Ковель – місто "футбольне"
Чотири роки тому в нашому місті була створена громадська організація "Футбольний центр "Ковель-Волинь". Ініціатором та президентом клубу став Роман Романчук, колишній професійний футболіст, котрий, працюючи за кордоном, бачив, як в Європі існують такі клуби і який результат вони дають. По закінченню зарубіжної кар'єри "загорівся" бажанням розвивати європейську клубну систему на Ковельщині. До непростої і відповідальної справи було залучено коло однодумців, які посприяли створенню футбольного центру. Сьогодні клуб офіційно зареєстрований та з початку 2017 року він фінансово незалежний, має свій статут.
Сьогодні наш співрозмовник – активний член та один із тренерів ФЦ "Ковель-Волинь" Віктор Романчук, який розповів про діяльність клубу.
– Вікторе Володимировичу, розкажіть читачам про сам футбольний центр "Ковель-Волинь" та про те, яку мету поставили перед собою члени ГО?
– Основна мета однодумців від початку існування ФЦ, полягає у масовому розвитку футболу в місті Ковелі, адже біля витоків створення організації стоять люди, які все своє життя віддали футболу.
Сьогодні клуб функціонує на членських внесках. Коли батьки приводять своїх дітей, вони відразу стають членами клубу і щомісяця здійснюють оплату. За цим же принципом фінансується і доросла команда. Є багато людей, котрі готові нам допомогти, а також необхідне фінансове забеспечення надходить від влади. Фінансування здійснюється відповідно до Програми розвитку футболу, згідно з якою місцева влада забезпечує клуб фінансово.
Тобто фінансування відбувається у трьох основних напрямках: батьки, небайдужі люди, місцева влада.
Ми дуже часто з командами їздимо за кордон та намагаємося взяти від цього найкраще. З часом зрозуміли, що майбутнє футболу – це створення ось таких клубів. Ми побудували свій клуб відповідно до європейського принципу розвитку футболу, який передбачає створення клубної системи, і якщо її не розвивати, то дуже складно досягнути результатів.
Сьогодні в клубі займається більше 300 дітей. Футбольний центр починають відвідувати діти від 6-ти років, адже це той початковий вік, коли ми можемо залучати дітей до гри. Зрозуміло, що на кожну вікову категорію різні види занять та навантажень: меншенькі займаються менше, старші – більше.
Впродовж сезону від серпеня 2016 по червень 2017 років ми виставили всього десять команд. Це команди від малих дітей аж до основної дорослої команди.
– Поділіться результатами цьогорічного футбольного сезону, який нещодавно закінчився. Якими вони стали для ФЦ "Ковель-Волинь"?
– Ковель – справжнє футбольне місто. У нас багато вихованців, які сьогодні захищають кольори прапорів різних команд в багатьох куточках не лише України, а й Європи.
Виховання та навчання команд 2009 та 2008 років народження проводить Юрій Романчук. Вихованці 2009 року народження вже брали участь в міжнародних змаганнях та турнірах. Шкода, але ще за кордон вони не виїжджали, однак вже є призерами багатьох змагань. Хочу наголосити, що ці діти дуже талановиті, готові до подальших перемог.
Діти 2008 року спробували себе в ряді турнірів міжнародного рівня та неодноразово ставали їх призерами. Команди 2007 року народження, які тренує Роман Жерш, взяли участь в дитячо-юнацькій футбольній лізі Волині, де грали з дітьми 2005 року народження. Вони вже брали участь і ставали призерами за кордоном, а саме в Республіці Польща (м. Замость).
Особисто я треную молодь 2006 та 2005 років народження. Разом з командами ми відвідали дуже сильний турнір у м. Варшаві, куди входили команди вищої польської ліги, спробували свої сили на турнірі в м. Дорогуську, де здобули 2-ге місце, та згодом стали учасниками фінальних змагань дитячої ліги Волині.
