В урочищі «Соколи», що біля річки Турії, відбувся мітинг-реквієм з нагоди 70-річчя створення УПА.
Зібралися, щоб вшанувати героїв, колишні вояки Української Повстанської армії, депутати міської ради, представники громадських і політичних партій, педагоги і учні.
Перед присутніми виступив громадський активіст, Заслужений працівник культури України Іван Сидорук. Він повідомив, що тут біля верби, якій приблизно до ста років, закладено камінь, на якому встановлена пам’ятна дошка на честь юних ковельчан, які брали участь у національно-визвольній боротьбі в повоєнні роки у Ковелі.
Одним з героїв супротиву був Олександр Баховець, який народився у Ковелі, навчався у середній школі № 3. Він був керівником підпільного молодіжного осередку українських націоналістів. Під час німецької окупації розповсюджував антифашистські листівки. Після війни займався антибільшовицькою пропагандою, збирав зброю для вояків УПА, домовлявся про лікування повстанців у військовому госпіталі.
Іван Сидорук також зазначив, що в урочищі «Соколи» робиться все можливе для того, щоб вшанувати подвиг юних підпільників.
– Зараз, – повідомив виступаючий, – Олександр Баховець проживає в місті Черкасах і видав книжку поезій, в якій багато віршів присвятив своїм друзям по спільній боротьбі.
У січні 1946 року, як було сказано, Олександра Баховця заарештували і засудили на 15 років каторжних робіт. Відбував покарання на Колимі, звільнений за амністією в 1955 році.
Іван Сидорук також, звертаючись до учасників мітингу-реквієму, попросив підтримки у зверненні до влади, щоб увіковічити місце, де встановлений пам’ятний знак на честь підпільної організації українських націоналістів місцевого значення.
Це дасть можливість, наголосив Іван Сидорук, зберегти від будь-якої забудови унікальне місце, де зберігається пам’ять про події тих минулих років.
На мітингу-реквіємі із спогадами виступив учасник УПА Іван Шевко.
– Я у шістнадцять років, – сказав він, – підтримував із повстанцями зв’язок, розповсюджував листівки, агітував проти більшовизму. Хоч мені тоді було небагато літ, але, повірте, смерті я не боявся і сміливо виконував доручення.
Про свято 70-річчя УПА, що відзначається в ці дні, українську мову, яку треба берегти, говорив депутат районної ради Ігор Верчук.
Степан СКОКЛЮК.
Залишити коментар