Сьогодні українські селяни виробляють і забезпечують державі переважну більшість молочної продукції, але не отримують з того жодного економічного зиску. Більше того, на важкій, щоденній праці селян-виробників молока влада та молокопереробні підприємства і компанії, граючись із закупівельними цінами, заробляють мільйонні надприбутки. В умовах, коли різко падає закупівельна ціна на молоко, ціни на готову молочну продукцію ростуть.
Чергове штучне зниження ціни на молоко потребує негайного втручання центральних органів влади: Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. В державі відсутнє законодавче регулювання ринку закупівлі молока, що призводить до спекуляцій, прикривання приватних інтересів власників молокопереробних підприємств, повного нехтування інтересами селян – виробників молока.
Закупівельники безпідставно, на власний розсуд, ігноруючи будь-які інтереси селян, в чергове штучно занижують ціну на молоко. У більшості населених пунктів закупівельні ціни знижено до 1,60-1,80 грн. за літр. Тоді як на ринку ціна становить 6,00 - 7,00 грн. за літр.
У таких умовах селяни продовжують вирізувати корів, оскільки не бачать сенсу їх утримувати. Корова-годувальниця, яка була одним із символів українського села, може відійти у минуле. Для селянина кошти, отримані за молоко, нерідко є єдиним заробітком і дають йому можливість виживати за умов безвідповідальної політики щодо сільського господарства.
Тепер олігархи молокопереробної галузі знову наступають на права і інтереси селян, знову грабують українців. У такій ситуації необхідно законодавчо захистити інтереси селян.
Необхідно запровадити відкриті аукціони із закупівлі молока у населення. Саме таким чином можна уникнути остаточного зубожіння селян та занепаду молочного скотарства. Аукціони повинні забезпечити найвищу ціну і найкращі умови для розвитку молочного скотарства. При цьому має бути суворий контроль на предмет цінових домовленостей між закупівельниками молока.
Враховуючи наведені факти та обставини, Ковельська районна рада звертається до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України ухвалити нормативно-правові акти, які б встановлювали мінімальну закупівельну ціну на молоко.
Ухвалено рішенням районної ради від 31 травня 2012 року, № 17/13.
Залишити коментар