На мою суб'єктивну думку, для працівників виробничої сфери із високим технічним інтелектом немає милішої “музики”, аніж ритмічний шум верстатів в цехах, симфонічний гул вентиляторів або жайворонкове дзюркотіння електрозварювальних агрегатів. За цими “мелодіями” – ритмічна і впевнена робота підприємства.
І ось ми на такому виробництві, де в кожному цеху чути сольні "партії" технічних інструментів. Сьогодні у свій десятилітній ювілей фірма "Волинь-Кальвіс" презентує котел нового покоління. Перед початком урочистостей заходимо в естетично привабливу та ідеально чисту котельню.
І тут нас теж зустрічає музика виробничого процесу. Чути, як у темпі "стакатто" вибивають дріб у трубах маленькі частинки палива: тирси, стружки тощо. Це зігріває душу, бо котел, величиною в дачний будиночок, функціонує, як живий організм, і віддає людям тепло.
Надворі – сіра мряка, шугає сирий, холодний вітер, але присутнім радісно на душі. Бо цей котел – знакова перемога технічної "сотні" – колективу, відомого всій Україні і Литві.
Анатолій Понікарчук, очільник "Волинь-Кальвіса", повідомляє присутнім гостям, що десять літ тому підприємство починало із "підліткової" основи. Працювало всього 14 чоловік. Сьогодні ця основа – то сучасне, високотехнічне, із новітніми технологіями, виробництво, яке готове виконувати надскладні завдання у виробництві опалювальних агрегатів.
Історія виробництва розпочиналася із кількох малопотужних котлів. Станом на 2016 рік підприємство освоїло більше 100 модифікацій твердопаливних котлів, які різняться за призначенням, принципами використання палива та потужністю.
Приємно констатувати, що будівельно-монтажні роботи, конструкції, автоматика, матеріали та запчастини – на 90 відсотків вітчизняного виробництва. Тобто українські спеціалісти з українських матеріалів на українських верстатах видають "на гора" україно-литовський, європейського зразка виріб.
Щоб оцінити десятилітній рух вперед по шляху прогресу, досить глянути на невеликий 100-кіловатний котел і на теперішній велетень потужністю від 500 до 3 тис. кіловат та вагою до 16 тонн, начинений автоматикою. Слід зазначити, що котли "Волинь-Кальвіса" витривалі, зручні в обслуговуванні й успішно зарекомендували себе в регіонах західної та центральної України, в Литві тощо.
Із приємністю потрібно сказати добре слово і про литовських партнерів. Співпраця із материнською фірмою будується на довірі, вигоді та рівноправних стосунках.
Зацікавленість успішною фірмою, продукція котрої, як-то кажуть, на часі, велика. На ювілейні урочистості та презентацію нового котла прибули гості із Хмельницька, Луцька, Івано-Франківська. Присутні керівники районної та міської влади, журналісти місцевих та регіональних ЗМІ, інші зацікавлені особи.
Олег Кіндер, міський голова, наголосив, що в умовах боротьби за енергетичну незалежність України, підприємство, яке виготовляє твердопаливні котли, відіграє особливу роль.
– Ми рахуємо затрати на обігрів об'єктів з використанням газу, дров, тирси, щепи або торфобрикетів. Але важливим є те, що твердопаливна енергетика не залежна від газового російського вентиля.
У 2016 році місто реалізувало на енергозберігаючі заходи 8 млн. гривень. І значний відсоток у цій програмі належить "Волинь-Кальвісу".
У нас є тісна співпраця. Та найголовніше – це те, що підприємство розвивається, нарощує виробничий та технічний потенціал і збільшує кількість робочих місць, – сказав очільник міської влади.
Про тісну співпрацю району із "Волинь-Кальвісом" говорив Андрій Броїло, голова районної ради. Він наголосив, що газова складова у котельнях шкіл району постійно зменшується. І це все – завдяки тісному партнерству з керівництвом і колективом підприємства. Андрій Петрович подякував за тісну і плідну співпрацю, розуміння нагальних проблем на сучасному етапі та вручив колективу Подяку голови РДА і райради.
Символічну стрічку на вході до котельні перерізали перші керівники міської та районної влади. Це – теж підтвердження дружніх стосунків і плідної співпраці в ім'я людини.
