Інформаційна мозаїка
Найпоширенішим жіночим ім’ям в світі у 2017 році стало ім’я Софія. Такий висновок зробила авторка сайту babynamewizard.com Лаура Уоттенберг.
Як повідомляє британське видання “Daily Express”, Уоттенберг проаналізувала дані про імена новонароджених в 48 країнах. Вона з’ясувала, що це ім’я лідирує в Мексиці, Росії, Чилі, Естонії, Італії, Швейцарії, Словаччині, Аргентині.
“Мене просто вразило, що люди різних культур, що говорять різними мовами, вибрали одночасно одне і те саме звучання імені”, – зізналася Уоттенберг.
Американка Лаура Уоттенберг – один з найвідоміших у світі експертів по іменах. Її цікавлять як культурологічні, так і етимологічні аспекти людських імен. У 2005 році Уоттенберг опублікувала книгу «The Baby Name Wizard».
х х х
За даними Ковельського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Волинській області, цьогоріч у Ковелі найпопулярнішими іменами для дівчаток були Меланія, Анна, Софія, Марія, Дарина, Злата, Вероніка. Серед чоловічих імен домінують Артем, Максим, Давид, Тимофій, Олександр.
х х х
Часом батьки називають своїх дітей незвичними, оригінальними іменами. Наприклад, наприкінці 2016 року у Києві новонароджену дівчинку назвали Україна. А дівчинка, яка в серпні цього року народилася в США у день повного сонячного затемнення, носитиме ім’я Екліпс, що в перекладі з англійської означає “затемнення”.
Світлана ЛЯШУК.
В Індії, країні дорогоцінних каменів, здавна розповсюджена думка, ніби кожному місяцеві відповідає певний благородний камінь. Січень – це місяць граната, символу вірності. Лютий відзначений печаткою аметиста, що уособлює щирість почуттів. У березні особлива пошана випадає на долю аквамарина, який означає хоробрість.
Квітень проходить під знаком діаманта, що символізує чистоту. Для травня характерний смарагд: він має приносити людям любов і успіх. У червні «іменинник» олександрит (місячний камінь), а у липні – перли, що нібито приносять здоров’я. У серпні святкує сардонікс – знак родинного щастя. Один із найкоштовніших каменів – сапфір – пов’язаний із вереснем (індуси вірять у те, що він знаменує мудрість). Два камені належать жовтню: опал і турмалін. Вони уособлюють прагнення і надії. Топаз – мінерал листопада, віщує вірність і довіру. Грудню належить бірюза, – ознака здоров’я і благополуччя.
Підготував Ігор ВИЖОВЕЦЬ.
Днями мережею Інтернет поширилася цікава історія, яку розповіла одна з пасажирок громадського транспорту.
– Їду в “маршрутці” додому і раптом розумію, що грошей для оплати проїзду немає (гаманець забула на роботі). Що робити? Сором який, а водій вже поглядає в дзеркало, наголошуючи: «Передаємо за проїзд».
Пошукала в сумочці якихось дрібних грошей. Але знайшла тільки шоколадку, якою мене пригостили в цей день. Ну, що ж, вибору не було: передала за проїзд шоколадку. Переходить вона з рук у руки, всі сміються.
Доходить шоколадка до водія, він здивовано подивився на такий дивний платіжний засіб. А потім посміхнувся і сказав: «Передайте здачу».
Мені передали дві шоколадні цукерки! Водій виявився з гумором, сміялася вся “маршрутка”!
Підготувала Юлія ЛИТВИНЮК.
Народна прикмета: якщо автомобіль з літерою «У» ввімкнув “двірники”, значить, він буде повертати.
ххх
Етикетка на пляшці з негазованою водою: “Вода натуральна. Склад: екстракт води, ідентичний натуральному, підсилювач смаку, розріджувач, підсилювач прозорості, консервант”.
ххх
Проходять змагання між трьома країнами: хто з учасників довше зуміє протриматися під водою.
Перший пірнає американець: 2, 3, 4 хвилини – виринає. Глядачі аплодують.
На запитання кореспондента, як йому це вдалося, відповідає:
– Система йогів.
Другим пірнає француз. 2, 3, 4,…10 хвилин! Глядачі в захваті.
– Як вам це вдалося?
– Система йогів, – відповідає француз.
Черга українця – пірнає. 2, 3, 4, 5, 6, 7… 20 хвилин – немає його. 30 хвилин – виринає. Глядачі в шоці:
– Як же вам це вдалося? Це що – система йогів?
– Та яка система йогів… Плавки за корч зачепилися…
ххх
Розмовляють дві блондинки.
– Ти чому така сумна?
– Анкету в посольстві не прийняли.
– З якої причини?
– Неправильно заповнила. В останньому рядку було написано: «Не заповнювати», я написала: «Добре».
ххх
Стук у двері:
— Відчиніть, це поліція!
— А навіщо ви там зачинились?
ххх
На вулиці до чоловіка підходить гарненька дівчина:
– Вибачте, але мені здається, що ви батько одного з моїх дітей...
Чоловік перелякано:
– Я?
– Та заспокойтеся, я вчителька!
Зібрав Максим БЕЗЖУРНИЙ.
У пору пізньої осені на ринках та на прилавках магазинів погляд покупців притягують яскраві помаранчеві плоди – хурма, або як ще її називають в Японії – «слива богів».
Стиглі плоди хурми не лише смачні, але і корисні ласощі. У плодах містяться вітаміни А, Р, РР, З, мікроелементи, білки, лимонна кислота і біологічно активні речовини. У хурмі багато йоду. Плоди насичені рослинними цукрами, корисними для серця.
Хурма служить профілактикою захворювань легень і утворення каменів у нирках. Має сечогінну і тонізуючу дію, рекомендується при нервових розладах, поганому настрої, їй під силу здолати навіть глибоку депресію. А ще вона укріплює зір і не дає організму старіти завчасно.
Дієтологи рекомендують хурму тим, хто бореться із зайвою вагою, оскільки, не дивлячись на солодкий смак, хурма містить мало калорій.
Проте варто враховувати, що медики не рекомендують включати цей фрукт в раціон діабетиків.
Мар’яна МАРТИНЮК.
Залишити коментар