В останню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голоду, штучно організованого радянською владою.
Цій трагічній даті був присвячений вечір пам'яті і скорботи "Молитва за убієнних Голодом", який пройшов 26 листопада в центральній районній бібліотеці.
Участь в ньому взяли представники влади, депутати районної ради, сільські і селищні голови, священики, молодь та інші.
До присутніх звернувся голова райдержадміністрації Віктор Козак, який навів статистичні дані про страхітливі наслідки людського геноциду та гіркі сторінки нашої історії, які очорнені роками Голодоморів, роками знущань над нашими співвітчизниками. Віктор Козак згадав і про неоголошену війну на Сході України.
До учасників тематичного заходу звернулися і представники духовенства, які закликали не дати себе знищити і духовно, і фізично. Серед них – старший благочинний Ковельської округи УПЦ, протоієрей Володимир Ровінський, настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в с. Колодяжному, протоієрей Іван Оринчак.
Вихованці зразкового художнього колективу – драматичного гуртка "Дивослово" представили літературну композицію.
По закінченню усі виконали духовний гімн України "Боже великий, єдиний…".
Після цього учасники заходу взяли участь у Скорботній ході до Меморіальної стели "Хрест пам'яті жертв більшовицького терору", де відбувся мітинг-реквієм.
Його учасниками були представники міської та районної влади, політичних партій, громадських організацій, духовенства, громадськості, які зібралися разом, аби молитвою та добрим словом згадати тих, хто пішов в небуття.
До присутніх звернувся міський голова Олег Кіндер. Він зазначив: «Голодомор 1932-33 років – це не був перший і останній голод, який пережила Україна і український народ. Але він відрізняється від інших подібних сумних випадків в Україні і цілому світі саме своєю цинічною спланованістю. Тогочасна влада прагнула позбавити нашу націю її волелюбного духу, стерти генетичну пам’ять народу, викоренити думки про свободу та власну державу. Саме факт, що цей Голодомор був штучно створений, ставить його поруч з іншими злодіяннями, що спричинили масове вбивство людей».
Говорив Олег Олексійович і про сьогодення: «На жаль, нам, українцям, знову доводиться відстоювати свою незалежність, чинити супротив загарбницькій політиці Кремля, як колись боролися зі сталінським терором та геноцидом. Нам важко знайти слова, розповідаючи своїм дітям про ті страшні роки. Але наступні покоління мають знати сторінки історії свого народу, підхопити естафету гідності та патріотизму в ім’я незалежної та вільної України».
Десятки років замовчувалася правда про страшні 1932-1933 роки. Завдяки спогадам людей, архівам тепер ми дізнаємося, що в дійсності тоді відбувалося в Україні.
Голодомор, що став страшною трагедією ХХ сторіччя, торкнувся чи не кожної української родини. Демографічні, соціально-економічні, історико-культурні наслідки тодішніх злодіянь Україна відчуває й досі.
Панахиду за загиблими в роки Голодомору відслужили благочинний Ковеля УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук з духовенством.
Учасники мітингу приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалили свічки скорботи, поклали квіти до підніжжя меморіальної стели. В урочисто-траурній церемонії взяли участь заступник голови ОДА, депутат міської ради Сергій Кошарук, Ковельський міський голова Олег Кіндер, секретар міськради Віра Федосюк, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак, його перший заступник Роман Кульцман.
За матеріалами відділу з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату РДА і відділу внутрішньої політики, організаційної роботи і зв’язків з громадськістю міськвиконкому.
НА ЗНІМКАХ: під час заходів, приурочених до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар