Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода.
Це України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.
Ю. Косинська.
Напередодні свята рідної мови учні професійного ліцею зібралися в актовій залі на годину спілкування "України мова барвінкова".
Підготували та провели захід учні 33 групи (кл. керівник Л. В. Маринчук). Ведучі В. Лукащук та С. Краснова ознайомили учасників з Указом Президента України від 6 листопада 1997 року, в якому проголошено: "День української писемності та мови відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця".
В історії української мови й літератури є дві пам'ятні дати. 1798 рік, коли були видрукувані три частини поеми "Енеїда" Івана Котляревського (перша книжка, написана живою народною українською мовою, відколи бере свій початок сучасна українська літературна мова).
Ще одна дата – 1840 рік, коли вперше було видано "Кобзар" Т. Г. Шевченка, який проголосив:
Возвеличу малих отих рабів німих,
Я на сторожі коло них поставлю слово!
Вірші про мову прочитали М. Гаврилюк, А. Стасюк, Х. Мельник, Р. Мандрика, Ю. Волос. Тріо учасників у складі А. Штик, С. Краснової та О. Кац виконали пісню Н. Бучинської "Мова єднання". У виконанні А. Штик прозвучав твір І. Федишин "Україна". Піднесено прозвучало "Заспіваймо пісню про Україну" у виконанні В. Тарасюка (автор О. Пономарьов).
Всі виступи проходили на фоні мультимедіа про красу рідного слова.
На закінчення заходу, звертаючись до учнів, я наголосила: наше завдання – пильно берегти й збагачувати мову, вивчати з ранніх літ. Куди б не закинула доля, пам'ятаймо рідну мову. Кожному українцеві, кожній людині, яка живе в нашій державі, працює чи навчається, потрібно вивчати і досконало знати її.
Виховні заходи даної тематики провели класні керівники в інших групах ліцею та вихователі в гуртожитку.
Надія Дятел,
завідувач бібліотеки.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар