Багато цікавих тематичних заходів відбулося останнім часом з нагоди тих чи інших пам'ятних подій в історії нашої держави, про які повідомляють читачі газети.
Так, педагог-організатор медичного коледжу Інна ТРЕТЯК написала про вечір з нагоди вшанування жертв Голодоморів в Україні.
Студенти читали спогади очевидців страшного лихоліття: "Ми їли траву, кропиву, лободу, листя з дерев, про хліб зовсім забули. В ту зиму тільки в нашій родині померло четверо", "І так від моєї родини ніякого сліду – ні могили, ні хреста. Тільки імена…".
Не залишила нікого байдужим музична композиція у виконанні Юлії Наумук. Під звуки тужливої пісні демонстрували кадри моторошної відеохроніки.
"Усе до крихти, до зернини, забрали нелюди собі. Ой, Боже Милостивий! Не дай побачити повік дитячі очі, повні страху, і сльози наших матерів", – виконала театралізовану сценку Олена Якимець. Її героїня була маленькою десятирічною дівчинкою, яка пережила голод.
А згодом роздали глядачам білі та чорні, пахучі та духмяні скибочки хлібу. Кожен тримав свій окраєць, і вже зовсім по-іншому дивився на цей хліб, з іменем якого на вустах помирали мільйони українців, по-іншому трактував почуті слова: "Як сідаєш, сину мій, до столу, то пам'ятай, що хліб – це значить жить".
Варто зазначити, що виховна година була підготовлена студентами II курсу спеціальності "Акушерська справа" на чолі з куратором Світланою Юрків.
При світлі поминальних свічок говорили про страшний голодний 1933 рік учні Бруховичівської ЗОШ І-ІІ ступенів (організатори заходу – Наталія Крочук та Сергій Абрамчук).
Особливо пройнялися давнім болем свого народу і передали це відчуття присутнім його учасники Владислав Дячук, Оксана Павлович, Аліна Посполітак, Богдана Трофімчук, Катерина Леонюк, Ольга Стасюк, Віталій Стоянович, Тетяна Коренга та Костянтин Киричок.
Цю інформацію нам подала вчитель Бруховичівської ЗОШ І-ІІ ступенів Галина ПЕТРУК.
Годину пам'яті провели також в Білашівській сільській бібліотеці, куди прийшли люди, щоб запалити свічку для світлої пам'яті, і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями. Про це написала в замітці до нашої газети бібліотекар бібліотеки-філії №8 Тетяна Масловська. Слово мали настоятель храму Пресвятої Богородиці отець Віктор та сільський голова Віктор Денищук.
З нагоди пам'ятної події оформили книжкову виставку під назвою: "Скорботна свіча пам'яті".
Осіннього вечора, як написала далі бібліотекар, в будинку культури с. Білашева пройшов концерт, приурочений до Дня працівників сільського господарства.
З вітальними словами до односельчан звернулися очільник територіальної громади Віктор Денищук та депутат районної ради Микола Чуль. Учасники свята подарували запашний коровай сільському голові (по закінченню солодкий хліб був поділений між усіма гостями).
Вели захід Ірина Романюк та Олександр Масловський. Задушевні та жартівливі пісні дарувала жителям села аматорська вокальна група будинку культури (С. Денищук, О. Марчук, Н. Поліщук, Т. Масловська, В. Гаврилюк, Т. Демчук та Р. Рибчук).
Також кожен з присутніх в залі міг насолодитися голосом С. Величка – зав. клубом с. Перкович. Порадували глядачів і учениці Білашівської ЗОШ Наталія Сидлярук та Анастасія Тарасюк.
Щирим сміхом та оплесками вітали глядачі гуморески та гумористичні сценки у виконанні О. Марчук, Т. Масловської, Р. Рибчук та Н. Поліщук. А акомпаніатором свята був Є. Юзинкевич.
Написала Т. Масловська і про проведення ще одного свята – Дня Гідності та Свободи, під час якого учасники згадали тих, хто захищав та нині захищає нашу свободу та незалежність, боронячи державні кордони від ненависного ворога.
Запаленими свічками та хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять тих, хто відійшов у Вічність. Авторка листа прочитала для присутніх вірш, який викликав у глядачів сльози на очах.
А 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, тематичний захід для учнів відбувся в гуртожитку Ковельського професійного ліцею. Як написала член ради гуртожитку Ковельського професійного ліцею Катя Яцина, темами обговорення були: "Що потрібно знати про ВІЛ і СНІД" та "Шляхи зараження і методи захисту".
Підготувала
Орися ФІЛІПЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час вечора з нагоди вшанування жертв Голодоморів в Україні в медичному коледжі; Тетяна МАСЛОВСЬКА – бібліотекар бібліотеки-філії №8 с. Білашева.
Фото з архіву авторів листів.
Залишити коментар