23 лютого ц. р. відбулась чергова двадцята сесія міської ради. Традиційно депутати озвучили ряд запитів та звернень.
Чимало з них стосувались комунальної сфери, зокрема було прохання від Валерія Гарбара про встановлення додаткового ліхтаря на вулиці Грушевського, навпроти супермаркету "Наш край", Юрій Рудь оголосив звернення мешканців вулиці Купріна про необхідність грейдерування дороги, Богдан Солодуха клопотав про облаштування парку на вулиці Грушевського, було прохання від Юрія Міцури щодо встановлення світлофора на вулиці Брестській, навпроти ЗОШ №7, Олександр Місяць передав бажання мешканців буд. 2а по вулиці Вітовського щодо благоустрою прилеглої території.
Крім того, Олег Коцура звернув увагу на зволікання зі сторони органів Держземагентства у питанні оформлення земельної ділянки родиною загиблого учасника антитерористичної операції Романа Данилевича, дозвіл на виділення якої міська рада дала ще у 2015 році. З аналогічним запитом виступив і Сергій Кошарук.
Юрій Міцура також повідомив, що нещодавно для всіх шкіл міста був закуплений спортивний інвентар за кошти міського бюджету – понад 150 тисяч гривень. Він подякував за це міському голові Олегу Кіндеру, депутатам, усім причетним. Він зауважив, що вирішення таких питань яскраво демонструють, що всі гілки влади можуть працювати конструктивно і злагоджено на благо громади.
Обговорюючи порядок денний сесії, уже вкотре Сергій Кошарук запропонував внести на розгляд проект рішення "Про застосування системи електронних торгів".
Депутати не підтримали цю пропозицію. Водночас у ході роботи неодноразово повертались до цієї теми. Своє бачення з цього приводу висловив депутат міської ради, директор ЗОШ №2 Ігор Ткачук. Він закликав своїх колег прислухатись до думки фахівців, зокрема медиків, освітян, комунальників, які неодноразово виступали з цього питання і пояснювали, чому не варто знижувати допорогові закупівлі. Адже часто від цього залежить життя і здоров'я людей, їх безпека. Тим паче, що з серпня 2016 року у Ковелі всі бюджетні організації виконують Закон України "Про публічні закупівлі".
Ігор Ткачук наголосив, що не варто ігнорувати думку авторитетних людей в місті. Серед них – голова депутатської комісії з питань планування, бюджету і фінансів, директор ПТМ "Ковельтепло" Володимир Бойко, головний лікар МТМО Олег Самчук, голова профспілкової організації медиків Сергій Товкач, головний економіст МТМО Валентина Корецька. Всі вони особисто виступали на засіданнях депутатських комісій, колегії і розповідали депутатам про ризики у разі зниження допорогових закупівель.
Начальник фінансового управління Валентина Романчук теж нагадала депутатам, що у Ковелі працюють відповідно до прийнятого Закону по системі "Прозоро". Усю інформацію щодо закупівель розміщено на офіційному сайті міської ради.
При цьому міський голова Олег Кіндер повідомив, що у нього є близько трьох тисяч підписів освітян, медиків, комунальників під зверненням до депутатів, аби вони не приймали вищезазначене рішення і не вносили деструктив у їх роботу.
Депутати розглянули понад 60 питань і прийняли відповідні рішення. Значна їх частина стосувалась регулювання земельних відносин, затвердили обранці громади звіт про виконання міського бюджету за 2016 рік та внесли зміни до кошторису Ковеля на 2017 р.
Серед важливих рішень – затвердження місцевої Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2020 роки.
Обранці громади висловили підтримку щодо торговельної блокади на Сході нашої країни. Після довготривалих дискусій вони прийняли два звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Президента України. Одне, яке підготував депутат Ігор Пініс, із доповненнями секретаря міської ради Віри Федосюк та інше – від Сергія Кошарука.
Також депутати звернулись до Прем'єр- Міністра України Володимира Гройсмана стосовно вчасного проведення взаєморозрахунків по субсидіях і пільгах, інше звернення стосувалось збільшення державної субвенції на зарплату для працівників охорони здоров'я.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю міськвиконкому.
Залишити коментар