Микола Лис тренує команди 2004 року народження. Вони також активно проявили себе в різноманітних турнірах. Діти ставали призерами у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Вихованці Миколи Лиса спробували себе в боротьбі у м. Бресті (Республіка Білорусь), де здобули призові місця.
Вихованцями Романа Лиса стала молодь 2002 та 2003 років народження. Перелік змагань, в яких команди проявили себе на високому рівні, дуже багато. Серед найбільших здобутків - зональні змагання чемпіонату України серед команд першої ліги, де юнаки отримали перемогу. Команда 2003 року - "срібний" призер чемпіонату Волині.
Команди 2000-2001 років народження (тренер Юрій Романчук) на чемпіонаті України, у відповідній віковій групі, здобули 3-тє місце, а у чемпіонаті області – 2-ге місце. Вони неодноразово були активними учасниками та призерами багатьох міжнародних турнірів.
– В клубі тренується доросла команда. Які цьогорічні здобутки у неї?
– Так, в клубі тренується доросла команда, здобутками якої є неодноразові перемоги. Після тривалої перерви команда відновила сили та взяла участь у чемпіонаті України серез аматорів, де у своїй підгрупі посіла 7-ме місце. В чемпіонаті області показники були значно кращими, адже здобули "бронзу" і стали фіналістами кубка області.
– З того часу, відколи Ви працюєте тренером, чи змінився дитячий футбол? Кого важче тренувати: юних чи старших футболістів?
– Все життя я працював з дорослими командами. Проте згодом почав допомагати молоді, адже бачив, що підростаюче покоління потрібно масово долучати до футболу та до спорту загалом. Діти сьогодні дуже складні, адже погано мотивовані. Тепер у них зовсім інші приорітети, ніж декілька десятків років тому. Тому діти не лише в футболі, але й в іншому дещо змінилися.
Кого тренувати важче, сказати складно. Мені цікаво з дітьми, адже з дорослими намагаєшся більше звертати увагу на результат, а з дітьми працюєш заради розвитку та виховання. Скажу, що складніше з дорослими, а більш цікаво з дітьми!
Ми орієнтуємося на європейську модель розвитку футболу. І хоч вона передбачає результат, як-то кажуть, не на першому місці, ми все одно намагаємося вчити дітей перемагати. Головна мета тренерів – це не лише перемога, а вміння навчити дітей правильно рухатися до перемоги.
– Сьогодні діти охоче займаються футболом?
– Діти та молодь, на жаль, нині мало активні. Батьки більше хочуть, щоб їхні діти відвідували тренування, аніж самі діти. У нас дуже багато активних батьків, існує свій батьківський комітет, де його члени допомагають не лише коштами, а й добрими справами. Між нами існує тісна співпраця, котра приносить хороші результати.
–Відомо, що сьогодні вихованці центру виступають за професійні клуби. Це футбольні команди українські чи, можливо, й інших країн?
– Так співпало, що мій менший син Тарас Романчук, гравець ФК "Ягелонія" (команда вищої ліги в Польщі). Ставши "бронзовим" та "срібним" призером, Тарас достойно проявив себе в командній грі.
Іван Мучак виступав в команді першої ліги "Інгулець", а сьогодні пробує проявити себе в Грузії, де йому запропонували підписати контракт для продовження футбольної кар’єри в команді першої ліги Грузії.
Владислав Вакулінскій - гравець другої ліги чемпіонату України; молодий та "свіжий" вихованець клубу Олег Марчук цього року підписав контракт та виступає за луцьку "Волинь".
– Якою була головна мета тренерів ФЦ "Ковель-Волинь" на початку сезону 2016-2017 років?
– Основна мета - це не перемога, а участь у великій кількості змагань з максимальним залученням до цього дітей. Питання призових місць важливе, однак ми не вимагаємо від дітей перемог, а намагаємося виховати достойних ковельчан та патріотів свого міста, краю (адже в клубі займаються діти із Шацького, Старовижінського, Турійського районів). Ми не байдужі до того, кого ми виховаємо і ким ці діти стануть в житті: не всім бути футболістами, але всі повинні бути "людьми".
