Збір за паркування транспортних засобів є одним із джерел наповнення місцевого бюджету. Міська влада ставить завдання – належно організувати роботу, аби привести діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів у Ковелі відповідно до вимог чинного законодавства. Це дозволить не лише використати фінансовий ресурс від впорядкування сфери платного паркування автотранспорту, а й поліпшити безпеку руху та культуру водіїв.Що важливо, нормативно-правові акти вимагають перейти на систему автоматичної оплати за паркування автомобілів. Такий досвід впроваджено не лише за кордоном, а й у багатьох українських містах. Очікується, що таке нововведення унеможливить приймання паркувальниками готівкових коштів, збільшить надходження до бюджету.
З дотриманням норм законодавства України у нинішньому році розроблено та погоджено у Волинському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету проект рішення міської ради «Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів в м. Ковелі», яким ставку збору було зменшено до мінімальної – 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої Законом на 1 січня податкового року, та відведено спеціальні земельні ділянки для організації та провадження діяльності із забезпечення стоянки таксі.
Даний проект рішення 25 червня 2012 року пройшов громадське обговорення. Оголошення про це зібрання було опубліковане у газеті «Вісті Ковельщини». Після обговорення проект документа розглянутий та прийнятий на черговій сесії міської ради. Слід зауважити, що жодного представника таксомоторних перевезень міста на громадських слуханнях не було.
Нормативним документом, котрий регулює порядок організації платного паркування та відповідно процес справляння збору за паркування, є Правила паркування транспортних засобів, затверджені постановою КМУ від 3 грудня 2009 року, № 1342. Аби технічно облаштувати майданчики для платного паркування в місті відповідно до вимог зазначених Правил, необхідно було придбати обладнання на суму понад 250-300 тис. грн., котрих витрачати з міського бюджету недоцільно. Було прийнято стратегічне рішення: визначити уповноважену особу, згідно з вимогами чинного законодавства, яка б змогла організувати процес платного паркування в місті, що дало б змогу наповнювати міський бюджет.
Рішенням виконавчого комітету від 09.08.2012 року, № 321 було оголошено конкурс з визначення уповноважених осіб з організації місць для паркування та справляння збору за паркування в м.Ковелі, про що повідомлено через газету «Вісті Ковельщини».
Одноголосним рішенням конкурсного комітету з визначення уповноважених осіб з організації місць для паркування та справляння збору за паркування в м. Ковелі, засідання якого відбулося 18 вересня 2012 року, переможцем визнано єдиного претендента – підприємця Корсака С. С.
Відповідно до умов договору, укладеного між виконавчим комітетом та Корсаком С. С., останній зобов’язується сплачувати до міського бюджету збір за місця для паркування транспортних засобів згідно з порядком, визначеним Податковим кодексом, та в розмірі, затвердженому міською радою, а це – понад 300 тис. грн. на рік. Окрім цього, підприємець зобов’язується забезпечити прибирання відведених майданчиків та нанесення дорожньої розмітки, що дозволяє економити міській раді кошти в розмірі понад 50 тис. грн. Створюється 10 нових робочих місць.
Рішенням виконавчого комітету у листопаді встановлено плату за паркування одного транспортного засобу за одну годину на майданчиках для платного паркування в Ковелі у розмірі 3 гривні.
Як організована ця робота, чи облаштовані місця для паркування, йшлося днями на нараді у першого заступника міського голови Анатолія Трофимука. В обговоренні питання взяли участь начальники відділів економічного розвитку Андрій Товстига, комунального господарства – Олександр Балак, відділу ліцензування територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області – В’ячеслав Козлов, державтоінспектор ВДАІ Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Сергій Павлючик, директор МПП «Колос», представник таксистів міста Микола Матвійчук, приватний підприємець Сергій Корсак.
Сергій Корсак розповів про обсяг виконаних робіт, серед яких – демонтаж дорожніх знаків, які не передбачаються новими схемами розміщення земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів. Повідомив, що для безкоштовного паркування транспорту інвалідів стоянка на 12 місць буде обладнана біля кафе «Затишок». Він також зауважив, що з 13 листопада – дня набрання чинності договору таксисти жодного разу не сплачували за паркування.
На нараду прибули й понад 40 таксистів, які висловили невдоволення рішеннями влади. Директор МПП «Колос» Микола Матвійчук переконаний, що таксисти не повинні сплачувати збір за паркування, адже вони уже є платниками єдиного податку. Якщо і буде прийняте підприємцями рішення про сплату збору за паркування, то вони воліють перераховувати його безпосередньо в міський бюджет, не використовуючи при цьому послуги «посередника».
Анатолій Трофимук та Андрій Товстига переконливо довели їм законність дій влади і підприємця Сергія Корсака.
Варто зазначити, що з боку міської влади та уповноваженої особи саме для таксистів (!) було застосовано норму п.20 Правил, яка відміняє вимогу встановлення паркомату, але зобов’язує укладати угоду на користування цим майданчиком, що значно зменшує вартість стоянки для самих же таксистів.
Адже згідно з угодою вартість користування майданчиком для стоянки таксі становитиме 40-50 грн. на місяць для однієї машини таксі. Уклавши угоду, таксист має гарантію, що, крім визначених осіб, користуватися місцем стоянки таксі не мають права інші учасники руху. Як поінформував начальник відділу ліцензування територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області В’ячеслав Козлов, в Ковелі 117 суб’єктів господарювання мають ліцензії на перевезення пасажирів таксі та 200 ліцензованих транспортних засобів.
Доречно повідомити, що в процесі публічного обговорення вище- названих проектів документів й питань з організації діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів представників таксомоторних перевезень було запрошено на ділову розмову до першого заступника міського голови. Їм пропонували впорядкувати стоянки таксі навпроти залізничного вокзалу та вирішити питання сплати ними збору за паркування транспортних засобів до міського бюджету. Проте присутні представники перевізників навідріз відмовились від поданої пропозиції.
Незважаючи на неодноразові звернення мешканців міста щодо перенесення стоянки таксі з привокзальної площі в інше місце, адже можливості здійснити під’їзд до вокзалу за власними потребами у пересічних ковельчан немає, міська влада все ж таки залишила таксистам виділене місце.
Хотілося б, аби таксисти зрозуміли: стоянка – це теж робоче місце, яке потребує відповідного облаштування. Адже підприємці на ринку обладнують свої торгові місця.
У цьому контексті представник Ковельської ДАІ Сергій Павлючик наголосив на необхідності регулювання діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів. Лише за останні 10 днів на привокзальній площі складено 33 протоколи про порушення правил стоянки. Враховуючи звернення мешканців міста щодо стихійного паркування автотранспорту на прибудинкових територіях та входах до ринків, на засіданні виконавчого комітету у грудні цього року у форматі розгляду питання про безпеку дорожнього руху у Ковелі буде заслухано інформацію представників ДАІ про дотримання правил паркування транспортних засобів та вимог правил дорожнього руху.
Як підсумок розмови на нараді, підприємцям-таксистам рекомендовано до 3 грудня 2012 року укласти договори з уповноваженою особою з організації місць для паркування та справляння збору за паркування в Ковелі.
Відділ економічного розвитку виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар