Вчені пояснюють любов підлітків до ризику гормональними особливостями організму. Крім того, для тінейджерів дуже важливо визнання однолітків; заради того, щоб заслужити повагу оточуючих, вони готові на божевільні вчинки.
Отже, 10 небезпечних розваг тінейджерів, які приведуть в жах будь-якого дорослого і про які мають знати батьки.
Гра "48-Hour Challenge"
Зараз серед підлітків набирає популярність віртуальна гра під назвою "48-Hour Challenge" (48-годинний виклик). Суть гри полягає в тому, що підліток повинен піти з дому і ховатися від батьків протягом, як мінімум, двох днів.
За це гравцеві нараховуються бали. Найвищу оцінку отримує той, чиє зникнення стане найбільш резонансним.
Найжахливіше в цій грі те, що підліток здатний протягом двох діб холоднокровно не давати про себе знати, у той час як його батьки божеволіють від неспокою.
Так, у цьому віці бажання бути "крутим" і виділитися в середовищі однолітків може виявитися сильнішим від співпереживання найбільш близьких людей…
Гра "Біжи або помри"
Періодично з різних міст Росії та України надходять повідомлення про нову смертельно небезпечну розвагу підлітків — гру під назвою "Біжи або помри". Сенс цієї забави полягає в тому, що діти перебігають дорогу максимально близько до якогось автомобіля.
Або проскочиш, або ні…
Селфі на опорі ЛЕП
Опори ЛЕП дуже привабливі для підлітків: забравшись на самий верх, можна помилуватися околицями з висоти пташиного польоту, а також зробити екстремальне селфі. На жаль, ця пригода може закінчитися трагічно.
Нерідкі випадки, коли тінейджери, що забралися на опори, гинули від ударів струмом.
Варто пам'ятати, що для того, щоб отримати смертельну електротравму, зовсім необов'язково торкатися до проводів; напруга електрики в них настільки висока, що поразка струмом може відбутися через повітря.
"Зацепінг"
Зацепінг — це проїзд на поїзді або в електричці із зовнішньої сторони транспортного засобу, наприклад, на даху або підніжці. Найбільш "крутим" для зацепера вважається проїзд на високошвидкісному поїзді "Сапсан".
Свої "досягнення" підлітки зазвичай знімають на відео і викладають в інтернет.
Захоплення дуже небезпечне: кожен рік фіксують десятки випадків травмування та смерті людей, що проїжджають на зовнішній стороні поїздів.
Найчастіші причини смертей: падіння з поїзда, ураження електричним струмом, зіткнення з якою-небудь перешкодою під час руху.
"Шопліфтінг"
Шопліфтінгом називаються магазинні крадіжки, вчинені не стільки заради грошей, скільки заради гострих відчуттів. Все викрадене шопліфтери фотографують і викладають в інтернет, щоб похвалитися досягненнями.
В подальшому викрадені речі продають через сайти безкоштовних оголошень або навіть викидають через непотрібність.
У цьому "мистецтві" є багато тонкощів. Треба знати, як не потрапити на камери відеоспостереження, обдурити охоронців і виготовити пристосування для обходу рамок. Деякі шопліфтери настільки відточили свою майстерність, що примудряються виносити з магазинів невеликі телевізори і смартфони.
У разі, якщо підліток, який розважається подібним чином, буде спійманий, його батькам доведеться платити штраф, а самому йому можуть загрожувати виправні роботи або обмеження волі.
"Дігерство"
Під дігерством розуміють дослідження всякого роду підземних споруд: підвалів, вентиляційних шахт, занедбаних тунелів і т. д. Свої вилазки дігери знімають на відео і викладають в інтернет.
Особи вони зазвичай прикривають. Деякі просунуті дігери навіть проводять екскурсії, показуючи туристам красу підземного світу.
Незважаючи на романтичність, це захоплення дуже небезпечне: ніхто не застрахований від обвалень і отруєннь підземними газами.
"Руфінг"
Якщо дігери люблять проводити час під землею, то руфери воліють місця, наближені до неба — дахи та горища. Щоб проникнути на горище, а потім і на дах, руфери вдаються до всіляких хитрощів: від зламу замків — до просування по водостічній трубі.
"Скайуокінг"
"Скайуокінг" — це ходіння по найбільш високих і небезпечних об'єктах без страховки. Скайуокери підкорюють вежі і мости, балансують на стрілках будівельних кранів. З собою вони не беруть нічого, крім фотоапаратів. Зрозуміло, це захоплення вкрай небезпечне.
Ігри з асфіксією
Останнім часом це найнебезпечніше заняття стало досить популярним у дітей і підлітків. Суть його така: спочатку тінейджер підвищує свій тиск з допомогою присідань або прискореного дихання, потім затягує собі на шиї мотузку і відразу ж послаблює її.
Після цих маніпуляцій настає короткочасна втрата свідомості і галюцинації.
Чи варто говорити, що ця забава може призвести до досить трагічних наслідків, особливо якщо підліток "розважається" поодинці?
Якщо не встигнути вчасно послабити мотузку, то в мозку настане кисневе голодування, яке може закінчитися смертю.
Гра "Сіль і лід"
Суть гри така: на тіло гравця кладуть кубик льоду, який посипають сіллю.
Від впливу холодного льоду шкіра запалюється. Коли ж на запалену ділянку потрапляє сіль, гравець починає відчувати нестерпний біль.
За правилами гри, перемагає той, хто довше за всіх терпить присутність солі і льоду на своєму тілі.
Але одним лише болем справа не обмежується: сіль роз'їдає шкіру, залишаючи жахливі шрами. Відомі випадки, коли ця гра призводила навіть до хімічних опіків третього ступеня.
Підготувала Орися ФІЛІПЧУК.
Залишити коментар