Агропромисловий комплекс Ковельського району має потужний потенціал. З цим охоче погоджується молодий, але вже доволі досвідчений аграрій Андрій Кур'ян, керуючий СТзОВ "Заповіт".
Андрій Сергійович приїхав на Ковельщину зовсім недавно. Родом він з Кіровоградщини, де закінчив тамтешній технічний університет, має дві вищі освіти. На своїй Батьківщині успішно займався бізнесом у різних сферах діяльності, однак маючи за плечима диплом аграрія, вирішив ризикнути і податися на Волинь опановувати усі тонкощі вирощування зернових на торф'яних і піщаних землях. Ініціативний керівник, який звик до труднощів, зізнається, що тут йому довелося вже на практиці вчитися сільгоспвиробництву, зважаючи на доволі примхливі погодні умови даного, досі не звіданого для нього, Поліського регіону. На жаль, на початку в приїжджого господарника не все йшло так гладко, як йому хотілося б, однак він впевнений, що досвід приходить з роками, а інколи й через помилки.
Андрій Сергійович відразу ж знайшов спільну мову з керівництвом Ковельського району, яке повірило підприємливому чоловікові, підтримало його в хороших починаннях. За це керуючих СТзОВ "Заповіт" дуже вдячний головам Ковельської РДА Віктору Козаку та районної ради Андрію Броїло.
Наразі сільгосппідприємство взяло для обробітку понад дві тисячі гектарів землі Козлиничівської сільської ради, з яких – півтори тисячі гектарів засіяло соєю, ріпаком, соняшником, ячменем, пшеницею та житом. Решту, за словами А. Кур'яна, теж планують віддати під рослинництво, але після того, як її окультивують, адже земля багато років "не бачила" плуга, тому заросла бур'янами, самосіянцями дерев.
За той невеликий проміжок часу діяльності нового СТзОВ "Заповіт" тут уже відбулися значні зміни.
"Я найперше, як тільки-но сюди приїхав, оглянув автопарк сільгоспмашин, і зрозумів, що для отримання хороших врожаїв, мені необхідно його терміново оновити. Ми закупили сучасний комбайн, машини для перевезення зерна, обприскування посівів, ще чекаємо на прибуття декількох одиниць потрібної в господарстві техніки. Таким чином, поступово налагоджуємо сільгоспвиробництво. Наразі лише одне мене турбує – роботи на полі вистачає, а працювати фактично нікому. Навіть довелося запросити бригаду комбайнерів із Кіровоградщини", – бідкається Андрій Кур'ян.
І дійсно, під час збору врожаю сої мені вдалося познайомитися з двома комбайнерами, які приїхали сюди на сезонні роботи за тисячі кілометрів, Віктором Бовтишем та Юрієм Клименком. Хлібороби охоче ділилися своїми враженнями про Волинський край. Казали, що їм тут дуже сподобалося, радужні, щедрі люди і красива природа не давали нудьгувати за рідним домом.
Керуючий "Заповітом" вважає, що пріоритетною культурою в галузі рослинництва й надалі залишатиметься соя, тому в наступному році тут планують засіяти елітними сортами значно більшу ділянку, ніж нинішнього. В господарстві вже завершують збір бобових. Окрім того, що соя має на ринку України та міжнародному чималий попит, її, на думку молодого аграрія, ще й вигідно вирощувати на бідних, виснажених ґрунтах, якими є землі "Заповіту", адже дана культура здатна її насичувати необхідними поживними речовинами. А днями сільгосппідприємство розпочало сіяти озиму пшеницю. Під цю культуру вже відведено вдвічі більший лан, ніж торік, а саме – 600 гектарів. Середня врожайність минулорічного хліба – 50 центнерів з гектара. На полі ще чекає свого обмолоту соняшник. До речі, на Волині щороку сільгоспвиробники збільшують посіви соняшнику, тому і тут теж подумують розширити площі під вирощення цієї культури.
Підприємство гідно оплачує роботу своїх трудівників, а також надає їм можливість вдосконалюватися професійно. За словами А.
Кур'яна, той, хто прагне добре заробити, може в "Заповіті" отримати за місяць більше 10 тисяч гривень.
Господарство вже розрахувалося з пайовиками зерном, на черзі ті, хто замість товару, забажали отримати на руки гроші.
Наразі в планах вправного господаря створити на підприємстві всі умови для належного тривалого зберігання зерна, щоб не витрачати зароблені такою важкою працею гроші на додаткові послуги. А коли підприємству вдасться твердо стати на ноги, то й взятися за тваринництво, яке донедавна тут успішно розвивалося. До слова, в "Заповіті" й далі працює знана на Волині трудівниця, кавалер Ордена Княгині Ольги III ступеня Поліна Климчук. Її здобутий неоціненний досвід та новітні інноваційні технології вирощування зерна, які активно впроваджує молодий керівник, вже дали свої перші вдалі сходи.
Андрій Кур'ян, якого місцеві селяни і робочі поважно кличуть "Сергійовичем", активно підтримує різного роду благодійні акції. Він зізнається, що прагне назавжди сюди переїхати, адже вже встиг щиро полюбити привітних волинян, благодатну, щедру землю, по-особливому гарну природу цього озерного Лесиного краю.
Оксана Клекоцюк.
На знімках: керуючий СТзОВ "Заповіт" Андрій Кур'ян; комбайнери Віктор Бовтиш і Юрій Клименко; на полі СТзОВ "Заповіт".
Фото автора.
Залишити коментар