Ще й ще раз окидаємо поглядом котел нового покоління "Кальвіс-500-м-1". У його сталевих нутрощах бушує гаряче полум'я. Не видно звичних тут кочегарів. Все переведено на автоматичний режим. Біля цього теплодайного "вогнища" запалюють свічки. Їх багато. Це – ритуал освячення, який проводить настоятель Свято-Володимирського собору УПЦ КП о. Віталій. Краплі свяченої води орошують присутніх, ніби затверджуючи успіх колективу і його майбутнє. Зрештою, освячення – це запорука безпеки виробничих процесів.
Отець Віталій наголошує на духовній, благодійній і моральній складових фірми. Підприємство є постійно жертводавцем будівництва храму. У його цехах ремонтували і модернізували військову техніку, яку відправили на передову в зону АТО. Людська діяльність з добром у серці завжди благословенна Господом Богом і приречена на успіх.
У вільному спілкуванні рясним доброзичливим дощем сипляться запитання до Анатолія Понікарчука, головне з яких: "В чому переваги нового котла? Адже вартість агрегату – сотні тисяч гривень".
Анатолій Миронович доступно для необізнаних в техніці розказує, що їх багато. Насамперед, це автоматизація теплообмінника, яка забезпечує повноцінне згоряння палива із мінімумом викидів.
Нові технології передбачають обв'язки котла в заводських умовах. В цій системі передбачено установку циклонів для вловлювання твердих часток відходів палива. Автоматизовано процеси чищення теплообмінника і видалення попелу. Немаловажливим є і стислий термін (до 4 місяців) будівельно-монтажних робіт.
Зрештою, кожен може побачити, що з труби котельні в повітря пливе не чорнющий дим, як іноді буває, а майже непомітний оку прозорий струмінь. А це – свідчення високої екологічної безпеки нового котла.
І знову повертаємося до процесу загального виробництва. Ми бачимо новозбудований, із технологічним обладнанням цех, величиною з футбольне поле. В цю новобудову вкладено 12 млн. гривень власних інвестицій. Тут світло, просторо, передбачено через систему калориферів опалення та енергоекономічне освітлення. В цеху комфортно дихається. Тут в перспективі можна буде виготовляти котли великої потужності.
І не тільки “котлом єдиним” живе фірма. Перебуваючи на підприємстві, ми дізналися, що місцеві умільці виготовили конструкції для телевізійної 150-метрової вишки, яку урочисто відкрив нещодавно у Чонгарі Херсонської області Президент України Петро Порошенко. Виготовленням вишки опікувався наш земляк Петро Семерей.
Вінцем свята стала науково-практична конференція, яку провів головний інженер литовської фірми "Кальвіс" п. Альвідавичус. Він розповів про створення литовської фірми, на якій працює нині 300 спеціалістів, ознайомив із сучасними технологіями в царині котельного виробництва, наголосив на проблемах розвитку, головною з яких є відтік високопрофесійних спеціалістів в країни Європи.
При цьому литовський гість заздрить, як він зазначив, можливостям розвитку фірми з виробництва котлів в Україні.
Побачене і почуте переконує: є у нас неабиякий потенціал для розвитку і руху вперед. Вектори цього руху визначає сучасна, мобільна, високотехнологічна фірма "Волинь-Кальвіс". 10-літній ювілей її – це не фініш, а лише зупинка для аналізу та оцінки зробленого.
Права на перепочинок немає. Рух до нових звершень продовжується. Оркестр виробничих агрегатів грає мажорну мелодію.
Р.S. Деякий час тому один з очільників області скептично сказав: "Хлопці, з таким рівнем виробництва у вас немає перспективи. Ви не витримаєте конкуренції". Ці слова зачепили "за живе" Анатолія Понікарчука.
Характер творчого, із перспективним мисленням керівника спонукав до дії. Було непросто. Справді, немало підприємств, які випускали споріднену продукцію, збанкрутували. "Волинь-Кальвіс" вистояв. Він набирає "обертів" для нових злетів і звершень.
І сьогодні згаданий вище обласний керівник визнав: "Волинь-Кальвісу" та команді Анатолія Понікарчука під силу реалізація найскладніших завдань в галузі теплоенергетики.
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час презентації нового твердопаливного котла і відзначення 10-річного ювілею ТОВ "Волинь-Кальвіс".
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар