Ковельська громада:виклики, люди, рішення
З першого дня війни Ковель підтримали наші закордонні друзі. Стали надходити дзвінки від мерів міст-партнерів, які запитували, яка потрібна допомога. Кожна розмова завершувалась відправленням благодійних вантажів. А ще вони взялись прихистити наших людей. Це той момент, коли довіра – не просто слова, а конкретні дії.
Уже 27 лютого перша група ковельчан поїхала у литовську Утену. Далі були Ленчна, Легіоново, Бжег Дольний, Бабошево у Польщі. Теплий прийом організували німецькі міста Барзінгхаузен і Вальсроде.
Кожне місто відправляло автобуси до наших найближчих сусідів у Холм, де працівники їх міської ради організовували зустріч, короткий відпочинок. А далі – знову в дорогу.
Скільки добрих слів, скільки важливих фраз підтримки: ми з вами, ми віримо у вас, тримайтесь, Україна переможе.
На знак солідарності з нами синьо-жовті прапори з’явились на муніципалітетах у Бжегу Дольному, Ленчні, Бабошево. Утена облаштувала сквер на честь українських Героїв. Доброчинні акції, збір коштів, сесії присвячували Україні і нашому Ковелю.
Як це було зворушливо, коли депутати міської ради німецького Барзінгхаузена левову частку свого засідання обговорювали, чим вони можуть нам допомогти. Хвилиною мовчання тут вшанували пам’ять захисників, які віддали життя за нашу Незалежність. І зустріч вони завершували словами: “Слава Україні”!
Мер цього містечка Хеннінг Шуенгоф неодноразово спілкувався з міським головою Ігорем Чайкою. І у Ковель приїхали п’ять фур з важливими речами: спальні мішки, ковдри, одяг, предмети особистої гігієни, продукти харчування.
А як сильно вони підтримали наших рятувальників! Два пожежних автомобілі та чимало спорядження передали місцевій частині.
Згодом ще один такий автомобіль ми отримали від німецького міста Вальсроде. Крім того, звідти був надійшов багатотонний вантаж.
Про все це подбав голова благодійного товариства Міхаель Хааке, заручившись підтримкою бургоміста Гельми Шпьоринг. До слова, Міхаель планує найближчим часом приїхати у Ковель.
До перемоги України кожен долучається, як може. Мер Щучина Артур Кучинскі особисто доставляв на кордон замовлене Ковелем.
Мер Ленчни Лєшек Влодарскі у перші дні війни віддав генератор, який слугував їх міській раді. Згодом вони закупили для Ковеля ще один такий агрегат. Та й зібрано було чимало цим містом іншої допомоги.
У завантаженні бусів на Ковель бере участь бургомістр Бжега Дольного, завжди цікавиться ситуацією у місті, країні. Готель, який знаходиться у спортивному комплексі, віддали для потреб наших людей. У місцевій гімназії відкрили спеціальний клас для українських дітей.
Мер Утени Альвідас Катінас разом з депутатами проголосували за надання Ковелю коштів у сумі 48 тисяч євро.
За підтримки Президента Холма Якуба Банашека постійно на гуманітарні пункти збору Ковеля їхали буси з продуктами, ліками та іншими необхідними речами.
А керівник Легіоново Роман Смогожевскі вирішив одразу допомогти нашому українському місту-партнеру Бучі. І вантаж з-під Варшави помандрував у напрямку української столиці.
Маленька польська гміна Бабошево, а як багато зроблено! Саме туди вуйт Богдан Пєтрушевскі запросив найбільше людей – майже 100 жінок і дітей ми відправили до них. Чимало допомоги теж надійшло від їх громади.
«21 травня – День Європи. Завдяки таким партнерам, які є у нас, ми відчуваємо себе частиною великої європейської родини. Україна переможе! І на цю величну подію ми запросимо друзів з усього світу, які у такий складний час стали міцним плечем для нас», – наголошує міський голова Ігор Чайка.
Вишиванки, яким понад сто років, і сучасні вироби можна оглянути в галереї мистецтв. Ці українські символи з власних колекцій надали мешканці нашої громади.
Барвистий вернісаж доповнили експонатами Ковельського історичного музею. Презентували вбрання до Міжнародного дня вишиванки.
Здавна сорочка з орнаментом відігравала не стільки функцію одягу, як була оберегом від різного зла. А ще – своєрідним документом, за яким можна було визначити, з яких країв родом власник вишиванки. За орнаментом і кольорами дізнатися його вік, сімейний стан та соціальний статус. Багато таємниць приховують бабусині скрині.
