Гуманітарний вантаж у Бучу
Заступник міського голови Віктор Жигаревич та керуючий справами Іван Чуліпа нещодавно особисто доставили допомогу у місто-партнер. У Бучу помандрували й зворушливі дитячі малюнки зі словами підтримки.
Міський голова Ігор Чайка написав на своїй сторінці у Фейсбук, що відправили сто ящиків хліба, які надав Ковельський хлібокомбінат. Крім продуктів та засобів гігієни, тепер життєво необхідні там бензинові генератори та пальне для їхньої роботи, багато інструментів, з допомогою яких можна прибирати, чистити та звільняти місто від руйнувань: шліфувальні машини, шабельні пилки і навіть кувалди.
“Дякую колегам з бюджетної сфери, бо саме на ваші добровільні пожертви ми змогли оперативно закупити ці необхідні для постраждалого міста потреби”, – зазначив мер.
У гуманітарному штабі, що діє на базі Бучанської української гімназії, де розвантажували бус, тільки такі генератори наразі – єдине джерело світла.
Втім, життя повертається в Бучу. І міста-партнери допомагають цьому.
У Ковелі також організували перевантаження гуманітарної допомоги для Бучі, яка надійшла від їхнього польського міста-побратима Тушина.
“У такий спосіб зараз щодня для десятків українських міст створюється справжній маршрут допомоги, кінцевою станцією якого буде лише наша Перемога”, – пише Ігор Чайка.
Це уже четвертий подібний транспортний засіб, що останнім часом надійшов у наше місто з Німеччини.
Нещодавно дві машини подарував Ковелю Барзінгхаузен, одну – Оберкохен. Три з них поповнили автопарк міськрайонного управління УДСНС України у Волинській області, одну передали на потреби КП “Добробут”.
Начальник управління Володимир Войтанік розповідає, що такі автомобілі їм дуже знадобляться у роботі. Вони будуть задіяні на невідкладних роботах в осередках пожеж, а також під час паводків, адже оснащені мобільними мотопомпами.
Крім того, Барзінгхаузен і Вальсроде передали у Ковель чимало пожежно-рятувального обладнання та спорядження.
“Велике спасибі нашим німецьким друзям. Вони з перших днів війни допомагають нам. Аби пожежно-рятувальний автомобіль прибув з Вальсроде, чимало зусиль доклав великий патріот нашого міста Міхаель Хааке. Дякую йому за це. І за все, що йому вдалось зробити для Ковеля та України”, – зазначає міський голова Ігор Чайка.
Цими днями на вулиці Незалежності висадили сакури. 17 саджанців сорту “Канзан” подарував місту підприємець, член виконавчого комітету Роман Дідицький.
Тепер вони стануть гарним доповненням до відремонтованого тротуару. Будівельники теж фінішують з роботами на цьому відрізку. Йдеться про частину центральної вулиці Ковеля – від Олени Пчілки до Івасюка.
Як ми повідомляли раніше, власник мережі “Classic” розпочав висадку сакур кілька років тому. Завдяки йому вони вже ростуть на вулицях Незалежності, Павлова, бульварі Лесі Українки та в парку Тараса Шевченка.
“З перших днів війни команда мережі “Classic” дуже багато допомагає Збройним силам України. Разом з тим, вона не забуває і про наше місто та продовжує вкладати власні кошти в інфраструктуру, озеленення. Дуже вдячний Роману Дідицькому за його ініціативу, хороші справи. Нехай усе добро повертається йому сторицею”, – зазначає міський голова Ігор Чайка.
Комунальні служби працюють у посиленому режимі. До Великодня чималий об’єм робіт ще необхідно виконати.
Як розповів директор КП “Добробут” Ігор Михалевич, другий тиждень поспіль його працівники задіяні на прибиранні міських кладовищ. Вони вивозять сміття, вирізають парость, очищають доріжки.
“Дуже просимо, після прибирання могил свої рідних і близьких, викидати сміття на цвинтарі в одному місці, де можливий під’їзд техніки. Також бажано відмовитися від штучних квітів. Як тільки вони знебарвлюються і втрачають свій естетичний вигляд, то швидко опиняються на смітниках, забруднюючи довкілля”, – зазначає Ігор Михалевич.
Священнослужителі також закликають людей не нести пластик на цвинтар, адже він з кожним роком все більше шкодять екології.
Вони наголошують, що такі букети не мають нічого спільного з виявом християнської віри – це традиція, що поширилася у радянські часи, і в Європі нічого подібного немає.
Формують реєстр приміщень
У Ковельській громаді формують реєстр приміщень, доступних для безоплатного розміщення переселенців
У відділі обліку, розподілу та приватизації житла міськвиконкому ведеться реєстр поселених осіб, які евакуювалися з районів проведення бойових дій. Станом на 12 квітня уже зареєстровано 4325 людей. Про це інформує начальник структурного підрозділу Ніна Іваненко.
Фахівці відділу співпрацюють з Ковельським об’єднаним міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки з приводу взяття на облік чоловіків призовного віку.
Крім того, видаються довідки внутрішньо переміщеним особам для отримання продуктів харчування, засобів гігієни, одягу.
На виконання постанови Кабінету Міністрів здійснюється формування реєстру приміщень, доступних для безоплатного розміщення переселенців. Їх власникам нараховують компенсацію для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Зокрема, за березень повернуть кошти 41 власнику помешкань, де живуть 117 людей, які покинули свої домівки через війну.
Залишити коментар