Як ми вже повідомляли, цими днями символічну стрічку перерізали у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк та міський голова Ковеля Олег Кіндер. Учасниками урочистого відкриття Центру розвитку підприємництва стали представники владних структур, громадських організацій, банківських установ, підприємці, ЗМІ (на знімку).
"Державна служба зайнятості зараз на етапі реформування у сервісну соціальну службу, яка оперативно реагуватиме на потреби ринку праці, – зазначив очільник служби зайнятості Волині. – Центр розвитку підприємництва – яскравий елемент цього перетворення. Прагнемо об'єднати діючих підприємців, початківців у сфері бізнесу та тих, хто лише мріє про підприємництво, аби спільно долати труднощі у розвитку власної справи. Переконаний, що разом у нас усе вийде. Таким чином хочемо ще раз підтвердити, що центр зайнятості – надійний партнер!".
Роман В'ячеславович відзначив важливість підтримки місцевої влади у справі розвитку ринку праці Ковельщини.
Олег Кіндер побажав Центру: "У добру путь для реальної роботи! Маємо спільно допомогти людям у самореалізації на Батьківщині, аби вони не їхали на закордонні заробітки".
Директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Ігор Приймак та адміністратор нової структури Олександр Чорний презентували мету, місію, цінності Центру та плани на перспективу. Основними визначили завдання:
– розбудувати ефективну інформаційну інфраструктуру підтримки підприємництва;
– підвищувати конкурентоспроможність підприємців;
– надавати якісну інформаційно-консультаційну допомогу підприємцям;
– мотивувати людей до започаткування власної справи.
Ковельський міськрайонний центр зайнятості має надійних соціальних партнерів, які уже підтвердили готовність надавати фахові консультації підприємцям: центр надання адміністративних послуг, Ковельська об'єднана податкова інспекція, управління держпраці, відділ економічного розвитку та торгівлі міської ради, управління земельних ресурсів РДА, управління Пенсійного фонду, служба захисту економіки, банківські установи, успішні роботодавці Ковельщини.
Аби послуги Центру розвитку підприємництва були доступними для широких кіл населення, Ковельський міськрайонний центр зайнятості створив відповідну сторінку у соціальній мережі Фейсбук, яка передбачає онлайн-спілкування, оперативне надання консультацій з ведення бізнесу усім, хто того потребує.
Директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Ігор Приймак закликав усіх підприємців надавати конкретні пропозиції щодо обговорення актуальних питань підприємництва, запросив нових партнерів до активної співпраці.
ххх
Після урочистого відкриття Центру розвитку підприємництва відбулося засідання "круглого столу", присвячене не лише знаковій події в житті Ковельського міськрайонного центру зайнятості, а й обговоренню проблем сучасного малого і середнього бізнесу. В розмові взяли активну участь як організатори непересічної події, так і їх соціальні партнери, представники міської і районної влади, окремі підприємці, імена яких широко відомі в нашому краї.
Забігаючи наперед, можемо підсумувати, що дискусія точилася довкола досить актуального нині питання: "плюсів" і "мінусів" сучасного підприємництва, шляхів його підтримки і розвитку, забезпечення сприятливих умов для тих, хто вирішив зайнятися складною, не завжди вдячною і безпечною справою.
Так, директор ТОВ "Волинь-Кальвіс", голова організації роботодавців Ковеля Анатолій Понікарчук із тривогою говорив про загрозливу тенденцію, яка все більш помітна у житті сучасної України – масову еміграцію людей працездатного віку на так звані заробітки за кордон.
– Лише нинішнього року з нашого підприємства розрахувалося за власним бажанням декілька чоловік, – наголосив Анатолій Миронович. – І це при тому, що середньомісячна заробітна плата у нас перевищує 7 тисяч гривень. Ми тісно співпрацюємо і з центром зайнятості, і з навчальними закладами, де готують потрібних нам спеціалістів. Треба разом думати над тим, що слід робити, аби рятувати ситуацію в державі, економіка якої переживає далеко не кращі часи.
Керівник Асоціації платників податків Ковельщини, член громадської ради при міському голові Юрій Шлюєв наголосив на важливості посилення роз'яснювальної роботи серед населення, виховання відповідальності у підприємців перед суспільством. Як він висловився, потрібно виховувати свідомих платників податків, котрі мають розуміти: їх кошти необхідні не тільки державі, а й людям, котрі працюють на тому чи іншому підприємстві.
Важливі питання порушив відомий на Волині підприємець, член міськвиконкому Петро М'якота. Він позитивно оцінив створення у Ковелі Центру розвитку підприємництва, що сприятиме спільному пошуку шляхів підтримки малого і середнього бізнесу, навчанню тих, хто став на шлях пошуку власної справи.
– Поодинці важко виживати, – зазначив Петро Іванович. –Особливо складно "початківцям", для яких поради, рекомендації фахівців життєво необхідні.
З тривогою говорив виступаючий про "кабальні" умови кредитування у нашій країні:
– Щоб були нові підприємці і нові робочі місця, потрібно "нормальні" кредити, а не 30-відсоткові і вищі. Як в таких умовах можна розвивати бізнес, я не розумію.
Петро М'якота запропонував більше інформації з даної проблематики подавати у громадсько-політичній газеті "Вісті Ковельщини". Присутній на "круглому столі" редактор Микола Вельма зауважив, що журналісти готові до співпраці і з новоствореним Центром розвитку підприємництва, і самими підприємцями. "Двері" до редакції завжди відчинені. Пишіть, пропонуйте, заходьте. Тим більше, що редакція віднедавна теж підприємницька структура, яка має статус Товариства з обмеженою відповідальністю.
Микола Григорович розділив тривогу попередньо виступаючих з приводу масового виїзду українців за кордон.
– Іноді складається враження, що Україну спеціально "зачищають" від місцевого населення, – наголосив він. – Молодь зваблюють безкоштовним навчанням у багатьох іноземних вишах, добре оплачуваною роботою. Старших людей прирекли на вимирання через низький рівень медичного обслуговування або неможливість скористатися ним, високі ціни на продукти харчування і комунальні тарифи. Хотілося б почути від наших "поводирів", куди вони ведуть народ?
Досить цікаві думки висловили заступник начальника управління охорони праці Наталія Ганя, депутат міської ради Ірина Роїк, підприємці Майя Остафій, яка стала на цей шлях завдяки Центру зайнятості, Сергій Гоць та інші. Загалом можна сказати, що розмова була діловою, конструктивною і просто цікавою.
Підсумував засідання "круглого столу" Роман Романюк, який висловив упевненість у тому, що ковельський Центр розвитку підприємництва стане одним з кращих на Волині, забезпечить успішне виконання завдань, які перед ним стоять.
Наш кор.
Залишити коментар