наталія Валеріївна.
Наперед вдячні за підтримку!
Рідні.
Чи доводилось вам задумуватись над тим, як проводять свій вільний час на канікулах наші діти? Варіантів відповідей назбирається не так багато. Саме урізноманітнювати дозвілля школярів, давати додаткові знання і вміння покликані позашкільні навчальні заклади.
Педагоги Ковельської станції юних натуралістів докладають багато зусиль для того, щоб позаурочний час діти проводили максимально цікаво і корисно.
Тиждень осінніх канікул промайнув швидко, бо був багатим на події. З ініціативи адміністрації закладу та за підтримки когорти молодих педагогів на станції юннатів було проведено Тиждень лікарських рослин. Особлива заслуга у проведенні заходів належить керівнику гуртка «Знавці лікарських рослин» Ользі Кот.
Для дітей було організовано цікаві пізнавальні заходи: вікторина «Ліки навколо нас», конкурс малюнків «Цілющі плоди осені», конкурс-гра «Цілющі скарби Землі», година спілкування «Ліки на клумбі», гра «Поле чудес «Природа лікує».
Юннати спостерігали за підготовкою до зими рослин на лікарському городі СЮН. Щодня у закладі для вихованців готувалися цілющі чаї із лікарської сировини, котра була зібрана і висушена дбайливими дитячими руками ще під час літніх канікул.
Цього літа юннати заготували велику кількість лікарських трав. Це – липа, ромашка, шавлія, чебрець, лаванда, меліса, різні види м’яти. Сировини назбиралося багатенько. Виникла ідея поділитися нею із тими, кому помічні трави будуть дуже доречними. Тому колектив педагогів та вихованців СЮН вирішив передати цілющі лікарські рослини нашим героям-захисникам у зону АТО.
Фасовану і етикетовану сировину вручили членам волонтерської групи «Вбережу» Ігорю Верчуку, Едуарду Сколінчуку, Сергію Козулі (на знімку) для передачі на передову. Юннати були дуже задоволені зустріччю, після якої в усіх залишилося відчуття свого, хоча й невеличкого, вкладу у справу перемоги.
Наталія МАЙСАК,
методист Ковельської станції натуралістів.
Залишити коментар