Уже вкотре міський голова Олег Кіндер збирає на нараду усіх причетних до ліквідації в місті стихійної торгівлі. Зокрема, представників міського відділу УМВС України у Волинській області, міськрайонного відділу управління Держтехногенбезпеки у Волинській області, Ковельського госпрозрахункового ринку, управління ветеринарної медицини, райСЕС, станції Ковель, автовокзалу, а також начальників відділів виконавчого комітету міської ради. Головна увага акцентувалася на наведенні порядку на Привокзальній площі.
Нагальна потреба навести лад саме в цьому найбільш людному районі міста виникла уже давно. А пришвидшити її вирішення спонукає проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро-2012. Через Ковель проїжджатимуть вболівальники, які мають бачити впорядковане європейське місто, особливо його «візитівку» – Привокзальну площу.
Перші позитивні результати спільної роботи усіх вищеназваних служб уже помітні. Присутній на нараді начальник Ковельського міського відділу УМВС України у Волинській області Іван Коростенський повідомив, що завдяки співпраці і порозумінню правоохоронців та міської влади вдалося ліквідувати стихійну торгівлю на Привокзальній площі, хоча поодинокі випадки несанкціонованого продажу сільгосппродукції ще є. Проте дільничні інспектори, яких залучено до роботи, продовжують патрулювання території біля залізничного вокзалу. Начальник міліції зауважив, що до рекомендацій міської влади прислухається та вживає заходів щодо зміцнення дисципліни серед інспекторів та належного виконання ними своїх службових обов’язків.
Значні проблеми несанкціонована торгівля створює і комунальним службам міста. Начальник відділу комунального господарства Олександр Балак повідомив, що на виконання доручення міського голови Олега Кіндера розпочато роботи з влаштування клумб біля входу у залізничний вокзал. Адже вони були зруйновані продавцями сільгосппродукції, котрі розміщувалися на газонах. Тому вирішено завезти чорнозем, влаштувати огорожу та засіяти клумби квітами і травою. Ці роботи проводитимуться спільно із станцією Ковель, адже керівництво підприємств залізниці також зацікавлене у впорядкуванні цієї території.
Міський голова Олег Кіндер звернув увагу присутнього на нараді начальника міліції громадської безпеки УМВС України на Львівській залізниці Вадима Гаврилюка на те, що правоохоронці Львівської залізниці також мають долучатися до ліквідації несанкціонованої торгівлі.
Для ведення торгівлі сільгосппродукцією є достатньо спеціально обладнаних місць на Привокзальному ринку. Як показав моніторинг наявності вільних торгових місць, проведений працівниками відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів виконкому міської ради, вони у переважній більшості не займаються торгуючими. Згідно із ветеринарними й санітарними нормами та правилами, молочна і м’ясна продукція повинна реалізовуватись тільки з прилавків.
Аби приїжджі сільські мешканці, котрі бажають продати свою продукцію, знали, де є місця для торгівлі, працівники ринку вестимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу.
Також міський голова дав доручення керівництву ринку при здійсненні реконструкції торгових рядів передбачити місця для людей, котрі приїжджатимуть у Ковель із сільської місцевості, щоб продати продукцію, вирощену на присадибних ділянках. Ці торгові місця мають бути розміщені при вході в ринок.
Для приведення у належний естетичний вигляд Привокзальної площі та для зручності ковельчан біля входу в залізничний вокзал буде обладнано місця для паркування велосипедів, встановлено додаткові дорожні знаки, які заборонятимуть паркування автомобілів у невстановлених місцях. Також буде влаштовано додаткові засоби освітлення площі у вечірній та нічний час.
Міський голова акцентував увагу й на посиленні дисципліни серед водіїв та контролю з боку інспекторів ДАІ за дотриманням правил паркування автомобілів на Привокзальній площі. Є майданчик для безкоштовного паркування з достатньою кількістю місць. Проте водії залишають свої транспортні засоби у невстановлених місцях, тим самим створюючи незручності мешканцям міста, спричиняючи аварійні ситуації та перешкоди пожежній службі, яка в разі потреби не зможе дістатися до пожежних гідрантів.
Олег Кіндер дав доручення відповідним службам зробити усе від них залежне для забезпечення дотримання правил дорожнього руху та пожежної безпеки.
Начальник Ковельського міського відділу УМВС України у Волинській області Іван Коростенський висловив підтримку прагненням міської влади навести лад у місті і пообіцяв усіляко сприяти цьому та виконувати усі покладені на нього завдання і обов’язки. Він зазначив, що, працюючи у Ковелі, хоче внести і свою частку в розвиток міста. Для нього є досить важливим підтримувати позитивний імідж правоохоронних органів, тим самим створюючи Ковелю імідж європейського міста.
Ще однією проблемою, котру варто вирішити першочергово, є ліквідація стихійних звалищ сміття на площі. Незважаючи на те, що вивезення сміття автотранспортом РЖКП здійснюється двічі на день, підприємці викидають сміття на тротуари та проїжджу частину. Начальник відділу комунального господарства Олександр Балак зауважив, що вони готові переглянути час вивозу сміття на більш зручніший для підприємців. Проте висловив припущення, що тут швидше йдеться про елементарну культуру та дотримання санітарних правил, тому варто задіяти до наведення чистоти на Привокзальній площі екологічні служби та попередити порушників про притягнення їх до відповідальності.
На нараді йшлося й про виконання приписів міськрайонного відділу управління Держтехногенбезпеки у Волинській області щодо приведення Привокзального ринку у відповідність до протипожежних норм. Проведення навчань засвідчили, що в разі пожежі служби МНС будуть не в змозі її ліквідувати через неможливість проїзду на територію ринку та доступу до пожежних гідрантів. За словами пожежників, аби виконати усі вимоги управління Держтехногенбезпеки, Привокзальному ринку треба позбутися майже 60% торгових павільйонів.
Міський голова звернув увагу присутніх на те, що місто уже неодноразово виділяло додаткові площі ринку для вирішення цієї проблеми, яка існує впродовж багатьох років. Тому дирекція ринку зобов’язана забезпечити пожежну безпеку і максимально врахувати інтереси підприємців, які здійснюють торгівлю на Привокзальному ринку.
Свої зауваження та пропозиції висловили перший заступник міського голови Анатолій Трофимук, заступник міського голови Ігор Прокопів. Відповідним службам дано ряд доручень та визначено терміни їх виконання.
Підбиваючи підсумки наради, міський голова Олег Кіндер наголосив, що усі ми є ковельчанами і повинні робити усе від нас залежне для наведення порядку в місті. Треба працювати спільно, аби наш Ковель достойно зустрів гостей – ошатним, впорядкованим та квітучим.
Робота з проведення спільних заходів щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі працівниками міліції та контролюючими службами міста продовжується. Громадянам, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях, слід знати, що вони можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності, визначеної ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків
з громадськістю виконавчого
комітету міської ради.
P.S. Станом на 25 травня на Привокзальній площі комунальними службами міста виконано чималий обсяг робіт. Зокрема, КП «Добробут» встановлено бар’єрні огорожі навколо клумб, завезено чорнозем. Ремонтними житлово-комунальними підприємствами №1 та №2 виготовлено і встановлено два пристрої для паркування велосипедів.
Залишити коментар