Міський голова Ігор Чайка, який теж прийшов оглянути колекцію, привітав усіх з Днем вишиванки, відкриттям виставки: «Дякую майстриням, які так шанобливо бережуть наш український оберіг, наш код у світі, передають із покоління в покоління цей вид народної творчості. Для українців вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе”.
Запрошуємо ковельчан та гостей міста помилуватись роботами українських майстринь. Виставка діятиме впродовж місяця.
Міський голова Ігор Чайка зустрівся з мешканцями будинку на вулиці Кониського, 9. Тут планують здійснити капітальний ремонт прибудинкової території.
Директор ПП “Ковелькомунпроєкт” Віктор Дубина представив присутнім попередній проєкт майбутніх змін. Він передбачає заміну мереж, відновлення проїжджої частини, пішохідної зони, облаштування нових паркувальних місць, встановлення дитячого майданчика та інших елементів благоустрою.
Також буде влаштоване поверхневе водовідведення, адже під час дощів двір підтоплює. Проблему допоможе також вирішити насосна станція, яку мають встановити неподалік – на вулиці Академіка Люльки.
Мешканці будинку обговорили проєкт, озвучили свої прохання та пропозиції.
Ігор Чайка на завершення розмови зауважив, що змінам неодмінно бути.
У Ковелі продовжують роботу з перейменування вулиць. У зв’язку з цим у жителів громади виникли питання: яке на них чекає фінансове навантаження, чи потрібно буде перереєстровувати свої особисті документи та документи про власність?
Як пояснила на засіданні топонімічної комісії начальник відділу містобудування та архітектури Людмила Мурай, люди не понесуть жодних витрат, бо це не є зміна місця проживання. Не обов’язково у паспорті ставити одразу відмітку про реєстрацію. Це можна зробити при його заміні, або ж коли настане час вклеїти нове фото тощо.
Така ж сама ситуація і з документами, що стосуються прав власності на майно. Якщо будуть здійснюватись певні операції з ним, тоді додається рішення про перейменування вулиці.
Водночас для юридичних осіб це означатиме нове місце знаходження, що тягне за собою необхідність внесення відповідних змін до реєстру та установчих документів.
Кошти ж місцевого бюджету необхідні для встановлення нових аншлагів (адресних табличок).
Топонімічна комісія продовжує визначатись з переліком вулиць, які будуть перейменовані, та вивчає пропозиції щодо нових назв.
Минув 161 рік з часу перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі. 22 травня міський голова Ігор Чайка, секретар міської ради Оксана Багнова, представники районної влади принесли квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві.
Помер Тарас Шевченко у Санкт-Петербурзі, де його поховали на Смоленському кладовищі. Але друзі і численні шанувальники творчості знали про “Заповіт” – “Як умру, то поховайте мене на могилі, серед степу широкого, на Вкраїні милій…”.
Після того, як 58 днів прах поета перебував у Петербурзі, його домовину було перевезено в Україну й 22 травня 1861 року перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Тарас Шевченко хотів залишитись на рідній землі, сподіваючись, що не тільки його душа, але й тіло буде нерозривно пов’язане з дорогою серцю Україною.
Також представники міської та районної влади поклали квіти до символічної могили Тараса Шевченка у селі Колодниці.
Навчальний рік у Ковельській громаді планують завершити 14 червня. 17 червня випускникам дев’ятих і одинадцятих класів вручатимуть свідоцтва та атестати.
Про це на оперативній нараді, яка відбулась минулого понеділка, повідомив начальник управління освіти Віктор Бичковський. Також він зазначив, що 1 червня буде відкрито один черговий дитячий садок, з 6 червня ще два заклади прийматимуть діток.
Реалії сьогодення вимагають, щоб у них обов’язково були укриття. І саме підвали трьох дитсадків у найкоротші терміни можна підготувати для цих потреб.
Працівники ДНЗ спільно з РЖКП №1 уже тривалий час виконують необхідні ремонтні роботи, аби у разі повітряної тривоги малеча була у безпеці та в комфортних умовах. Також у підвальних приміщеннях встановили вентиляцію. А колективи закладів подбали про облаштування укриттів необхідними меблями.
За словами Віктора Бичковського, готуються освітяни громади і до відкриття пришкільних таборів. Орієнтовно вони мають запрацювати 20 червня.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Залишити коментар