– Вікторе Володимировичу, які маєте плани на наступний сезон?
– Плануємо з дітьми знову брати участь в чемпіонаті області та в чемпіонаті України. Сьогодні міська влада і народний депутат України Степан Івахів хочуть збудувати поле зі штучним покриттям, яке дасть можливість футболу розвиватися ще активніше. Цьогоріч було виділено 2 мільйони гривень на футбольне поле.
Ковель відвідує дуже багато команд, котрі залишають для економіки міста відповідний відсоток коштів. Тому тут повинна панувати, образно кажучи, взаємна любов: міська влада вкладає гроші в дитячий спорт, а дитячий спорт покращує економічну привабливість міста та запрошує нових гостей. Планів багато, і є куди розвиватися.
Без ідеї всього цього просто б не існувало. Наші результати - то успіхи усіх тих людей, які люблять футбол, які віддають себе цій грі та вкладають душу в улюблену справу. Сподіваюся, що це лише початок, адже маємо дуже багато талановитої і здібної молоді.
l
Тренери та персонал футбольного центру "Ковель-Волинь" запрошують усіх небайдужих, а особливо дітей та молодь, до занять футболом. Тренери завжди відкриті для спілкування та співпраці з ковельчанами.
Сьогодні в м. Ковелі існує три основних центри, де маленькі діти можуть займатися цим видом спорту:
* ЗОШ № 1 (тренер Віктор Романчук, тел. 093 348 39 02),
* ЗОШ № 12 (тренер Роман Шафранюк, тел. 093 758 23 83),
* мікрорайон "Сільмаш" (фізкультурно-оздоровчий комплекс, тренер Роман Жерш, тел. 050 192 35 91).
Старші діти та дорослі мають змогу займатися на інших, добре обладнаних футбольних полях.
Розмову вела
Тетяна БЕРЕГА.
НА ЗНІМКАХ: вихованці футбольного центру "Ковель-Волинь" різних вікових категорій.
Фото із сайту
"Волинські новини".
Чотири роки тому в нашому місті була створена громадська організація "Футбольний центр "Ковель-Волинь". Ініціатором та президентом клубу став Роман Романчук, колишній професійний футболіст, котрий, працюючи за кордоном, бачив, як в Європі існують такі клуби і який результат вони дають. По закінченню зарубіжної кар'єри "загорівся" бажанням розвивати європейську клубну систему на Ковельщині. До непростої і відповідальної справи було залучено коло однодумців, які посприяли створенню футбольного центру. Сьогодні клуб офіційно зареєстрований та з початку 2017 року він фінансово незалежний, має свій статут.
Сьогодні наш співрозмовник – активний член та один із тренерів ФЦ "Ковель-Волинь" Віктор Романчук, який розповів про діяльність клубу.
– Вікторе Володимировичу, розкажіть читачам про сам футбольний центр "Ковель-Волинь" та про те, яку мету поставили перед собою члени ГО?
– Основна мета однодумців від початку існування ФЦ, полягає у масовому розвитку футболу в місті Ковелі, адже біля витоків створення організації стоять люди, які все своє життя віддали футболу.
Сьогодні клуб функціонує на членських внесках. Коли батьки приводять своїх дітей, вони відразу стають членами клубу і щомісяця здійснюють оплату. За цим же принципом фінансується і доросла команда. Є багато людей, котрі готові нам допомогти, а також необхідне фінансове забеспечення надходить від влади. Фінансування здійснюється відповідно до Програми розвитку футболу, згідно з якою місцева влада забезпечує клуб фінансово.
Тобто фінансування відбувається у трьох основних напрямках: батьки, небайдужі люди, місцева влада.
Ми дуже часто з командами їздимо за кордон та намагаємося взяти від цього найкраще. З часом зрозуміли, що майбутнє футболу – це створення ось таких клубів. Ми побудували свій клуб відповідно до європейського принципу розвитку футболу, який передбачає створення клубної системи, і якщо її не розвивати, то дуже складно досягнути результатів.
