Із дводенним візитом в рамках проекту "Схід і Захід – разом!" на Ковельщину 2 березня прибула делегація представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Волноваського, Мангушського та Нікопольського районів Донецької області.
Очолив делегацію донеччанин, народний депутат України від Волноваського мажоритарного виборчого округу № 60 Дмитро Лубінець. Проект "Схід і Захід – разом!" стартував на Волині два роки тому під час підписання угоди про співпрацю між містами Луцьк та Волноваха.
Мета візиту у Ковельський район – вивчення позитивних прикладів впровадження реформи децентралізації влади та обмін досвідом щодо розвитку сільських територій.
У Ковельській райдердержадміністрації посадовці, від яких залежить децентралізація влади на півдні Донецької області, мали зустріч із головою райдержадміністрації Віктором Козаком, головою районної ради Андрієм Броїлом, лідерами місцевих громад: Голобським селищним головою Сергієм Гарбаруком та Дубівським сільським головою Романом Троцюком, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та депутатами районної ради.
В процесі безпосереднього спілкування нардеп Дмитро Лубінець розповів, що на сьогоднішній день жодної об'єднаної територіальної громади у вищевказаних районах Донбасу не створено, оскільки є певні проблеми із провадженням реформи децентралізації влади на територіях, що живуть в умовах війни.
Про реформу, як ресурсний, адміністративний, фінансовий потенціал громад, якісний рівень послуг наближених до населення, про перші кроки та шляхи об'єднання територіальних громад в районі, залучення досвіду сусідніх держав, про напрацювання та перспективи розвитку територіальних громад району розповів голова райдержадміністрації Віктор Козак.
"Сподіваюсь, що досвід Ковельського району у створенні об'єднаних територіальних громад буде корисним, ті зміни, на які очікує громада Донецької області, відбудуться якомога швидше, а, спостерігаючи стрімке бажання до цих змін у представників делегації, я у цьому впевнений," – резюмував Віктор Теодосійович.
З-поміж іншого представники влади домовились про співпрацю в питаннях організації відпочинку та оздоровлення дітей східних територій у Ковельському районі. Делегація з Донеччини мала можливість також поспілкуватись з керівниками ОТГ Сергієм Гарбаруком та Романом Троцюком, котрі поділились своїм досвідом створення громад, вказували на найоптимальніші шляхи впровадження децентралізації, розповідали про свої досягнення в рамках реформи, плани на майбутнє, а також відповіли на численні запитання аудиторії.
Після своєрідної теоретичної частини представники влади зі Сходу впродовж наступного дня мали можливість на власні очі побачити життя громад в умовах реформи.
Зокрема, побували на офіційному відкритті дошкільного навчального закладу "Журавлик" в Колодяжному. Оскільки Колодяжненська сільська рада перебуває на порозі виборчого процесу в плані створення ОТГ, то і тут посадовцям зі Сходу було цікавим поспілкуватись із представниками територіальної громади.
В Голобській ОТГ донеччани стали учасниками офіційного відкриття Центру надання адміністративних послуг, відвідали опорний освітній заклад "НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія" смт Голоби, а також установи Люблинецької ОТГ.
Не оминули донеччани своєю увагою і “візитівку” Ковельського краю – літературно-меморіальний музей Лесі України с. Колодяжного.
Маємо надію, що перебування на Ковельщині для донецьких друзів було корисним, віримо, що в близькому майбутньому східні регіони нашої держави активно долучаться до впровадження реформи на своїх територіях. Адже і на Заході, і на Сході живе український народ, який заслуговує на мирне і щасливе майбутнє. Гасло "Схід і Захід разом!" тепер, як ніколи, ми розуміємо. Ми, справді, разом, нас поєднали спільне горе, спільна глибока рана, яка болить і “західнякам”, і “східнякам”.
Відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.
Залишити коментар