На фестиваль "З Різдвом Христовим!" в районному будинку культури всі чекали з нетерпінням. Бо це – ніби підсумок Новорічно-Різдвяних свят. Різдвяні колядки – то не просто пісні, а особливі духовні молитви, які дають нам можливість відчути велику радість спілкування з Богом.
…Від самого порогу відчувається урочистість. А ялинка, сяючи різноманітними вогнями, запрошує до залу, де зібрались голобчани і гості з усього району. Сцена вбрана за народними традиціями.
І ось звучать дзвони. Задали тон дійству учасники хору працівників культури "Вишиванка". У їх колядках, народних і аматорської Олега Корнелюка, прозвучало звернення до Всевишнього, щоб зберіг Україну, щоб мир настав і скінчилась війна. Це – найбільше прохання, а решту український народ подолає, бо з діда-прадіда працьовитий, миролюбний і терплячий.
На зміну хористам господарі "дому" Світлана Романчук і Петро Журавель запрошують до слова шанованих гостей: Андрія Броїла – голову Ковельської районної ради, Романа Кульцмана – першого заступника голови РДА, Сергія Гарбарука – голову Голобської об’єднаної територіальної громади. Вони привітали всіх із Днем Соборності України, а також поздоровили з днями народження заступника голови селищної ради Сергія Волошука і новопризначеного директора місцевої школи-гімназії Наталію Хом’як. Їм вручили грамоти і квіти.
А колядники за кулісами вже вишикувались, чекаючи виходу на сцену. Ведучі всіх гарними словами величають, як от:
Гурт колядників з Велицької
громади поспішав,
Сам Господь у нашій хаті
їх сьогодні зустрічав!
А проводжали такими віршованими рядками:
Дякуємо вам, що так гарно
колядували
І нас віншували.
Учасникам вручили подяки від районного відділу культури. Бо тут переможців не було. Всі старались на совість, адже своїми колядками і щедрівками вони вітали односельчан, ніби заходячи в кожну хату, добре підготувавшись.
Приємно було бачити, що всі мали красиві строї: переважно вишиванки і великі квітчасті хустки. Виходили із сяючими зірками. А хлопчики обсівали присутніх у залі пшеницею-пашницею і цукерками.
Зал завмер, коли заполонили сцену найменші учасники із Люблинецької школи мистецтв і виконали щедрівку Леонтовича на високому професійному рівні. Мабуть, їм найбільш аплодували і гукали: "Браво!".
Ангелінка Гладищук із села Зеленого вбрана сама, як ангелятко, співаючи колискову, колихала в колисочці уявне Боже дитятко. Її доповнив гурт колядників із того ж села.
Дзвінким голосочком порадувала і Аня Повх з Білина. З хвилюванням слухали тріо "Перевесло" звідти ж.
А білашівці, хоч і "з дороги зблудились", але привезли Козу і майстерно відтворили давній звичай, зігравши артистично свої ролі.
Тойкутці заворожили всіх музичним супроводом, а особливо – побажаннями: "Щоб у хліві мукало і хрюкало, на подвір’ї нявкало і гавкало, а в хаті було в мисці і в колисці".
Зворушила до сліз Іванка Мартинюк з Пісочного. В своїх колядках вона нічого не просила – лише, щоб з війни дочекатись тата. Це бажання всіх дітей, чиї батьки там, на Сході. Ось таке свято знову зі сльозами на очах, бо нікому не дає спокою війна, і про це ніколи не можна забути.
А на сцену виходять представники найстаршого покоління – хор ветеранів війни і праці "Червона калина". Вони щороку колядують навіть в Ковелі і Луцьку.
Виступали на святі й сім’ями – наприклад, тріо з Козлинич. Вперше, мабуть, завітали до нас артисти з Луківки.
Сподобались усім голосисті новомосирці. Їх співи просили, щоб повернулись додому солдати і щоб не плакали матері.
Представили своїх колядників села Борщівка, Дроздні, Радошин, Великий Порськ. Полюбились голобчанам поповичівці.
"Хай навколо всі почують – Поповичі колядують", – так заявили вони про себе, знаючи собі ціну. Тут теж є сімейна династія Москалюків.
Завершується фестиваль. Господарі запрошують всіх учасників на сцену, де вони ледь вміщаються. Очільниця відділу культури РДА Тетяна Матяшук подякувала учасникам фестивалю за цікаві, високомистецькі виступи, побажала миру, щастя, благополуччя кожному з них. Як-то кажуть, хай і у вас, і в нас все буде гаразд!
Після цього усі глядачі підвелися та разом з учасниками фестивалю виконали колядку “Нова радість стала”.
Валентина ОСТАПЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час районного фестивалю гуртів колядників та щедрувальників “З Різдвом Христовим!” в Голобах.
Фото з архіву райдержадміністрації.
Залишити коментар