26 квітня ц. р. в м. Ковелі відбувся мітинг з нагоди 27-ої річниці Чорнобильської трагедії, який пройшов біля пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС.
Пом'янути загиблих та висловити велику шану ліквідаторам на ЧАЕС прийшли представники міської влади, депутатського корпусу, громадськості, духовенства, учні навчальних закладів міста.
Вступним словом мітинг відкрили ведучі Наталія Гончар та Сергій Цехончук.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, усіх тих, хто відійшов у Вічність.
Перед присутніми виступив секретар міської ради Михайло Гетьман. У своїй промові Михайло Олександрович повернувся до подій 26 квітня 1986 року, які уже третє десятиліття бентежать душу кожного свідомого громадянина. Але скільки б не минуло часу, не загоїти рани тих, хто першим прийняв на себе удар людської безпечності, недбалості чи безвідповідальності.
– Сьогодні ми можемо відверто говорити про причини трагедії, якої могло б не бути, – з гіркотою говорив М. Гетьман. – Ми втратили багатьох співвітчизників, кращих представників різних професій. Розділяємо біль втрати із вдовами, яким довелося самотужки виховувати дітей, з матерями, які залишилися без синів, з тими, хто втратив близьких людей.
На знак поваги і вдячності секретар міської ради Михайло Гетьман та заступник міського голови Ігор Прокопів вручили вдовам та ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС Подяки міського голови, квіти, цінні подарунки.
Помічник народного депутата України Степана Івахіва Наталія Маленицька із вдячністю говорила про тих, хто врятував світ від атомного лиха. Проте, за її словами, держава не все зробила для того, щоб цим людям допомогти долати труднощі в їхньому нелегкому житті.
Наталія Дмитрівна вручила ліквідаторам аварії на ЧАЕС, вдовам Почесні грамоти та матеріальну допомогу від народного депутата України Степана Івахіва.
Безмежну вдячність за відвагу і героїзм "чорнобильцям" адресувала голова Ковельського міського осередку громадської організації "Союз Чорнобиль України" Олена Чеханюк.
Перед присутніми виступили голова благодійного фонду "Інваліди Чорнобиля" Володимир Ілюк, ліквідатор аварії на ЧАЕС, полковник внутрішньої служби Юрій Савчук, колишній начальник дільниці сільськогосподарського постачання від ПМК-62 Володимир Нагалюк.
У своїх виступах вони згадали про незабутні тривожні дні 1986 року, поділились із співвітчизниками наболілими проблемами.
Панахиду за померлими відправив настоятель собору святого Димитрія Солунського, благочинний Ковельського міського благочиння УПЦ Київського патріархату митрофорний протоієрей о. Анатолій.
Від учасників урочинстого зібрання було покладено вінки до підніжжя пам'ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час мітингу-реквієму біля пам'ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС.
Фото з архіву відділу внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
25 квітня Голобський районний будинок культури був вщент заповнений людьми.
З нагоди 27-ї річниці Чорнобильської трагедії тут відбувся районний тематичний захід "Тривожні дзвони Чорнобиля".
В заході взяли участь учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутати районної, селищних і сільських рад, представники духовенства, керівники підприємств, установ, організацій, громадськість.
...Чорною плямою лягла Чорнобильська трагедія на нашу Україну. О 1-й год. 21 хв., коли всі мирно спали, стався новий відлік часу. 28 чоловік заступили собою смерть. Шестеро із них загинули відразу. Посмертно їм присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Віддали усе, що мали найдорожче – життя, бо рятували Вітчизну, прикривали вогонь, щоб не поширився на інші блоки.
На сцену виходять учні з портретами загиблих і розповідають про них. Плачуть дзвони, тужать за тими, кого немає серед нас. Вони всі були молоді, діяли не за наказом командира, а за велінням совісті. У залі чути тяжкі зітхання, бо це катастрофа, якій немає рівних. Знищено здоров'я людей, забрано життя.
Перед присутніми виступив перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Стиранка, який подякував усім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за їх героїчний подвиг.
До учасників ліквідації аварії на ЧАЕС звернулася заступник голови районної ради Галина Коляда.
За мужність, гуманізм, самовіддану працю під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, активну громадянську позицію та з нагоди 27-ї річниці Чорнобильської трагедії окремих ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначено подяками голови райдержадміністрації і голови районної ради. Ряд із них нагороджено відзнаками Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України".
Із словами вдячності та підтримки до своїх побратимів звернулися голова Ковельської добровільної організації "Союз Чорнобиль" Валерій Дубинчук, його заступник Костянтин Луценко. Членів Ковельської добровільної організації "Союз Чорнобиль" було відзначено Подяками місцевої організації та орденом "За заслуги" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України".
На урочистому заході виступили помічник народного депутата України Степана Івахіва Наталія Маленицька, яка вручила Почесні грамоти народного депутата України, а також депутат районної ради Галина Рябко.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Урочистий захід супроводжувався виступами народного аматорського хору працівників культури "Вишиванка", тріо Дубівського будинку культури, солістів районного будинку культури, будинку культури с. Тойкута, народного аматорського жіночого квартету Голобської дитячої музичної школи та ряду інших.
З великою увагою слухали присутні пісні "Лелеки", "З вирію журавлі летіли", "На Чорнобиль журавлі летіли", і т. д. Із особливим хвилюванням прозвучала "Молитва" у виконанні Василя Шевчука.
Почесні грамоти, грошові нагороди, квіти, як зазначено вище, були вручені багатьом ліквідаторам, вдовам. Декого викликали двічі, як ось мого сусіду Миколу Кудацького, у якого і батько (нині покійний) теж був ліквідатором, тому рано пішов із життя.
...Сама природа у 1986 році зробила нам застереження: "Люди, не будьте байдужими, жорстокими, безпечними! Пам'ятайте, що доля планети, доля всього людства та наше майбутнє – у ваших руках".
Хочеться побажати усім нам чистого безхмарного неба без вибухів і потрясінь!
Лідія ГАРЛІНСЬКА.
НА ЗНІМКАХ: під час районного тематичного заходу «Тривожні дзвони Чорнобиля».
Фото з архіву райдержадміністрації.
Залишити коментар