Сьогодні в клубі займається більше 300 дітей. Футбольний центр починають відвідувати діти від 6-ти років, адже це той початковий вік, коли ми можемо залучати дітей до гри. Зрозуміло, що на кожну вікову категорію різні види занять та навантажень: меншенькі займаються менше, старші – більше.
Впродовж сезону від серпеня 2016 по червень 2017 років ми виставили всього десять команд. Це команди від малих дітей аж до основної дорослої команди.
– Поділіться результатами цьогорічного футбольного сезону, який нещодавно закінчився. Якими вони стали для ФЦ "Ковель-Волинь"?
– Ковель – справжнє футбольне місто. У нас багато вихованців, які сьогодні захищають кольори прапорів різних команд в багатьох куточках не лише України, а й Європи.
Виховання та навчання команд 2009 та 2008 років народження проводить Юрій Романчук. Вихованці 2009 року народження вже брали участь в міжнародних змаганнях та турнірах. Шкода, але ще за кордон вони не виїжджали, однак вже є призерами багатьох змагань. Хочу наголосити, що ці діти дуже талановиті, готові до подальших перемог.
Діти 2008 року спробували себе в ряді турнірів міжнародного рівня та неодноразово ставали їх призерами. Команди 2007 року народження, які тренує Роман Жерш, взяли участь в дитячо-юнацькій футбольній лізі Волині, де грали з дітьми 2005 року народження. Вони вже брали участь і ставали призерами за кордоном, а саме в Республіці Польща (м. Замость).
Особисто я треную молодь 2006 та 2005 років народження. Разом з командами ми відвідали дуже сильний турнір у м. Варшаві, куди входили команди вищої польської ліги, спробували свої сили на турнірі в м. Дорогуську, де здобули 2-ге місце, та згодом стали учасниками фінальних змагань дитячої ліги Волині.
Микола Лис тренує команди 2004 року народження. Вони також активно проявили себе в різноманітних турнірах. Діти ставали призерами у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Вихованці Миколи Лиса спробували себе в боротьбі у м. Бресті (Республіка Білорусь), де здобули призові місця.
Вихованцями Романа Лиса стала молодь 2002 та 2003 років народження. Перелік змагань, в яких команди проявили себе на
високому рівні, дуже багато. Серед найбільших здобутків - зональні змагання чемпіонату України серед команд першої ліги, де юнаки отримали перемогу. Команда 2003 року - "срібний" призер чемпіонату Волині.
Команди 2000-2001 років народження (тренер Юрій Романчук) на чемпіонаті України, у відповідній віковій групі, здобули 3-тє місце, а у чемпіонаті області – 2-ге місце. Вони неодноразово були активними учасниками та призерами багатьох міжнародних турнірів.
– В клубі тренується доросла команда. Які цьогорічні здобутки у неї?
– Так, в клубі тренується доросла команда, здобутками якої є неодноразові перемоги. Після тривалої перерви команда відновила сили та взяла участь у чемпіонаті України серез аматорів, де у своїй підгрупі посіла 7-ме місце. В чемпіонаті області показники були значно кращими, адже здобули "бронзу" і стали фіналістами кубка області.
– З того часу, відколи Ви працюєте тренером, чи змінився дитячий футбол? Кого важче тренувати: юних чи старших футболістів?
– Все життя я працював з дорослими командами. Проте згодом почав допомагати молоді, адже бачив, що підростаюче покоління потрібно масово долучати до футболу та до спорту загалом. Діти сьогодні дуже складні, адже погано мотивовані. Тепер у них зовсім інші приорітети, ніж декілька десятків років тому. Тому діти не лише в футболі, але й в іншому дещо змінилися.
Кого тренувати важче, сказати складно. Мені цікаво з дітьми, адже з дорослими намагаєшся більше звертати увагу на результат, а з дітьми працюєш заради розвитку та виховання. Скажу, що складніше з дорослими, а більш цікаво з дітьми!
