У зв’язку з неодноразовими зверненнями жителів міста Ковеля стосовно процедури отримання дозволів на встановлення індивідуального опалення в квартирах багатоквартирних житлових будинків повідомляємо, що виконавчий комітет Ковельської міської ради керується Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року, №4, із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.07, № 169, зареєстрований у Мін’юсті 09.12.05 за № 1478/11758).
Цей Порядок визначає процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води (далі – ЦО і ГВП) житлового будинку при відмові споживачів від послуг ЦО і ГВП.
Для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП в місті Ковелі рішенням виконавчого комітету №178 від 28.04.2006 року створено постійно діючу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП та затверджено положення про роботу даної постійно діючої комісії.
Для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.
До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення.
Наголошуємо, що рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, Комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.
Комісія після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.
При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.
Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є відсутність копії протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення, відсутність підтримки всіх власників приміщень (квартир) у житловому будинку.
У разі незгоди заявника з відмовою спір вирішується в судовому порядку.
Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником.
Відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи.
Роботи з відключення будинку від мереж ЦО і ГВП виконуються у міжопалювальний період.
По закінченню робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження.
Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.
Виконавчий комітет Ковельської міської ради.
Залишити коментар