Ви думаєте, що розлучення розвалить ваше життя або ж навпаки – розв'яже проблеми? Психологи в американському журналі "Космополітен" радять гнати геть подібні думки, бо інакше ви будете відчувати роздратування, депресію, докорятимете собі.
Пропоную увазі читачів десять найбільш безпечних помилкових тлумачень про розірвання шлюбу, які притаманні як жінкам, так і чоловікам. Позбавтесь цих міфів, і ви перестанете вважати себе жертвою.
Міф 1. Всі мої проблеми закінчаться після розлучення.
Реальність: як тільки ви розірвете шлюб з людиною, яку вважаєте причиною всіх проблем, вас чекає безліч неприємних сюрпризів. Тимчасово буде полегшення, але вже найближчим часом зрозумієте, що стало ще гірше, ніж було. Можливо, що ви зіткнетеся з такими неприємностями, як житлова проблема, нестача грошей, клопоти у вихованні дітей, труднощі у спілкуванні зі спільними друзями.
Отже, на місце попередніх проблем прийшли нові.
Міф 2. Я було нещаслива зі своїм чоловіком, а тепер матиму щастя.
Реальність: шлюби руйнуються через нереальні очікування, небажання зрозуміти потреби чоловіка, накопичення образ і неспроможність відверто та без роздратування порозумітися один з одним. І зовсім не через нещастя. Поки ви не розберетеся з усім цим, ваша віра у щасливе майбутнє – те ж саме, що віра в Діда Мороза.
Міф 3. Це розлучення остаточно позбавить мене розуму.
Реальність: розлучення – справа непроста. Ви станете ненормальною, якщо будете приховувати свої почуття для того, аби інші думали, що у вас нічого не сталося. Приховуючи свої почуття зараз, ви підготуєте емоційний вибух. Краще це зробити негайно, ніж дозволити рані гноїтися.
Міф 4. Тепер всі будуть думати, що я невдаха.
Реальність: зараз розлучення вважають нормальним явищем, оскільки ним закінчується немало шлюбів. Ви побачите, що більшість людей поставляться до вашого розлучення абсолютно спокійно.
Міф 5. Тепер, коли я розлучена, існує людина, яка зробить мене щасливою.
Реальність: ніхто не зробить вас щасливою, адже партнер чекає від вас того ж самого. Найвдаліший шлюб – коли двоє самі з собою, але хочуть бути один з одним.
Міф 6. Якщо людина вимагає розлучення, значить, у неї є хтось інший.
Реальність: зовсім не обов'язково. Ваша впевненість у тому, що чоловік хоче розірвати шлюб через іншу жінку, може не мати під собою ніякого ґрунту.
Міф 7. Розлучення впливає на чоловіків менше, ніж на жінок.
Реальність: біль є біль. І для чоловіків також. І для них розлучення – то вина, страх, самотність. Чоловіки так само хочуть, щоб їх любили, поважали. А тому розлучені, вони страждають не менше, ніж жінки.
Міф 8. У нас буде товариське розлучення, без претензій один до одного.
Реальність: якщо ви вийшли заміж без кохання, тоді товариське розлучення можливе. Якщо ж ви у заміжжі керувались почуттями, не розраховуйте на мирний розрив. Видимість того, що ви хороші друзі, зникне, як тільки ви дійдете до аліментів, або якщо у когось із вас з'являться хтось інший, адже ревнощі візьмуть гору над розумом.
На перших порах після розлучення необхідно відгородитись від усього неприємного. Найкраще захопитьсь тим, що ніяк не пов'язане з вашою колишньою другою половинкою.
Міф 9. Після розлучення мене ніхто більше не покохає, я залишуся сама.
Реальність: майже всі покинуті спочатку так думали. Але четверо із п’яти після розлучення знаходять когось, і в майбутньому обов'язково одружуються. Але якщо ви будете переконувати себе в тому, що нікому непотрібні тільки через те, що вас покинув чоловік, то кожному, кого зустрінете, будете подавати сигнали, що не гідні любові. А це надійна гарантія залишитись самотньою.
Міф 10. Я вже дуже стара, аби щось змінювати. Мені давно пора було б розлучитись, а тепер – найкращі роки позаду.
Реальність: якщо будете мислити такими старомодними поняттями, то ніколи не поліпшите своє становище. Дослідження в психології, фізіології відкинули попередні твердження про те, що ви повинні виглядати стосовно свого віку. Все залежить не від того, скільки вам років, а від того, навіщо вам їх рахувати!
Наслідки розлучення не дозволять вам звільнитись від страху й пригнічення, які будуть спочатку. Але ці знання допоможуть не сприймати вам себе як жертву.
Підготував
Ігор ГРЕДЬКОВЕЦЬ.
Залишити коментар