Ми орієнтуємося на європейську модель розвитку футболу. І хоч вона передбачає результат, як-то кажуть, не на першому місці, ми все одно намагаємося вчити дітей перемагати. Головна мета тренерів – це не лише перемога, а вміння навчити дітей правильно рухатися до перемоги.
– Сьогодні діти охоче займаються футболом?
– Діти та молодь, на жаль, нині мало активні. Батьки більше хочуть, щоб їхні діти відвідували тренування, аніж самі діти. У нас дуже багато активних батьків, існує свій батьківський комітет, де його члени допомагають не лише коштами, а й добрими справами. Між нами існує тісна співпраця, котра приносить хороші результати.
–Відомо, що сьогодні вихованці центру виступають за професійні клуби. Це футбольні команди українські чи, можливо, й інших країн?
– Так співпало, що мій менший син Тарас Романчук, гравець ФК "Ягелонія" (команда вищої ліги в Польщі). Ставши "бронзовим" та "срібним" призером, Тарас достойно проявив себе в командній грі.
Іван Мучак виступав в команді першої ліги "Інгулець", а сьогодні пробує проявити себе в Грузії, де йому запропонували підписати контракт для продовження футбольної кар’єри в команді першої ліги Грузії.
Владислав Вакулінскій - гравець другої ліги чемпіонату України; молодий та "свіжий" вихованець клубу Олег Марчук цього року підписав контракт та виступає за луцьку "Волинь".
– Якою була головна мета тренерів ФЦ "Ковель-Волинь" на початку сезону 2016-2017 років?
– Основна мета - це не перемога, а участь у великій кількості змагань з максимальним залученням до цього дітей. Питання призових місць важливе, однак ми не вимагаємо від дітей перемог, а намагаємося виховати достойних ковельчан та патріотів свого міста, краю (адже в клубі займаються діти із Шацького, Старовижінського, Турійського районів). Ми не байдужі до того, кого ми виховаємо і ким ці діти стануть в житті: не всім бути футболістами, але всі повинні бути "людьми".
– Вікторе Володимировичу, які маєте плани на наступний сезон?
– Плануємо з дітьми знову брати участь в чемпіонаті області та в чемпіонаті України. Сьогодні міська влада і народний депутат України Степан Івахів хочуть збудувати поле зі штучним покриттям, яке дасть можливість футболу розвиватися ще активніше. Цьогоріч було виділено 2 мільйони гривень на футбольне поле.
Ковель відвідує дуже багато команд, котрі залишають для економіки міста відповідний відсоток коштів. Тому тут повинна панувати, образно кажучи, взаємна любов: міська влада вкладає гроші в дитячий спорт, а дитячий спорт покращує економічну привабливість міста та запрошує нових гостей. Планів багато, і є куди розвиватися.
Без ідеї всього цього просто б не існувало. Наші результати - то успіхи усіх тих людей, які люблять футбол, які віддають себе цій грі та вкладають душу в улюблену справу. Сподіваюся, що це лише початок, адже маємо дуже багато талановитої і здібної молоді.
ххх
Тренери та персонал футбольного центру "Ковель-Волинь" запрошують усіх небайдужих, а особливо дітей та молодь, до занять футболом. Тренери завжди відкриті для спілкування та співпраці з ковельчанами.
Сьогодні в м. Ковелі існує три основних центри, де маленькі діти можуть займатися цим видом спорту:
* ЗОШ № 1 (тренер Віктор Романчук, тел. 093 348 39 02),
* ЗОШ № 12 (тренер Роман Шафранюк, тел. 093 758 23 83),
* мікрорайон "Сільмаш" (фізкультурно-оздоровчий комплекс, тренер Роман Жерш, тел. 050 192 35 91).
Старші діти та дорослі мають змогу займатися на інших, добре обладнаних футбольних полях.
Розмову вела Тетяна БЕРЕГА.
НА ЗНІМКАХ: вихованці футбольного центру "Ковель-Волинь" різних вікових категорій.
Фото із сайту "Волинські новини".
Залишити коментар