Понад 2 млн. 160 тисяч гривень субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток отримали районний та місцеві бюджети ОТГ Ковельського району для тепломодернізації освітніх закладів і будівництва дитячих майданчиків у Велицьку та Мощеній. Це стало можливим завдяки скоординованій роботі офісу народного депутата України Степана Івахіва та районної влади.
485 тисяч гривень з цієї суми призначені для тепломодернізації загальноосвітньої школи в селі Поворську.
– Це для нас дуже потрібна допомога, – каже директор навчального закладу Наталія Демчук. – Заміни потребують ще 86 вікон — в коридорах, актовому залі та в шкільній їдальні. Ще раніше нам вдалося встановити енергоощадні вікна по класах: у цьому нам допомагали колишній голова облдержадміністрації Борис Клімчук, народний депутат Степан Івахів та його благодійний фонд “Патріоти Волині”, районний відділ освіти. Кілька років тому ми модернізували і шкільну котельню, поміняли тепломережі. В школі стало значно тепліше, а до того у деяких класах діти займалися у верхньому одязі. Сподіваємось, після заміни решти старих дерев’яних вікон на енергоощадні температурний режим у школі стане ще більш комфортним, а наші діти взимку не потерпатимуть від холоду.
Ще восени минулого року за кошти громади в приміському селі Вербка розпочали добудову нових класів місцевої загальноосвітньої школи (донині вона базується в пристосованому приміщенні сільського дитсадка). На таке будівництво залучили і кошти держави. До завершення календарного року новобудову введуть в експлуатацію. А новий навчальний рік цей освітній заклад зустрів уже в статусі навчально-виховного комплексу.
– Нове приміщення школи дасть нам змогу організувати навчання в одну зміну. А в старому корпусі навчатимуться діти початкових класів та дошкільнята, – розповідає директор НВК с. Вербки Валентина Саковська.
Разом з нею йдемо тісними коридорами старої школи, де уже розпочали заміну дерев’яних вікон на металопластикові.
– Нам потрібно встановити 47 вікон. Окрім коридорів, це стосується й окремих класів, а також їдальні та спортивного залу, де було найхолодніше. Для нас важливо покращити температурний режим у старому приміщенні, адже лише в їдальні обслуговуватимуть 400 дітей шкільного підрозділу нашого НВК.
Підрядником на об’єкті є ПП “Олицький агробуд”. Важливо, що окрім демонтажу старих та встановлення нових віконних конструкцій будівельники вирівняють і відкоси.
– Вікна якісні: 5-камерний профіль забезпечить високу тепло- та шумоізоляцію, – пояснює бригадир з монтажу вікон Анатолій Бойко. – За тиждень ми свою роботу завершимо. І діткам взимку буде затишно і тепло.
Загалом на тепломодернізацію старої будівлі ЗОШ с. Вербки за сприяння народного депутата Степана Івахіва надійшло понад 302 тисячі гривень субвенції з Державного бюджету. Ще майже 93 тисячі гривень державних коштів призначені для тепломодернізації школи в селі Бахові.
А от у ЗОШ села Зеленого (на фото) такі роботи уже завершили: всі вікна та вхідні двері тут сучасні, енергоощадні.
– Ми і раніше робили це в міру можливостей. Допомагала і сільська рада, і благодійний фонд Степана Івахіва “Патріоти Волині”, – каже директор школи Тетяна Демчук. – А за кошти державної субвенції, а це – понад 263 тисячі гривень, ми замінили решту 48 старих вікон — в деяких класах, майстерні, бібліотеці та в їдальні. Навіть у кабінеті директора тепер буде тепліше...
На порядку денному – перекриття даху та утеплення фасаду даного навчального закладу. А от в Любитові це питання уже не на часі. Ще в 2006 році будівлю сільської школи визнали аварійною та розпочали її капітальну реконструкцію: перекрили дах, утеплили фасад, замінили вікна та двері на енергоощадні. Лише у спортивній залі, де були старі дерев’яні вікна, і до сьогодні “гуляв” вітер. Але і цей, останній бастіон енергозатратності з початком навчального року впав — за кошти державної субвенції (119 тисяч гривень) в спортивній залі Любитівської ЗОШ встановили сучасні енергоощадні вікна.
У селищі Люблинець на тепломодернізацію будівлі ДНЗ “Калинонька” спрямують майже 360 тисяч гривень із загальної суми державної субвенції на соціально-економічний розвиток для територій Ковельського району. Два роки тому завдяки співпраці місцевої влади, батьківської громади та народного депутата Степана Івахіва у дитсадку відкрили додаткову, десяту групу для дошкільнят. Благодійний фонд “Патріоти Волині” долучився у дитсадку і до заміни старих вікон на енергоощадні.
– Окрім благодійників, нам також допомагали батьки, селищна рада. На сьогодні у нас замінено десь до 50 відсотків старих вікон, – розповідає завідувач ДНЗ “Калинонька” Наталія Логвинюк. – Решту поміняємо найближчим часом за державні кошти. Після того, як нас приєднали до шкільної котельні, у деяких групах взимку було прохолодно. Щоб покращити температурний режим, ми навіть встановили насоси в підвалі та регулювальні крани на радіаторах опалення. Сподіваємось, що із заміною решти старих вікон на енергоощадні нашим дітям скрізь буде комфортно.
В управлінні гуманітарної сфери виконкому селищної ради Люблинецької ОТГ повідомили, що кошти субвенції для тепломодернізації будівлі дитсадка уже надійшли. Визначились у Люблинці і з підрядником, а роботи на об’єкті розпочнуть одразу після експертизи проекту реконструкції дитсадка. Паралельно утеплятимуть і фасад ДНЗ “Калинонька”: ці роботи профінансують уже коштом держави на формування інфраструктури ОТГ.
Понад 203 тисячі гривень субвенції на соціально-економічний розвиток територій Ковельського району використають для тепломодернізації ЗОШ села Мельниці. Ще раніше благодійний фонд “Патріоти Волині” вже встановив у цьому навчальному закладі 20 енергоощадних вікон та 5 дверей. В переліку об’єктів тепломодернізації за кошти згаданої субвенції для Ковельського району також значаться загальноосвітні школи сіл Колодяжного, Скулина та Доротища.
Для довідки: з 2012 року в рамках програми з енергозбереження в закладах освіти, культури та охорони здоров’я 21-го виборчого округу благодійний фонд народного депутата Степана Івахіва “Патріоти Волині” встановив сучасні енергоощадні вікна та двері в 791-му об’єкті (9085 металопластикових конструкцій на суму понад 17 млн. 625 тисяч гривень). І це більше, ніж зроблено по всій Волині за кошти держави.
Олексій Тіщенко.
Залишити коментар